Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: dyferencjał 750i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków

    dyferencjał 750i

    Witam
    Mój dyfer kończy swój żywot (przy mocniejszym ruszaniu słuchać głuche walenie...przy delikatnym jak i normalnej jeździe słychać metaliczne stuki które zwiększają swoją częstotliwość wraz z prędkością). Obiło mi się o uszy że w 750i występowały 2 rodzaje dyfrów...jak to z tym jest? czy takie dyfry są ze sobą zamienne? czy muszę kupić dokładnie taki jaki posiadam?. Na swoje szczęście/nieszczęście zakupiłem już dyfer z tej aukcji...http://moto.allegro.pl/bmw-e38-750-v...811583317.html . Dziś spostrzegłem ze mój dyfer jest trochę inny z różnic jakie dostrzegłem to mocowanie półosi...w kupionym dyfrze nie ma żadnych śrub w miejscu łączenia półosi z dyfrem a w moim są(tak jak na dyfrze z fotki po prawej stronie). Czy dyfer który kupiłem będzie pasować? a może próbować naprawić stary dyfer? ewentualnie może jest możliwość złożyć z dwóch dyfrów jakie posiadam jeden sprawny?. Dziękuję

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    naprawa starego nie ma sensu. Jest możliwość zlozenia z 2 jednego, ale po przelozeniu gratów wymagana jest regulacja, ktora ogarnie tylko czlowiek doswiadczony w temacie - sam tego nawet nie ruszaj, bo po prostu na pewno tego dobrze nie zrobisz. Czy ten dyfer bedzie pasował - nie wiem - musisz go przymierzyć i sprawdzić, natomiast flansze polosi są wymienne (przynajmniej w dyfrach z e36 tak bylo) więc mozesz pokombinować. sprawdź jeszcze czy flansze wału masz taką samą, bo jej bez rozbierania dyfra juz nie wymienisz. A na koniec uważałbym na zakupy u tego gościa - to taki cwaniaczek z mojej okolicy i czesto gesto sprzedaje rzeczy w fatalnym stanie, robi ludzi w balona i do tego drogo.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    A na koniec uważałbym na zakupy u tego gościa - to taki cwaniaczek z mojej okolicy i czesto gesto sprzedaje rzeczy w fatalnym stanie, robi ludzi w balona i do tego drogo.
    Potwierdzam. Gość niewarty funta kłaków. Zakupy u niego tylko i wyłącznie osobiście, bez wysyłania. Krętacz, ściemniacz i cwaniak.





    ~wysłane poprzez Tapatalk

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    martwią mnie te flansze półosi...to czy na pewno podejdą...a podejść muszą bo dostałem dyfer bez flanszy półosi. Flansza wału ma takie same wymiary. Co do ceny to nie miałem dużego wyboru;) ciężko o dyfer do 750i. To mnie zmartwiliście...jeszcze się okaże ze dyfer który kupiłem jest tak samo dobry jak mój...no ale zobaczymy czy w ogóle podejdzie...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    wymiary może miec takie same - chodzi o ilość i rozstaw śrub. a co do dyfra to nie zdziwilbym się, jesli bylby lipny. Wogole po co wyciagac te flansze? to sie raczej nikomu nie przyda, wiec troche dziwna sprawa.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    Wymiary/ilość jak i rozstawy śrub flanszy wału są takie same. Można w jakiś sposób ocenić stan dyfra mając go "na podłodze"? tzn nie zamontowany?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    jedynie luz mozna sprawdzic

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    jak sprawdzić ten luz i ile powinien wynosić? mogą występować delikatne stuknięcia przy kręceniu flanszą od wału w lewo i prawo?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    sprawdzasz normalnie reka obracajac strone atakującą, luz powinien byc zerowy i zadnych stukniec

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Potwierdzam. Gość niewarty funta kłaków. Zakupy u niego tylko i wyłącznie osobiście, bez wysyłania. Krętacz, ściemniacz i cwaniak.





    ~wysłane poprzez Tapatalk

    Tuczi ,dlaczego tak twierdzisz ,uzasadnij swoje słowa ,bo bez uzasadnienia są to pomówienia.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 10-10-2011 o 12:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •