Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Tylne sprężyny ! jakie???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Tylne sprężyny ! jakie???

    Witam kolegów i mam pytanko czy tylne sprężyny w E38 są takie same? chodzi mi o twardość , czy np. 2.8 ma takie same jak 3.5 itp. bo przód to rozumiem inne silniki , inna waga motoru a tył? Pytam bo jedna strona siedzi mi 1,5 cm niżej i jest to widoczne i planuję wymienić tą sprężynę tylko właśnie czy może być jakakolwiek czy nie. Na mojej są trzy zielone kropki czy to oznaka twardości??? pozdro............

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    nie są takie same, nawet w tych samych wersjach silnikowych byly montowane rozne. w zaleznosci od wyposazenia. te kropki na nich to wlasnie oznaczenie twardosci, musisz dobrać taką samą.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    mi z prawej strony siedzi 1 cm nizej auto konkretnie tyl a prawdopodobnie prawa strona tyl byla stuknieta i lawa jest krzywa

    p.s sprezyny z tylu wymienilem na nowe konkretnie MONROE i amorki tez i autko ladnie stoi jest ok tylko jak zaladuje to troszke widac ze ta prawa strona jest nizej...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    kolego tylko nie kupuj sprężyn KYB dedykowanych do 2,8 ...... ja kupiłem i tył mi siedzi jakbym woził 4 karki + 3 worki cementu!
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    KAYABA tez slyszalem ze slabe, kiedys kupilem amory ale to bo 3 bmw to bylo fajnie ok ale nie sprezyny, kup MONROE ja ma u siebie i woze dosyc duze ciezary bo do niemiec jezdze dosyc obladowany zawsze i u mnie MONROE sprawuje sie wysmienice polecam;)!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •