Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Problemy z układem chłodzenia m60b40...:/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Exclamation Problemy z układem chłodzenia m60b40...:/

    Witam

    Wiem, że na forum jest o tym pełno postów ale nie wyczytałem podobnych objawów w innych posach...
    Otóż jakiś czas temu padł mi termostat(zaciety w pozycji zamkniętej)... jakiś tydzień temu wymieniłem go na nowy ( wahler) i teraz juz mi sie nie przegrzewa, ALE jest pare objawów które mnie niepokoją...:/
    NP. powiedzcie mi czy to jest prawidłowe ze w wężu tym górnym który idzie do chłodnicy NIE MA PŁYNU- jest twardy ale jak go sciskam to czuje jakby tam było powietrze...:/ dopiero jak odkręcam odpowietrznik przy chłodnicy to tak jakby tak dochodził...
    Mam w samochodzie gaz( sekwencja 2 reduktory)

    reduktory zauważyłem, że nie sa za bardzo dogrzane chociaż wskazówka na zegarach stoi pionowo w górze (nie robie duzych przebiegów bo 10km w jedna stronę - do pracy) wcześniej nie zwracałem uwagi czy były gorące po takiej podróży... Ale CZASAMI przełącza sie na gaz DŁUZEJ niz normalnie to było- wcześniej jak przekraczało niebieskie pole juz było na gazie a teraz NIE ZAWSZE i jest z tym różnie... Czasem wskazówka wyjezdza prawie całkowice do góry zanim przerzuci na gaz...

    Wiem, że raz jak złapałem redukrtor to malo co sie nie poparzyłem a teraz ...
    Nie zawsze działa mi ogrzewanie dopiero jak jej przycisne to zaczyna leciec ciepłe- CZASEM NAWET gorące ale musze nia troche pojezdzic...

    SAMOCHÓD ODPOWIETRZAŁEM JUZ CHYBA Z 4 razy zawsze pojawiają się jakieś bąble- teraz próbowałem ja odpowietrzyc w ten sposób ze po przyjechaniu do domu jak troche ostygnie odkrecam korek ze zbiorniczka i spuszczam powietrze... niby cos dziala bo jest go coraz mniej...
    UWAGA sprawdzałem u mechanika obecnosc na CO2 ale wykazało ze uszczelka pod głowica jest ok...

    Chlopaki poradzcie mi o co chodzi bo oszaleje- jak sprawdzić pompe wody czy działa? czy w reduktorach sa jakieś odpowietrzniki??
    SORY ZE SIE TAK ROZPISAŁEM>>>>> DESPERAT...:)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 05-12-2011 o 21:26
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mialem to samo w swoim m60b40, na poczatku oczywiscie wymienialem pompe, bo mi zerwalo wirnik, po tej wymianie byl problem z odpowietrzeniem. Odpowietrzenie zaczalem od ustawienia temperatury na 32 stopnie(tak zeby otworzyly sie EZ) i na 1/4 czy pol gwizdka dmuchawe. Mialem otwarty korek, wiec widzialem kiedy plynu ubywa i caly czas go dolewalem(zeby nie zeszlo do zera - jesli zejdzie do zera zimna wode wlewasz do goracego bloku - a tak to sie cos wymiesza. Uklad odpowietrzalem z dobre 30 min - podstawa to szczelny uklad. Parowniki masz ponizej zbiorniczka? jesli powyzej, to moze byc ciezko je odpowietrzyc.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sprawdź pompę.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No własnie jak sprawdzic pompe?? Ale czy to nie jest dziwne ze samochód się nagrzewa i pózniej jest normalnie?? czy pompa może sie zacinać?
    Dzisiaj to samo jak wracałem z pracy...:/
    Jak jechalem przelaczyło gaz zaraz po tym jak strzałka przekroczyła niebieskie pole a teraz jak wracałem to juz dawno była na wskazówce 90 stopni i dalej chodziła na benzynie:/ Ku***A mać...:/
    Parowniki mam zaraz za lewa lampa- jeden wyżej drugi niżej... Jezeli jest ponad poziomem to niedużo...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie wiem jak dokładnie jest w E38, ale w E32 jeśli pompa działa prawidłowo to po odkręceniu korka wlewu płynu i lekkim przygazowaniu widać wyraźną strużkę płynu. To znak, że pompa działa i płyn jest pompowany.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ok więc tak. Wskazówka pokazuje ok 80 stopni. Załaczylem silnik i odkrecilem korek w zbiorniczku i nie zauwazylem tak zadnej strużki... Nie wiem za bardzo czego mam szukać ale jedyne co sie stało to to ze po chwili zaczeło mi podnosic poziom plynu do góry az zacząl sie przelewać/wylewać... To wskazuje ze to bedzie pompa wody?? jaka jeszcze istnieje możliwość?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Więc jak to jest? bo czytając posty na necie pisa ze jak poziom płynu sie podnosi to znaczy ze jest ok... dobrze mowie?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    BMW E38 4.0i V8
    Skąd
    Częstochowa
    u mnie sie podnosi ale jak pusci termostat to spowrotem wciaga ale tylko przy odpowietrzaniu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    masz gdzies babla powietrza w ukladzie stan przodem pod gore i odpoiwetrz dobrze

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Speedy
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    138
    BMW
    e36 M50b20 320i cab
    Skąd
    Chełm/Stenungsund
    Blog
    4
    Chłopaki powiedzcie ile wchodzi plynu chlodzacego do e38 M60b40??

    Jak dobrze spuścić cały płyn?
    Ostatnio edytowane przez Speedy ; 01-12-2011 o 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •