Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] problem z regulacja fotela i kierownicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    8

    [ elektryka] problem z regulacja fotela i kierownicy

    Witam
    Jestem tu nowy, nowa zresztą tez jest e38 która posiadam od miesiąca rocznik 97. Pomimo iz przeszukałem forum nie znalazlem nic na nurtujący mnie problem. Otóz padła mi regulacja fotela kierowcy i kierownicy. Działa 2 dni po kupnie auta i obydwie rzeczy się równolegle popsuły. Fotel pasazera działa w poządku. gdy wcisne guzik pamieci reguluja się tylko lusterka. użycie przycisków na fotelu nie powoduje zadnej reakcji. Działa tylko okrągły przycisk odpowiedzialny za regulowanie profilu oparcia. natomiast przyciski od przesuwania fotela i regulacji oparcia nie działają wogóle. Kierownica od tego czasu tez sie wogóle nie reguluje, ani recznie anie przez pamieć. proszę o pomoc

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Zapraszam do działu Przedstaw się
    Potem dopiero pytaj ;)
    Sprawdzałeś bezpieczniki?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Zapraszam do działu Przedstaw się
    Potem dopiero pytaj ;)
    Sprawdzałeś bezpieczniki?
    Popieram !!!!!!!!! Popieram !!!!!!!!!!

    Jeżeli bezpieczniki OK sprawdz złącze przy przełacznikach regulacji fotela kierowcy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    8
    Obiecuje przedstawic sie jeszcze dzis, poki co korzystajac z odrobiny słonca grzebe w autku starając się nacieszyc nim. bezpieczniki sa wszystkie sprawne, przemierzone dodatkowo multimetrem. Co do złączki pod fotelem to zaraz posprawdzam. Chociaz gdyby to była tylko złączka to kierownica powinna działać? a przestało to działać równolegle.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    8
    jeszcze jedno pytanie czy fotel kierowcy i pasazera mają ten sam bezpiecznik?? bo z moim niemieckim nie najlepiej

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    nie fotel pasażera ma oddzielny bezpiecznik - też miałem z nim problem swego czasu numeru nie pamiętam ale za to odpowiadają chyba ze 3 bezpieczniki z tego co pamiętam - wiem ,że on jest na 100% pod maską

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    8
    wszystkie bezpieczniki niestety są w porzadku

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmmm jak bezpieczniki sprawdzałeś na oko - tonie jest to sprawdzanie - weź jakiś z tyłu od czegoś co działa i zamień miejscami albo szukaj pod bezpiecznikami w przewodach - może woda stała i ona spowodowała jakieś zaśniedzenie - oczyść styki i popsikaj jakimś WD-40 dla poprawienia styczności ...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    8
    Kazdy bezpiecznik z osobna sprawdzalem miernikiem wiec na pewno sa dobre . Niestety nie mam pojecia który to moze byc bezpiecznik? próbowałbym wtedy po kablach dojsc

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    wpisz w google.pl "słownik polsko-niemiecki" i znajdziesz coś :) a reszta to już inwencja:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •