Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Wymiana silnika 3,5 na 4,4???

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar LukasKK
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    14
    BMW
    było E46 jest Alfa 159
    Skąd
    Nysa
    To jest najgorsze co może się przytrafić druciarz a nie mechanik mi już taki naprawiał sprzęgło w Hyundai H1 wziął 1400 zł a po 30 km zaczęło mi się ślizgać auto trafiło do 2 mechanika który skasował 1600 ale za to zrobił porządnie. Widocznie nie znał się dobrze na silniku i skończyła się jazda po 100 km współczuję bo wiem co to znaczy.

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Marynarz Zobacz posta
    Zastanawiam się co zrobić,robić remont silnika i będę wiedział co mam,czy kupić drugi silnik (w ciemno) 3,5 lub 4,4 (o ile wszystko będzie pasowało)
    A jaki dokladnie masz slinik? M62 czy M62TU?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Mój silnik to M62B35

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja sam robiłem remont i jestem zadowolony :) Przejechałem przeszło 5 tyś km i nie ubyło nawet grama oleju. Ale tak jak ktoś wcześniej napisał, do v8 trzeba mieć łeb, kilka kluczy nie wystarczy żeby zrobić to dobrze. Choć m60 i 62 bez TU to proste silniki.
    Żeby nie być gołosłownym :



    Pozdro.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    Rafciu co i z jakiego powodu robiłeś przy silniku?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Robiłem silnik ponieważ ktoś w nim bardzo rzadko zmieniał olej i wewnątrz powstały ogromne ilości czarnej mazi. Mazia ta sukcesywnie zalepiła filtr oleju, a ten zaczął puszczać olej zaworem bocznikowym. Zatem w główną magistralę olejową również poszedł syf. Pierwsze zaczęły klekotać szklanki popychaczy, następnie rozrząd zaczął mocno grucholić, aż w końcu popękały dwie szyny prowadzące łańcuch rozrządu. Na szczęście nie było jeszcze za późno i silnik udało się odratować. W silniku wymieniłem kompletny rozrząd z szynami, łańcuchami i napinaczami, panewki, pierścienie tłokowe, calusieńki komplet uszczelek, łącznie z uszczelniaczami zaworowymi, szklanki i pewno wiele innych pierdół o których już zapewne zapomniałem. Do tej pory silnik jest suchy jak pieprz i cichy jak na vanosa :)

    Miałem zrobić o tym jakąś fotorelacje bo mam dużo zdjęć, ale nie wiem czy są chętni aby to oglądać.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a koszty sumaryczne panie???

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego chętni na pewno już są a pewnie jeszcze znajdą się następni.Wrzuć fotorelację do działu zrób to sam żeby była dla potomnych
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #19
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Właśnie wróciłem z silnikiem z Katowic,mam nadzieję że będzie sprawny,kupiłem M62 3.5 i dostałem 30 dni gwarancji rozruchowej,ten gościu mówi że silnik ma przejechane 160 tysięcy km.
    Ostatnio edytowane przez Marynarz ; 24-10-2011 o 00:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •