Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: E38 a E38 Long

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Marek - mnie od dawna interesuje porównanie osiągów i ekonomiki 740i vs. 740d. Niestety nie miałem okazji być przewieziony "klekotem" V8, ani nawet nikt z ekipy warszawskiej chyba takiego nie ma...

    No ale tak... cena ON w tej chwili jest praktycznie równa PB, a bywa nawet wyższa (jak w USA :) ). Czyli ew. zysk - wyłącznie z różnicy w spalaniu. No i pytanie na ile ta jest duża. Mi po Warszawie (jazda bez korków bo raczej w weekendy/wieczorami ale często na krótkich dystansach) - pali 18-19. W trasie 11-12, przy czym nie zauważam żeby zależało to szczególnie od butowania. A jak u Ciebie?

    No i druga kwestia - osiągi. Na papierze mam niby 7.0 s do paki, jednak odnoszę wrażenie że dół mógłby być mocniejszy. Ciekaw jestem jak wypada tu 740d...

    PS. musisz kiedyś pojawić się na jakimś spocie/zlocie :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Tak jaki pisze marek2m: w 3,9d problemem jest nie podniesienie mocy silnika, bo współczesne diesle są proste w tuningu, tylko właśnie przeniesienie mocy na ulice, czyt: tuning skrzyni biegów.

    Turbodoładowanie w M60/ M62? Hmmm..... Jest jeden magik na 7er.com, który ma takie auto. Chodzą słuchy, że wpakował w nie ok. 100k Euro- tylko tuning obejmował nie tylko kompleksową przebudowe silnika ale i karoserie (nawiasem mówiąc brzydkie to e38 jak nie wiem co). Podejrzewam, że profesjonalnie podniesiona moc w benzynowym V8, kosztowałaby więcej niż każde, z większości używanych aut na rynku.

    Mimo wszystko życze powodzenia.
    Pozdrowienia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •