Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Sprawdzenie skuteczności amortyzatorów tylnych z nivo

  1. #1
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1

    Sprawdzenie skuteczności amortyzatorów tylnych z nivo

    Jak wygląda sprawa sprawdzenia skuteczności amortyzatorów tylnych w autach z nivo?
    Kolega ma e39 w turingu z nivo. Co roku tłumaczy się diagnoście że tłumienie jest ok tylko to wina nvio.
    Jakie macie doświadczenia z tym związane?
    Jak sprawdzić poprawnie amorki?

    Niedługo zamieszczę wiadomość z serwisu bmw którą otrzymał kolega.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ja wyciagnąłem nivo z mojego e39 :)
    I po kłopocie :)
    Załozyłem gwint.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Witam,

    W odpowiedzi na Pańskie pytanie na temat możliwości sprawdzenia tłumienia amortyzatorów tylnych w samochodzie BMW seria 5 E39 Touring z zawieszeniem pneumatycznym, informuję,

    że ze względów technicznych konstrukcji tylnego zawieszenia z poduszkami pneumatycznymi, z powodu poprzecznego zamontowania amortyzatorów tylnych, nie ma możliwości wykonania prawidłowego pomiaru sprawności działania amortyzatorów tylnych na klasycznym, stacjonarnym urządzeniu pomiarowym.

    Takiego pomiaru należy ewentualnie dokonać po demontażu amortyzatora z samochodu i pomiarze na specjalnym, dostosowanym do tego urządzeniu.

    Dodatkowo informuję, że zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, niesprawne amortyzatory nie mogą być powodem do odmowy podbicia dowodu rejestracyjnego w samochodzie.



    Z poważaniem



    Pozdrawiam

    --------------------------------------------------

    Dealer BMWa
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •