Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Problemy z układem chłodzenia m60b40...:/

  1. #21
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Dokładnie kolego możesz zrobić taki zabieg bez termostatu i sprawdzić układ (duży obieg). A spróbuj może odpowietrzyć układ może najpierw czasami takie proste rozwiązania a pomagają ;) Dodatkowo sprawdź przewody do chłodnicy czy out z chłodnicy jest zimniejszy i możesz też sprawdzić samą chłodnicę jak jest nagrzana czy po stronie wylotu jest zimniejsza (może chłodnica się zatkała). A po odpaleniu jak odkręcisz korek ze zbiorniczka wyrównawczego to nie dmucha z niego za mocno czy nie ma przedmuchów??? A patrzyłeś czy fizycznie masz taką temperaturę czy może czujnik już przekłamuje??? A wiesz kiedy był płyn wymieniony???
    Ostatnio edytowane przez Dawid86 ; 28-04-2012 o 17:11
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli chcesz wykluczyć pompę to kup w ASO samą uszczelkę, ściągnij pompę i oceń jej stan. Jak pompa będzie OK, to stracisz tylko na uszczelkę, a jak będzie do kitu to skłądaj na nowej uszczelce i kupuj nową pompę, do której i tak dostaniesz uszczelkę w komplecie. Btw, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale w zasadzie wszyscy producenci poza jednym robią pompy z plastikowym wirnikiem. Ten jeden robi ze stali i takiej szukaj. Jest trwalsza.

  3. #23
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Btw, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale w zasadzie wszyscy producenci poza jednym robią pompy z plastikowym wirnikiem. Ten jeden robi ze stali i takiej szukaj. Jest trwalsza.
    Dokładnie czasami plastikowe wirniki ulegały awarią.
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez Dawid86 Zobacz posta
    Dokładnie czasami plastikowe wirniki ulegały awarią.
    W Hepu mialem metalowy wirnik.....

  5. #25
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Zap Zobacz posta
    W Hepu mialem metalowy wirnik.....
    Żaden mechanizm nie gwarantuje 100% bezawaryjności normalne zużycie eksploatacyjne - jedne krócej drugie dłużej pracują :)
    Ostatnio edytowane przez Dawid86 ; 29-04-2012 o 14:28
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Dawid86 Zobacz posta
    jedne krócej drugie dłużej pracują
    No i właśnie chodzi o to żeby pracowała dłużej prawda? ;)

  7. #27
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    No i właśnie chodzi o to żeby pracowała dłużej prawda?
    Dokładnie tak i z punktu konstrukcyjnego wynika, że z metalowym wirnikiem powinna wytrzymać dłużej :)
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar marlbor
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    34
    BMW
    szukam
    Skąd
    Białystok
    witam

    mnie dopadła zmora z ubywającym płynem chłodniczym: a wszystko zaczęło sie tak. (E38 728i)
    komunikat na kompie - sprawdzenie wycieków Na początku pęknięty kruciec (wymieniony) niby ok, poźniej problemy z ogrzewaniem (wymienione elektrozawory) - ogrzewania działa poprawnie i niestety znów pojawia sie "ulubiony" komunikat na kompie - po 2 dnich obserwacji zauważyłem ze płyn ucieka przez zakręcony korek (mokry od płynu i jakby trochę odkręcony ) -> wizyta u mechanika sprawdznie innych miejsc w poszukiwaniu wycieków sprawdzenie na obecność CO2 (wszystko ok) sprawdzenie puchnących węzy, odpowietrzony układ - wymieniony korek od zbiornika wyrównawczego. (wszystkie objawy sprawdzane w normie) oczywiscie uzupełnony płyn. Kolejne dni i kolejny raz komputer świeci sie na czerwono - dolano płynu przejechane kilka km i znów komunikat sie pojawia dolane po raz kolejny. Dodam, ze jak odkrecam korek od silnika to jest "Smietana" ale jeżdze obecnie 14 km dziennie 7 w jedna i 7 w drugą strone i mam walniętą sondę lamda 2 rzędu

    jakies sugestie?
    http://imageshack.us/g/593/dscn8064.jpg/ - narazie tak ale walczymy ....

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dzięki Koledzy za rady. Wąż wylotowy z chłodnicy jest tylko nieznacznie chłodniejszy. Wydaje mi się że to problem z obiegiem. Wczoraj wyjechałem E38 na Tor Poznań, po zrobieniu kilku kółek silnik zaczął się grzać. To się nie ma prawa dziać przy prędkościach 120-200km/h nawet gdyby nie było wiatraka. W M3 mam właśnie wywalony wiatrak i jeszcze nie miałem problemów z przegrzewaniem.

    Zostawiłem auto w warsztacie bo przy okazji złamała się podpora wybieraka i oni już zdiagnozują problem do końca. Napisze jaki rezultat. W korkach teraz przegrzewa się regularnie, zauważyłem że najlepszy sposób żeby uniknąć przegrzania to ustawienie temperatury na 32 stopnie i włączenie klimatyzacji. Z nawiewów wieje Lucyferem ale temperatura rośnie bardzo powoli. Chyba wiatrak od klimy trochę pomaga w schłodzeniu.

    marlbor jeśli piszesz że pod wlewem oleju jest śmietana to nie jest to dobry znak. Płyn chłodzący miesza się z olejem - winne mogą być albo głowice albo uszczelki pod głowicami. Jeśli już wszystko inne wykluczysz to jedź sprawdzić kompresję.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar marlbor
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    34
    BMW
    szukam
    Skąd
    Białystok
    czy we wszystkich modelach e38 do mierzenia poziomu płynu chłodniczego służy "wystający pływak" - wystający patyczek który po podniesieniu korka jęsli ilość płynu jest na odpowiednim poziomie się pokazuje - wyskakuje w górę ?

    w moim 728 - 96r - nie widziałem takiego pływaka nigdy i zaden mechanik u których byłem nic mi na ten temat nie powiedział - dzis byłem u znajomego i ogladalem jego e38 3.0 i jak zobaczyłem wyskakujący pływak troche się zdziwiłem - i czy to oznacza ze trzeba lać do momentu pokazania sie patyczka? z góry dzięki za pomoc
    http://imageshack.us/g/593/dscn8064.jpg/ - narazie tak ale walczymy ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •