Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: lusterko fotochromatyczne z suwakiem

  1. #11
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Załóżmy, że suwak przestawiasz na najwyższą czułość i powinno działać tak:
    - przy mocnym oświetleniu diody (np. przez auto jadące za Tobą) lusterko z pozycji normalnej przechyla się ku górze
    - kiedy oświetlenie znika, lusterko powinno wrócić do normalnej pozycji

    Wsteczny:
    - jeżeli dioda lusterka jest oświetlana, czyli lusterko przechylone jest ku górze, przy wrzuceniu wstecznego, pomimo tego oświetlenia, opuszcza się do pozycji normalnej

    Kafarek wrzucił film na YT, może nawet nawiązujesz do jego filmu, tam mniej więcej widać zasadę działania w przypadku oświetlania diody lusterka.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    No to właśnie problem z tym wstecznym będzie u mnie, ponieważ jak z pierwszego pinu zabiorę tą zworkę( z drugim pinem) to lusterko nie działa, żeby działało muszę podać + na pierwszy i drugi pin cały czas a na trzecim masa. Może to wina samego lusterka. Mogę podać + z wstecznego na pierwszy pin ale tylko wtedy będzie działać jak wrzucę wsteczny tzn. Będzie normalnie przestawiać się przy oślepianiu i powracać do normalne pozycji, jak wsteczny wybije nie będzie plusa na pierwszym pinie i lusterko nie działa. Dodam że jak podłączam wtyczkę do lusterka (tylko plus na drugim pinie i masa na trzecim bez pierwszego) to lusterko się poruszy na samym początku później nie działa.

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    na Twoim miejscu, spróbowałbym zamienić kolejność przewodów np. w lusterku, tak aby zamienić miejscami pin1 z pinem2. Wtedy sprawdź jak zachowuje się lusterko.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Też o tym myślałem, później zobaczę jakby co dam znać. Dzięki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •