Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: lusterko fotochromatyczne z suwakiem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    lusterko fotochromatyczne z suwakiem

    Jak w temacie. Kupiłem z allegro takie lusterko, miałem wtyczkę 3 pinową przy szyberdachu podpinam lusterko i nic. Ta dioda w lusterku ma się świecić cały czas? Czy tylko przy obniżaniu? Sprawdzałem próbówką plus i minus mam w tej wtyczce, jedynie brak sygnału z wstecznego na 3 pinie. Ale przy masie i plusie chyba i tak powinno działać? sprawdzałem i świeciłem latarką itp zasłaniałem czujnik z przodu i nic. Zepsute lusterko czy coś źle robię?:) Dioda się nie zapala.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    trafiona fotokomórka..

    Napisz do kolegi 750iL, on wymieniał tę diodę u siebie w lustrze.. Pewnie pamięta jakie były jej parametry.

    http://7er.pl/member.php/5738-750il


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    wilk a w jaki sposób sprawdzałeś że nic nie działa ?
    tylne oczko zakryte od przodu wal światło jak śie nie uchyli lusterko to wtedy wiadomo że uszkodzone

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Tak też robiłem, zasłaniałem z przodu oczko te od strony szyby, świeciłem w lusterko i nic, różne kombinacje próbowałem z suwakiem na maksa i w połowie, patrzyłem i w dzień i wieczorem. Ani razu nie mrugała zielona dioda ani się nie obniżało.

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a napięcie jest wgl na tej wtyczce?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Mam napięcie na wtyczce tzn. Na pewno dochodzi plus i dochodzi masa, brak natomiast plusa z wstecznego ale też łączyłem plus stały z pinem od wstecznego i nic.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zgłoś to sprzedawcy a w międzyczasie spróbuj naprawić tak jak napisał Kafarek.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź co się stanie jak włączysz postojówki ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Sprawdzałem też na włączonych światłach i nic . Oddałem do znajomego naprawia sprzęty rtv i komputery ma zajrzeć jutro. Sam otworzyłem lusterko i wszystkie kabelki były na swoim miejscu. Wizualnie wszystko było ok. Dam znać co powie ten znajomy jak je rozbierze. Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Witam raz jeszcze. Szybkie pytanie, mam kostkę do lusterka 3 pinową. Na pierwszym nie ma żadnego napięcia na drugim jest + cały czas na trzecim jest masa. Lusterko mam już sprawne, podłączałem pod wtyczkę i nie działało, zmostkowałem piny 1 i 2 tak że na obydwu jest + i działa bez problemu. Co prawidłowo powinno być na pinie 1? Czy sygnał np z włączonych świateł? Na youtube na filmiku jest jak gość włącza światła i przestawia się lusterko. Mogę tak podłączyć i będzie to samo tylko co ze wstecznym? Czy prawidłowo lusterko powinno się ustawiać normalnie jak się wrzuci wsteczny? Jak dam na pin 1 sygnał ze wstecznego nie z podświetlenia czy świateł to będzie tylko działać jak wrzucę wsteczny. Jak to ma być prawidłowo?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •