Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Trzeszczenie w głośnikach w e65.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mieciu
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    16
    BMW
    E66 750Li E53
    Skąd
    Ostrołęka

    Trzeszczenie w głośnikach w e65.

    Witam panowie mam problem jak w temacie, zaczęło się ok dwóch tygodni temu od czasu do czasu zatrzeszczało w głośnikach a le po ponownym uruchomieniu problem znikał. Stopniowo się pogarszało a od wczoraj jest non stop, prawy kanał przód i tył masakra praktycznie nie ma dźwięku tylko trzask a lewy jeszcze żyje.Przeglądałem forum i nic nie znalazłem na ten temat. Kiedyś miałem taki sam problem w E39 i tam był uszkodzony wzmacniacz BM54 czy coś takiego, w stolicy wymienili końcówki mocy i lalka. Ale tu nie wiem od czego zacząć , gdzie go szukać i nie wiem czy on w ogóle tam jest czy to nie idzie bezpośrednio z tunera tv ,auto to E65 730d 2002r październik ma zmieniarkę cd , tuner tv , telefon i to wszystko , szukałem w bagażniku ale nie widziałem tam nic takiego co by mogło być wzmacniaczem audio.Na allegro widziałem wzmacniacze Harmana takie miniaturki ale u siebie takiego nie widziałem. Może ktoś spotkał się już z takim problemem proszę o pomoc , nie chciałbym bez potrzeby rozbierać połowy auta

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Masz u siebie w samochodzie LOGIC7 czy zwykłe audio?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Jeśli masz taki problem, to prawdopodobnie problem tkwi w module Logic 7 (jeśli posiadasz L7 rzecz jasna) wymiana "końcówek" czy tam kabli, bo nie wiem dokładnie co tam się dokładnie znajduje powinna pomóc.
    Miałem podobny problem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    podepnę się pod temat z pytaniem jak jest rozwiązany system audio bez l7 czy wzmaczniacz jest gdzieś osobno czy wbudowany w radio?ewentualnie gdzie można go znaleść?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar wesley
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    19
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Gdynia, New Ross co. Wexford
    Mam podobny problem i też nie wiem jak go rozwiązać- tzn najpierw trzeszczał mi przedni prawy głośnik potem przestał grać a teraz to samo się stało z przednim lewym. Oba przednie głośniki nie działają wiec nie działa telefon na głośnomówiącym, nie ma gongu przy ostrzeżeniach i nie pika PDC z przodu. Mam wersję bez Logic 7.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    u mnie mam Logic7 i jak kupiłem to autko to też nie grały wszystkie głośniki,na domiar tego po przekroczeniu 140km/h głos z radia robił sie bardzo basowy że nie wiadomo było kto co śpiewa.komp nie pokazywał usterek.po kilku próbach naprawy okazało sie że radio mam do wymiany.zakupiłem na alegro za 700zł założyłem i nareszczie wszystko gra jak talala.logic7 nareszcie napierdziela jak zły,wszystkie głośniki grają i nie łapie basa przy 140km/h.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    W wersjach z L7 były 2 wzmacniacze, jeden w radiu w desce a drugi w bagażniku z lewej strony, przy czytniku CD/DVD dla navi. W wersjach bez L7 był tylko jeden wzmacniacz- ten w radiu.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar mieciu
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    16
    BMW
    E66 750Li E53
    Skąd
    Ostrołęka
    Nie mam L7 , tylko taki mały wzmacniacz Harman Becker HS 4851 w lewym boczku bagażnika, właśnie wczoraj go odnalazłem . Czyli raczej są dwie możliwości z tego co piszecie albo jednostka sterująca (radio) ginie sygnał z niej do wzmacniacza albo końcówka mocy w samym wzmacniaczu. Tylko teraz od czego zacząć ? Wzmacniacz 300zł a radio 700zł Chyba raczej głośniki nie wchodzą w grę bo po nocy trzeszczą bardziej a po jakichś15km jak się wszystko rozgrzewa jest trochę lepiej.
    Dzięki Sebek za edycję wiesz jak jest , początki...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    najlepiej to podmienić z drugiej 7 na póbe.ja tak zrobiłem.z tego co mi mechanior od elektroniki w radomiu mówił to końcówki mocy są w radiu.są to jakies hybrydowe i nie do zrobienia.mieli kiedys u siebie e65 z takim problemem i wysłali radio do naprawy na te końcówki mocy.to po tym zabiegu auto sie zjarać chciało.jak chcesz to w radomiu możemy podmienić z mojej na próbe.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar mieciu
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    16
    BMW
    E66 750Li E53
    Skąd
    Ostrołęka
    Dzięki za pomoc jaro, jeżeli te hybrydowe końcówki są w radiu to jest prawie pewne że to one są przyczyną i trzeba drugie radio, swoją drogą ciekawe czy mógłbym włożyć od jakieś 07r po fl do mojej 02r ?? młodsze by może trochę dłużej polatało bo kupić 02 r albo 03r a za chwilę będzie to samo to by było trochę słabo. Pewnie bez przeprogramowania nie da rady nic zrobić o ile w ogóle możliwa jest taka zamiana. Raz jeszcze dzięki za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •