Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pare pytań... e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl

    Pare pytań... e38

    Witam... chce troszke podlubac przy aucie i mam pytanka:

    1.Jak zdjac tapicerke tylnych drzwi? Poniewaz drzwi nie zawsze chca sie zamknac z centralnego,tzn centralny w tych drzwiach dziala ale rygielek nie chce zaskoczyc w dol(pewnie ten drucik od rygielka sie skrzywił)

    2.Gdzie sie podciaga hamulec "reczny"? Kolega mi podpowiadal ze trzeba zdjac oslone pod kolumna i tam przy pedale sie ustawia, prawda to?

    3. Ile plynu wchodzi do ukladu chlodzenia? Czy jest jakis korek spustowy czy zdjac najnizszy waz w celu zlania plynu? Jak pozniej odpowietrzyc uklad?

    Dzieki z gory za podpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    1. odkrecasz srube w klamce, wyciagasz cypelek na gorze rygielka drzwi,zdejmujesz ta chromowana listwe kolo szyby od wewnatrz(podwazasz ją) nastepnie rękami lapiesz krawędzie boczka i mocno, ale z wyczuciem odciągasz go do siebie aby zaczepy naokolo puscily. pozniej boczek wyciągasz pchając go do góry.jak juz zdejmiesz boczek odczepiasz kable od przyciskow, glosnikow etc i wsio.

    2. Nie. reczny podciagasz przez obracanie zębatki poprzez otwory w bębnach - uzyj wyszukiwarki.

    3. nie pamietam dokladnie, okolo 11-12L, korek spustowy masz w chlodnicy i jeszcze 2 są w bloku, pod kolektorami wydechowymi mniej wiecej pośrodku. uklad odpowietrzasz srubą obok korka wlewu.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    a ja mam pytanie odnośnie kluczyka

    otóż dzisiaj mój 7er nie chciał się otworzyć, dioda na kluczyku nie dawała oznak życia
    w końcu udało mi się otworzyć, przejechałem się kawałek i teraz znowu działa
    mam auto z 1998 roku czy to jest ten kluczyk co się ładuje w stacyjce ? czy to jest normalna bateria ? a może to jest jakiś inny problem ?
    obudowa kluczyka wygląda tak : http://allegro.pl/bmw-e36-e38-e39-e4...858645684.html

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez podqr Zobacz posta
    a ja mam pytanie odnośnie kluczyka

    otóż dzisiaj mój 7er nie chciał się otworzyć, dioda na kluczyku nie dawała oznak życia
    w końcu udało mi się otworzyć, przejechałem się kawałek i teraz znowu działa
    mam auto z 1998 roku czy to jest ten kluczyk co się ładuje w stacyjce ? czy to jest normalna bateria ? a może to jest jakiś inny problem ?
    obudowa kluczyka wygląda tak : http://allegro.pl/bmw-e36-e38-e39-e4...858645684.html
    Mam taki sam jak z linka i tez z minuty na minute przestal dzialac.
    Po prostu otworzylem auto ale juz go nie zamknalem. Wymiana baterii nie pomogla, ani mi nie upadl nie wiem czemu przestal dzialac.
    nawet nie wiedzialem ze sa w e38 klczyki,ktore "laduja" sie w stacyjce
    Aktualnie ratuje sie drugim kluczykiem(w innej obudowie)
    ale czemu tak nagle przestal on dzialac? dioda miga na nim
    Mogl sie rozprogramowac czy cos?
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 15-10-2011 o 12:08

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trzeba zsynchronizować po wymianie baterii. Baterie są normalnie wymienne.
    Jest to pisane na forum.
    Kluczyki w kształcie rombu mają akumulatorki ładowane w stacyjce. One weszły dopiero koło 2000 roku. To te co mają 3 guziki wzdłuż kluczyka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Trzeba zsynchronizować po wymianie baterii. Baterie są normalnie wymienne.
    Jest to pisane na forum.
    Kluczyki w kształcie rombu mają akumulatorki ładowane w stacyjce. One weszły dopiero koło 2000 roku. To te co mają 3 guziki wzdłuż kluczyka.
    to ten kluczyk,ktorym obecnie "obsluguje" auto jest taki jak opisujesz... z logiem BMW na srodkowym przycisku

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Miałem na myśli taki kluczyk :
    http://allegro.pl/kluczyk-pilot-bmw-...867161019.html
    W nim jest akumulatorek.

    W Twoim przypadku są normalne baterie.
    Należało by zrobić synchronizację.

    Wsiadasz do samochodu. Zamykasz drzwi.
    Wkładasz kluczyk do stacyjki i przekręcasz na 2 sekundy na pozycję 1.
    Wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i przytrzymujesz guzik otwierania i trzy razy w tym czasie naciskasz na klawisz zamykania. Lub odwrotnie o już nie pamiętam. Wiem że przytrzymuje sie ten mały po lewej a okrągłym dużym 3 razy się naciska.
    Po tym powinno się zaryglować auto i odryglować. Jak jest ok to wysiadasz z auta. W tym momencie powinno latać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Jeden z moich kluczykow jest taki jaki pokazales w linku(dzialajacy aktualnie), drugi (niedzialajacy) wyglada prawie tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...74bff7d5a.html z tym ze moj ma 3 przyciski. Probowalem go programowac ale nic to nie dalo.Nie wiem dlaczego mam 2 rozne kluczyki.
    Wiec czy ten kluczyk ktory obecnie uzywam (taki jak w Twoim linku) ma akumulatorek? Jesli tak to jak ten akumulatorek wyglada? Bo jakis czas temu rozbieralem ten wlasnie kluczyk z ciekawosci i widzialem tam 2 male bateryjki.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Może ktoś to już dorabiał. Przy programowaniu trzeba pamiętać o powtórzeniu procedury kluczyk po kluczyku. Bo ta procedura dezaktywuje inne piloty. Te które nie będą wtedy przyuczane nie będą działały. Jak masz nieoryginalny kluczyk możesz mieć w środku bateryjki. Normalnie w oryginale jest akumulatorek w kształcie baterii.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Może ktoś to już dorabiał. Przy programowaniu trzeba pamiętać o powtórzeniu procedury kluczyk po kluczyku. Bo ta procedura dezaktywuje inne piloty. Te które nie będą wtedy przyuczane nie będą działały. Jak masz nieoryginalny kluczyk możesz mieć w środku bateryjki. Normalnie w oryginale jest akumulatorek w kształcie baterii.
    Na 100% ktos dorabial u mnie ten kluczyk ale to wlasciwie malo istotne.
    Ciekawi mnie tylko dlaczego ten jeden przestal dzialac(przestal dzialac zanim wymienialem baterie, wymienialem myslac ze to moze ich wina)
    Jak pisalem wczesniej programowanie nie pomoglo. Czyzby cos sie stalo w tej plytce tak samo od siebie? Bo ani nie upadl ani nic. Po prostu otworzylem auto za 5 min chcialem zamknac i tu zonk nic sie nie dzieje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •