Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 5HP18 w e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków

    Wymiana oleju w automatycznej skrzyni 5HP18 w e32 Czy nie jest za późno?

    Witam kolegów, chciałem zaczerpnąć informacji na temat wymiany oleju w automatycznej skrzyni w e32 M60B30 ze skrzynią 5HP18, mianowicie:

    Ile oleju wchodzi do skrzyni?

    Jaki to olej, bo czytając źródła mówią różnie.

    Macie jakis godny polecenia warsztat w Warszawie bądź okolicach?

    Jeżeli ktoś to robił to może podał by ile kosztuje taka usługa?
    Ewentualnie proszę o jakies wskazówki jak to zrobić dobrze samemu, mam warunki do pracy i narzędzia. I nie chodzi mi o wymianę, że zdejme miske, zmienie filtri wleje trochę oleju, tylko o konkretną wymiane oleju w całej skrzyni. Pozdrawiam, GRABS
    Ostatnio edytowane przez GRABS ; 21-10-2011 o 02:35
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Nikt nie pomoże? :(
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    również z niecierpliwością oczekuje na jakieś info gdyż chciałbym u siebie ogarnąć temat oleju w skrzyni przed zimą. już jedną straciłem zeszłej zimy i nie mam zamiaru powtórzyć tego błędu przez zaniedbanie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Także kolego zostaliśmy we dwóch z tym problemem bo widzę, że raczej nikt nam odpowiedzi nie udzieli...
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W 5HP18 były stosowane 2 rodzaje oleju. Dexron III oraz LT71141.
    Pierwszy był jeśli tabliczka znamionowa była czarna, drugi jak była zielona, i z tego co kojarzę to nie było takowej skrzyni w E32



    A zamiast czekać na gotową odpowiedź wystarczyło samemu ściągnąć serwisówkę do tej skrzynii ze strony ZF. Mielibyście wszystko na papierze
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    ...A zamiast czekać na gotową odpowiedź wystarczyło samemu ściągnąć serwisówkę do tej skrzynii ze strony ZF. Mielibyście wszystko na papierze
    http://www.zf.com/na/content/media/u...cars/5HP18.pdf

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Dzięki koledzy za link :) 5HP18 występowało w e32 z silnikiem M60B30 skoro mam czarną tabliczke to moge zalać np. Mobil ATF320 zgodny ze specyfikacją Dexron III ??
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    A więc koledzy, miałem sie brać za wymiane oleju pod koniec miesiąca, ale zdarzyła mi się dzisiaj przykra niespodzianka. Stanąłem przed przejściem dla pieszych i pojawił sie problem, auto nie chciało ruszyć ;/ Wyskoczył bład na zegarach Getribeprogramm skrzynia przeszła w tryb awaryjny i przejechałem około kilometra do stacji paliw, zgasiłem auto, odpaliłem i już nie odjechałem. Niestety auto wróciło do domu na lawecie. Objawy wyglądają tak: Przełączając lewarek z pozycji P na R(wsteczny) czuje że tył auta się unosi ale nie ma siły ruszyć, Przerzucają na D i reszte biegów do jazdy na przód tył auta siada ale także jakby nie miało siły ruszyć. Czuje że skrzynia wrzuca bieg, ale jakby coś ją trzymało może ślizgało. Czy jest to możliwe z powodu niskiego stanu oleju? Spotkał ktoś się z podobnym przypadkiem? Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi, bo nie wiem sam co robić a koszt kompletnego manuala to koło 3tysi albo i więcej. Zraziłem się do automatów, ale mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać mój problem i będe mógł znów cieszyć się jazdą moją E32. Pozdrawiam GRABS
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    widziałem przypadki w m30 że koleś powahlował troche lewarkiem od P do 2 i coś jakby zaskakiwało i dalej było wszystko ok odłacz aku może jakiś głupi błąd bo troche dziwne że od razu zgubiła nawet wsteczny bieg......

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Odłączałem wczoraj klemy i nic, o dziwo dzisiaj wsiadłem do auta, które odstało całą noc, odpaliłem i wszystko ok, dziwna sprawa, wydaje mi się że może to być wina oleju, który po rozgrzaniu traci swoje właściwości. Jutro będe działał z autem, na początek spróbuje go dolać może w tym leży wina.
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •