Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Wymiana silnika 3,5 na 4,4???

  1. #1
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo

    Wymiana silnika 3,5 na 4,4???

    Czy ktoś z Was wymieniał silnik w E38 z 3,5 na 4,4?

    Proszę napisać czy oprócz zmiany silnika musiałbym coś jeszcze wymienić.


    Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 10-10-2011 o 22:13

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A czy skrzynia nie jest też inna?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    skrzynia podejdzie, potrzebujesz jeszcze przeplywke i kompa naturalnie

  4. #4
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Zastanawiam się co zrobić,robić remont silnika i będę wiedział co mam,czy kupić drugi silnik (w ciemno) 3,5 lub 4,4 (o ile wszystko będzie pasowało)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    skrzynia podejdzi ale w 3.5 montowali słabsza odmiane 5hp24 więc dobrze to przemyśl :) ale frajdy bedzie na pewno wiecej i jak pisali przepływka inna

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    nie baw sie w remont, kupuj uzywke tylko nie taka najtansza na allegro i najlepiej z gwarancja na np miesiac czy chociaz 2 tygodnie i po klopocie

  7. #7
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Znalazłem 2 gości (zaufanych)ponieważ polecił mi ich kolega z forum,na oba silniki dają mi 30 dni gwarancji rozruchowej,jutro jadę do mechanika po zwrot pieniędzy,usłyszał parę ostrych słów i powiedział mi że zwróci pieniądze,jestem przekonany że on naprawiając mój silnik musiał coś zje......ć,będę informował Was o dalszym biegu wydarzeń :),ja rozumiem że silnik w każdej chwili może się zepsuć ale po remoncie zrobiłem tylko 100 kilometrów i silnik się zatarł choć olej był.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    rzadko sie zdarza, zeby po 100km zatarl sie silnik - jesli jest po remoncie. Oczywiscie wnioskuje ze docierales go poprawnie. Natomiast niekoniecznie musi byc to wina mechanika - mogl tez powstac problem z wada fabryczna jakiegos elementu ktory wymieniales - co spowodowalo zatarcie silnika.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Co rozumiesz przez poprawne docieranie silnika, bo jest co najmniej kilka szkół na ten temat. Zreszta jakby go nie docierac po 100km nie ma prawa się zatrzeć. W jakies wady fabryczne nie wierze, z takim przypadkiem sie jeszcze w życiu nie spotkalem przynajmniej. Remont V8 to nie jest prosta sprawa dlatego ja bym sie w go nie bawił..

  10. #10
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Wszystko jest możliwe,nie mówię że nie ale to mnie dziwi że nagle po odbiorze to się stało,dziś widziałem się z bratem i dowiedziałem się kilka rzeczy o tym mechaniku a dokładnie pojechał do niego bo miał problem z gazem a ten mechanik zakłada instalacje gazową,przy odbiorze brat dostał szoku bo mechanik krzyknął mu 750 zł za naprawę,brat więc zapytał co pan wymieniał itp to mechanik mówi wymieniłem to i to a brat pyta czy na pewno,mechanik twierdzi oczywiście....brat mówi to ja panu coś pokaże...parownik jest ten sam ponieważ zaznaczyłem go markerem,i jeszcze kilka innych rzeczy,jakiś czas później rozmawiałem z kumplami i twierdzą to samo że to oszust,niby zrobi samochód ale polowa części jest stara a bierze pieniądze za niby wymienione części,niektórzy się nie znają i ten numer mu przechodzi,brat nie zapłacił mu pieniędzy i zabrał samochód.A wracając do mojego problemu to jazda była spokojna,nie przeciągałem autka,nie przekraczałem 140 km/h.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •