Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Akumulator szybko pada

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Akumulator szybko pada

    Witam. Problem rozładowującego się akumulatora, w moim przypadku tego mniejszego, nie jest czymś nowym na forum, ale to co wczoraj u siebie zaobserwowałem, może już tak. A mianowicie, po kolejnym padnięciu aku i brakiem możliwości odpalenia, poprosiłem kolesia o prąd, czyli macha w górę i kable na plusik i minusik. Moje zdziwienie to Bunia dalej nie odpala a telefon piszczy, że barateria słaba (wszystkie kontrolki przygasają). Kombinowałem i w końcu na krótko podłączyłem bezpośrednio na mały aku i Bunia jak nowa, od razu zagadała? Nie dawało mi spokoju czemu tak się stało, że nie mogłem zastartować z końcówek pod machą. I wieczorkiem znowu sytuacja się powtórzyła, z tym że byłem w czarnej d..ie i nie było od kogo prądu pożyczyć, więc postanowiłem kablami rozruchowymi spiąć moje dwa aku (mały i duży) ale tylko plusami i oczywiście Bunia ożyła. I tu na koniec mojego wywodu rodzi się pytanie, czemu do odpalania ciągnie mi prąd z małego aku :((((( :-????? :!!!!!

    Dodam jeszcze, że nie dawno sprawdzałem wszystkie połączenia plusowe i minusowe, i dwa kable zaśniedziałe wymieniłem a resztę połączeń poczyściłem dla lepszego styku.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem kable plusowe od aku, przejrzałem skrzynkę z bezpiecznikami pod machą (sucho, żadnej śniedzi i spalenizny) i dalej do odpalania rzeźbi mały aku. Podpowiedzcie mi gdzie jest zamontowany układ spinający je w trakcie odpalania silnika, bo najprawdopodobniej tam leży przyczyna. :??

    Mama jeszcze pytanie odnośnie kabli plusowych (ten najgrubszy o dużego aku i ten cieńszy od małego) zaraz przed kanapą tylną wchodzą w podłogę, czy przechodzą pod auto, czy są poprowadzone pod tapicerką, bo jedyne kable które widzę pod podłogą to te od rozrusznika. :??
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jest urządzenie wyłączające w bagażniku po prawej nad aku. Nie wiem czy konkretnie o nie chodzi. Coś gdzieś widziałem o diagnozowaniu tego kompem. Electric disconekting swich czy jakoś tak pod silnikami.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na podstawce z małego aku jest zamontowany układ do spinania akumulatorów.

    Nie do końca jest tak jak myślisz.

    Dolny aku jest podłączony bezpośrednio do rozrusznika(stały plus) i obsługuje w zasadzie tylko jego.
    Górny aku obsługuje elektrykę samochodu.

    Akumulatory są rozpięte na włączonym zapłonie oraz przy zamkniętym samochodzie.
    Sterownik spina akumulatory dopiero po odpaleniu silnika. Wtedy oba są ładowane.

    Odpalić nie potrafisz, ponieważ górny aku nie jest ładowany, uszkodzony sterownik nie spina akumulatorów do ładowania, a przewód z alternatora jest połączony tylko z dolnym aku. Stąd twoje problemy. Górny aku jest potrzebny, żeby podać napięcie na wzbudzenie rozrusznika(cieńki przewód na rozruszniku, załączający go).


    Przy rozładowanym górnym akumulatorze, sterownik przełącza się na zasilanie z dolnego aku, pod warunkiem że sterownik działa poprawnie, a lubi się uszkadzać
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Gość
    Troche teori o Twoim systemie:

    Elektr. wylacznik akumulatora (google tlumaczenie):

    Elektroniczne Wyłącznik baterii
    E38 z M73 TU ma podwójny system zasilania, który składa się z wbudowanej baterii (zasilanie z DME), akumulatora rozruchowego (zasilanie rozrusznika i ogrzewane elektrycznie katalizatora) i wyłącznik jest.

    Pierwszy Począwszy od bezpieczeństwa
    W uznaniu kluczowych kontaktu lub zacisk 15 z napięciem na płycie bateria jest poszukiwanych. Czy wartości napięcia na pokładzie baterii U_BB <9 V baterii i rozrusznika U_SB> 9 V baterii wyłącznik do jednostek sterowania elektronicznego zasilania wszystkich instalacji elektrycznej będzie zamknięty przez 30 sekund, nawet jeśli zacisk 15 jest wyłączony w tym czasie. Jeżeli w ciągu tych 30 sekund nie zostanie uruchomiony proces, otwórz bezpiecznik elektroniczny ponownie. Ponownego zamykania jest możliwe tylko po uznaniu przycisk ponownie lub skontaktuj się z klasy 15-szy

    Drugi Początek pracy
    Po uruchomieniu silnika, sygnał "silnika" nie zostanie wykryty, ogrzewania ogrzewane elektrycznie katalizatora (E-Cat) jest wywołany przez E-Cat Control Unit. Wymagana energia elektryczna jest przez rozrusznik baterii. Maksymalny czas pracy E-Kats to 30 sekund. W tym czasie, bezpiecznik elektroniczny z normalnego napięcia otwarcia. Po zakończeniu ogrzewania E-Cat wyłącznik jest zamknięty, na pokładzie baterie i akumulatory rozruchowe są połączone przez nią.

    Spannunsgwert jeden na pokładzie baterii U_BB <9 V zostanie wykryty, bezpiecznik elektroniczny jest wykrycie E-Cat-zamknięte pracy.

    Po przerwaniu linii "E-Kat" lub zwarcia wyłącznika po uznaniu U_B z sygnału prędkości jest zawsze zamknięty po 4 sekundach.

    Zwarcia linii "E-Kat jest" do ziemi po Erkenunng sygnał prędkości bezpiecznik elektroniczny zawsze zamknięty po 60 sekund.

    Trzeci Jazdy
    Zawsze oznacza to wysoki stan naładowania akumulatora rozruchowego zapewnia elektroniczny wyłącznik jest zamknięty podczas jazdy. Przez generator rozrusznika i akumulatora są ładowane na pokład.

    W przypadku wykrycia nadmiernego prądu, wyłącznik generatora jest otwarty tak, że generator nie jest przeciążony. Generator ładuje akumulator tylko na pokładzie. Wyłącznik jest zamknięty ponownie, gdy napięcie na pokładzie U_BB bateria jest wyższe niż napięcie na rozrusznik U_SB baterii.

    Jednak od napięcia na pokładzie spadnie poniżej 9 V U_BB, zamyka wyłącznik, aby zapewnić dalszą podróż. Jeśli podczas operacji jazdy U_BB <9 V wykryto trzy razy w ciągu 1 minuty, bezpiecznik elektroniczny w celu utrzymania pracy pojazdu jest zamknięte na stałe, i dopiero po "zapłon" ponownie otwarty.

    4-ty Funkcje zabezpieczeń
    Aby chronić bezpiecznik elektroniczny z zabezpieczeniem przed przeciążeniem służą następujące funkcje:

    Ustawienie aktualny limit zostanie przekroczony, bezpiecznik elektroniczny otwiera. Co 10 sekund, obecność tego błędu jest badana.

    Jeśli temperatura w bezpiecznik elektroniczny do dopuszczalnego limitu, to zostanie on otwarty, aż temperatura spadnie.

    Za pomocą modułu fali jest wyłączony.

    Czy napięcie na pokładzie baterii U_BB <1 V akumulatora lub rozrusznika <1 V, jest to interpretowane jako zwarcie. Elektroniczny wyłącznik pozostaje otwarty.


    Pomiar pradu i usypianie auta (google tlumaczenie):

    Prąd spoczynkowy pomiaru
    Sporadycznie lub na stałe w pojeździe może mieć zwiększone prądy stronniczości. Jedną z możliwych przyczyn może być uszkodzony elektroniczne jednostki sterujące.

    Przez odłączenie akumulatora można zresetować ECU, tak, że można nie występuje już wcześniej istniejących wysokich prąd spoczynkowy.

    Za pomocą adaptera spoczynku prąd pomiarowy zapewnia, że ​​jest umieszczona przed odłączeniem akumulatora ujemny mostu do masy, a tym samym kasowanie urządzeń sterujących nie może.

    Adapter prądu spoczynkowego pomiaru: Nr 61 2300, pp Cartool

    Wykonanie pomiaru prądu
    Badanie to wykonuje się przy pomocy multimetru i adapter spoczynkowy prąd pomiarowy. Dla przypomnienia, prąd spoczynkowy w ciągu kilku godzin, prąd spoczynkowy pomiar może być wykonywany na przemian z MoDiC.

    Przygotowanie pojazdu
    • Akumulator musi być wystarczająco naładowany (napięciu większym niż 12 V). W razie potrzeby akumulator jest ładowany.

    Tester • lub głowy radio (części ruchomej) przez gniazdo diagnostyczne lub odłączyć złącze OBD.

    • Wyposażenie (SA, SZ, lub SAC), które są aktywne, gdy np. pojazd, Marten ochrony przed kradzieżą system alarmowy, są aktywne.

    • Wyłącz wszystkie innych urządzeń elektrycznych jest zwrócenie szczególnej uwagi na telefon i dodatki zmodernizowane.

    • Jeśli akumulator jest zainstalowany w komorze silnika jest zamknąć i zablokować klapę. Wtedy drzwi są otwarte i przełącznik do przodu klapka by podciągnąć kontaktu (pozycja warsztatów, symulacji zamknięta klapka z przodu).

    • Jeśli akumulator jest zainstalowany w bagażniku jest zamknięcie drzwi. Po tym, tylna klapa jest otwarta i zablokować klapę obrotowy zamek zatrzask śrubokrętem (klapa bagażnika symulacji zamknięty).

    • drzwi kierowcy otwierać i zamykać (pokład symulacji).

    • zapłon na 5 sekund a następnie włączyć i wyłączyć ponownie (symulacja jazdy).

    • Sterownik drzwi otwiera się i zamknąć (symulacja wyjścia).

    • Bezpieczne pojazdu i poczekać 16 minut.

    • Po 16 minutach kopii zapasowej pojazdu można wyłączyć wszystkie elektryczne konsumentów od konsumentów. Następnie prąd spoczynkowy pomiar może być wykonywany.

    Podłączenie zasilacza do pomiaru prądu spoczynkowego
    Adapter do pomiaru prądu (nr 61 2300, pp Cartool) należy wykonać następujące czynności:


    • Red klip (akumulator +) dodatniego bieguna zasilacza do akumulatora pojazdu.

    • Czarny terminal (podwozie) do masy dostępny punkt Podłącz pojazdu.

    • Zielona dioda LED na adapterze i sygnalizuje gotowość adaptera.


    • czarny terminal (bateria -) biegun ujemny na baterii pojazdu.

    • Zielona dioda gaśnie, wskazując, że zasilacz jest prawidłowo podłączony.

    Możliwość przeciążenia zasilacza jest wyświetlany przez oświetlenie czerwona dioda LED. W tym przypadku, połączenia karty należy sprawdzić iw razie potrzeby skorygować. Przeciążenia istnieje, nawet jeśli pojazd nie pracuje w obiegu zamkniętym (obecna większej niż 4) i dużych odbiorców są połączone.

    Prąd spoczynkowy pomiarowych z miernikiem
    Do pomiaru prądu spoczynkowego lub multimetru funkcji multimetru z BMW lub BMW DIS MoDiC jest używany.


    Aby zmierzyć prąd spoczynkowy miernik podłączony do zasilacza, a następnie odkręcić przewód masowy akumulatora (1) z centralnej masy korpusu.

    Uwaga: kabel uziemiający akumulatora może być odłączony, jeśli pojazd nie jest już operacje są wykonywane.

    Podczas korzystania z multimetru pamiętać, że większe dla pierwszego pomiaru spoczynku miernik prądu na zakresie pomiarowym / jest równa 5 wzmacniaczy. To uszkodzenie instrumentu uniknąć, jeśli pojazd jest z winy przewodów bieżącej operacji nie jest spokój.

    Do pomiaru prądu spoczynkowego Zakres pomiaru jest zaznaczone, jedną z 1 lub 2 amperów. Miernik może być odłączony od zasilacza do tego celu.

    W multimetr funkcji BMW DIS / MoDiC 2 A i typu pomiaru, zakres pomiarowy jest wybierany automatycznie. Aby zmierzyć wielofunkcyjny kabel jest używany MFK1.

    Wartości zadane
    W związku z tym wyposażenia pojazdu może osiągnąć prąd spoczynkowy jest 16 minut po wyłączeniu zapłonu, a pojazd zabezpieczony w następujących granicach:

    E36 zakres: 30 mA

    E38 zakres: 50 mA

    E39 zakres: 40 mA

    E46 zakres: 40 mA

    X5, Z8: 40 mA

    Prąd spoczynkowy pomiaru BMW MoDiC - Schreiber trybie
    W trybie rejestrator, BMW MoDiC, długoterminowy pomiar prądu spoczynkowego, które należy przeprowadzić. Do pomiaru jest dodatkowym MoDiC adapter (shunt) Order 2310 61 wymaga, który umożliwia pomiar mocy w MoDiC trybu dyktafonu.


    (3) MoDiC równolegle adapter 61 2310 am (4) adaptery do pomiaru prądu 61 3300 połączyć. Kabla pomiarowego MLC 1 na MoDiC (2) i podłączyć multimetr w masce się wybrać funkcję pomiaru napięcia V.

    Tryb Schreiber - Praca
    Ustawienia pomiaru wykonanego dla pisarza w trybie MaskeOszilloskopeinstellung.

    Do pomiaru prądu, zakres pomiarowy od 1 V lub poniżej jest zaznaczona. W połączeniu z adapterem MoDiC 61 2 310 1 V = 1 amp. Prąd 50 mA odpowiada 50 mV odpowiednio.

    Po wybraniu trybu Screen Recorder klucz wybranym zakresie częstotliwości. Częstotliwość określa, jak często odczyt jest podjęta i czas zapisu mierzonych wartości. Im wyższa częstotliwość pomiaru, tym częściej czytanie jest wzięty, a krótszy czas nagrania przechowywane.

    Przykład:

    Zakres częstotliwości
    Pomiary
    Czas nagrywania

    2 mHz
    1 na sekundę
    83 minut

    1 mHz
    1 na 2 sekundy
    2,7 godziny

    0,4 mHz
    1 co 5 sekund
    5,5 godziny

    0,1 mHz
    1 na 20 sekund
    27,7 godziny


    Czy w ogóle długoterminowych pomiarów na potrzeby BMW MoDiC MoDiC stacji ładującej.

    Analiza rozpoczyna się od wyboru przycisku na ekranie oscyloskopu.

    Uwaga: Jeśli przycisk jest wciśnięty Oszilloskopeinstellungerneut usunięcia danych z przyrządu.

    Tryb Schreiber - Ocena
    Zapis wartości pomiarowych jest Standbildbeendet ekranie, wybierając przycisk.

    Następnie zapisane dane wybierając przycisk na ekranie o okrągłym mówił o "strzałek" na górnej krawędzi maski są pobierane.

    Uwaga: Jeśli przycisk jest wciśnięty Standbilderneut usunięcia danych z przyrządu i natychmiast zaczyna nowego pomiaru.


    Schemat ukladu usypiania auta:




    Schemat - elektroniczny wylacznik akumulatora:




    Schemat ukladu akumulatora




    Przekaznik usypiania auta:




    Elektroniczny wylacznik akku:

    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 23-10-2011 o 13:56

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Czyli biega o ten sterownik nr 14 na rysunku:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...21&hg=61&fg=25
    Zresztą podpadał mi od samego początku, ale zawsze lepiej jak ktoś się wypowie, kto ma o tym wiedzę. Dziękuje za pomoc.

    Tylko u mnie nie ma z prawej strony, tego elementu połączonego kablami, co jest obok wyłącznika elektronicznego:
    http://imageshack.us/photo/my-images...omschalte.jpg/
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 23-10-2011 o 20:17
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •