Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 4HP22 Bardzo dziwna sprawa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6

    Angry 4HP22 Bardzo dziwna sprawa

    Witam! Pewnego dnia moja skrzynia wyzionęła ducha, zaczęła jeździć tylko do tyłu. Postanowiłam więc kupić skrzynię używaną. Udało się za dość dobrą cenę, sprzedawca zapewniał, iż nie ma z nią żadnych problemów. Oddałam do zaprzyjaźnionego mechanika, który w trakcie wymiany wymienił oczywiście olej i filtr. Odpaliłam z nadzieją, że już nie będę musiała jeździć autobusem a tu wielki smutek. Skrzynia od razu po uruchomieniu samochodu przeszła w tryb awaryjny - tak mi się wydaje bo od kiedy ją mam nie pokazuje wskazań ze skrzyni na zegarach (nie pokazuje trybu i biegu). Ale jeździ tylko na 3 biegu i na wstecznym. Pierwsza myśl, że skrzynia jest padnięta więc udałam się do sprzedawcy i kazałam mu się przejechać. Nie miał żadnych oporów, wsiadł ruszył i był w szoku. Jestem skłonna mu uwierzyć, że skrzynia jest ok. Sprawdziłam więc połączenie wtyczki skrzyni okazało się iż skrzynka ma 7pin, a wtyczka w samochodzie 8pin. Ale wyczytałam na forum, że to nie powinno wpływać na pracę. Postanowiłam sprawdzić sterownik u mnie jest on akurat za głośnikiem. Po jego odłączeniu nie ma żadnej różnicy skrzynia nadal pracuje tylko na 3. Pojechałam więc do innego znajomego który ma prosty interfejs do BMW odczytał 5 błędów na skrzyni ale nie potrafił ich rozkodować.

    I tu nasuwają mi się pytania:
    1. Co odpowiada za wskazania skrzyni na zegarach?
    2. Czy sterownik, który pasował do poprzedniej skrzyni tej może nie obsługiwać?
    3. O czym może świadczyć owe 5 błędów na skrzyni.
    4. Co zatem mam zrobić?

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53
    BMW
    BMW E38 750 IL 2000R
    Skąd
    TARNOWSKIE GÓRY
    witam kolezanko, pomoge ci moja skromna wiedza mianowicie: z twojej starej skrzynii automatycznej trzeba przelozyc sterownik tj ten pod miska olejowa do nowej skrzynii aktualnie zalozonej w bmw..to ze piny sie zgadzaja to nie znaczy ze jest ok bo moze komputer w okolicach prawego glosnika ma inny nurmer katalogowy i nie przelacza biegow w odpowiednim momencie albo tez wogle nie komunikuje sie ze skrzynia biegów...dla twojej informacji jest ok 30 róznych numerow sterownika skrzynii...jak przelozycie moduly skrzyniii o których wspomnialem na poczatku bedzie ok...grunt zeby sterowanie w skrzynii zgadzalo sie z komputerem pod glosnikiem i bedzie po problemie...pozdr i owocnej pracy

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6
    Myślałam jeszcze żeby zmienić ten komputer co jest za głośnikiem na ten który był z "nową" skrzynią. To chyba prościej wymienić niż te moduły spod miski..?
    Ostatnio edytowane przez darkangel ; 16-10-2011 o 21:25

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53
    BMW
    BMW E38 750 IL 2000R
    Skąd
    TARNOWSKIE GÓRY
    tak to na to samo wychodzi myslalem ze go nie masz...ale wiesz nie masz pewnosci ze koles dodal ci dobry komp a nie wrzucil to na sztuke...skad ta skrzynie kupiles? daj jakies info o sprzedawcy

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6
    Gość z okolic Przeworska więcej z grzeczności nie podam

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53
    BMW
    BMW E38 750 IL 2000R
    Skąd
    TARNOWSKIE GÓRY
    ok rozumiem , znam go to ten co sie bawi tez w handel calymi autami i ma bzika na punkcie a8 oraz aut terenowych

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6
    A jakie masz zdanie na jego temat? Sprzedałby padniętą skrzynie?
    Czy jest ktoś z okolic Rzeszowa skłony spotkać się i podmienić sterowniki?
    Ostatnio edytowane przez darkangel ; 17-10-2011 o 10:18

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Z tego co zostało opisane w tym wątku, popełniono dwa błędy:

    - pierwszym: zakup i montaż skrzyni nie pasującej pod wiązkę i sterownik istniejący w aucie

    - drugim: próba podmiany samego sterownika, zamiast zaadaptowania przełożonej skrzyni do wiązki i sterownika będącego oryginalnie w aucie.

    Dla ułatwienia: pojazd w tej wersji będzie posiadał skrzynie z wiązką i złączem 8 pinowym przed 9/88, wersje późniejsze mają 7 pinów.

    Słabym pomysłem jest zlecanie przekładki skrzyni "mechanikowi", który tych różnic nie ogarnia, dodatkowo oczekuje, że pomimo istniejących różnic, przekładka odniesie zamierzony efekt.

    Lepszym pomysłem jest zlecenie tego warsztatowi, który oceni uszkodzenia oryginalnej skrzyni, zakwalifikuje ją do naprawy, lub chociaż oceni stan podzespołów potrzebnych do zrobienia z tych dwóch skrzyń jednej sprawnej, zakładając sprawność kilku potrzebnych elementów z tej która padła.

    W razie dalszego zainteresowania tematem podam osobę do kontaktu, bo pojawia się na forum.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Bo tak to jest z mechaniurami w polsce oni nie myślą oni robią ...kurde pluję sobie w gniazdo bo sam się pałam tą dziedziną ale wiem jak dużo ludzi przyjeżdża do mnie bo ktoś naprawiał wziął kasę efekt jest mizerny;/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Podepnę się pod temat. Czy zbyt wysoki stan oleju może mieć bezpośredni wpływ na złe działanie skrzyni 4hp22 ? Po wymianie ok 5 litrów oleju (Dexron II) i filtra skrzynia powyżej 3000 obrotów zaczyna szarpać. Okazało się, że stan jest za wysoki i na pewno odciągniemy olej, ale ciekawi mnie czy te objawy mogły być tymże stanem spowodowane czy coś się spieprzyło :/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •