Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej 5HP18 w e32

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    generalnie mi zawsze mówiono żeby odłączać minusową kleme na całą noc. mam pytanko gdzie tam się olej dolewa oleju? coś trzeba zdemontować? tak z góry patrzałem kiedyś i nic nie widziałem trzeba zdjąć skrzynie czy coś?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    oleju dolewa się z dołu, na końcu skrzyni w misce jest korek wlewowy
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    aha a czy jest jakaś możliwość sprawdzenia poziomu tego oleju bo chyba nie ma żadnego bagnetu?

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Odpalasz autko i na zimnym jeszcze oleju odkrecasz korek od spodu skrzyni...jak olej leci to stan jest ok a jezeli nie leci to powinien zaczać kapać po lekkim rozgrzaniu.Te skrzynie sa bardzo czułe na niski stan oleju.Jeżeli zdecydujesz się na wymiane oleju to zrób to dynamicznie...wtedy wymienisz też olej w sprzęgle a tam miesci się prawie polowa oleju.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Dzięki za porade, a powiedz mi kolego, czy można sobie poradzić samemu z tą wymianą dynamiczną i jeśli to robiłeś to daj jakies wskazówki.
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    czyli jak bede chciał wymienić odkręce ten korek od spodu i nie bedzie leciał olej to znaczy się że co mam zrobić żeby go zlać całego???? a co z filtrem czy konieczna jest jego wymiana i jak to zrobić??

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez GRABS Zobacz posta
    oleju dolewa się z dołu, na końcu skrzyni w misce jest korek wlewowy
    korek wlewowy to ta duża śruba na duży torx?? jak tam wlać ten olej strzykawą chyba tylko?

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    .Jeżeli zdecydujesz się na wymiane oleju to zrób to dynamicznie...wtedy wymienisz też olej w sprzęgle a tam miesci się prawie polowa oleju.Pozdrawiam.
    Od skrzyniarza któremu wozimy automaty kiedyś dowiedziałem się, że wymiana dynamiczna często dobija automaty. Lepszym wyjściem jest dwukrotna wymiana statyczna, czyli to co skapie po zdjęciu miski


    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    korek wlewowy to ta duża śruba na duży torx?? jak tam wlać ten olej strzykawą chyba tylko?
    Dokładnie tak. Wlew jest w takiej rurze na końcu miski, nieco głębiej niż korek spustowy. Są specjalne skrzykawki do olei, pytanie czy opłaca się kupować takową do jednej wymiany.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    takie zwykłe strzykawy to do 50 zł max. a co z tym filtrem w skrzyni?? zerknąć tam czy nie?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    kolego GRABS wymieniłeś już ten olej? ciekaw jestem jak ci poszło i ile faktycznie wchodzi do tej skrzyni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •