Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Czujnik temp? coolant temperature

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Czujnik temp? coolant temperature

    Witam
    Znów zwracam się o Waszą pomoc. Wymieniłem jedną sondę lambda, ale znów coś jest nie tak. Spalanie pokazuje mi 20-22l gdzie zwykle było 13-16. W Carsofcie- Live Data DME w linijce "Coolant Temperature" pokazuje mi a raczej zmienia się przez cały czas wskazanie 120,64,72,-16,-32 'C i tak w kółko. Czyżby czujnik temperatury? Gdzie on się znajduje ?
    Dodatkowo opis błędu z Carsofta : "201 Lambdaregelung Moglicherveise ist der Tank leergefahren vorden, veil die lambdaregelung ein zu fettes bzw. ein zu mageres Gemisch erkannt hatte. Es konnen auch andere fehler auftreten , die den zustand erklaren: Uberprufen Sie alle Moglichkeiten , die eine Gemischanderung zur Folge haben vie : Zundkerzen , Auspuff, Einspritzventile, Temperturefuhler, Ansaugtrakt etc. 188 "
    Jesli ktoś mógłby przetłumaczyć mi to z niemieckiego to będzie cool -:)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej, nikt nie pomoże ?, Ja podejrzewam czujnik w kolektorze ssącym, czy to na pewno ten ? Czy może czujnik cieczy ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    to cos z sonda jeszcze nie hallo

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak czujnik temp pokazuje takie wartości to należało by sprawdzić go. Może się coś dziać z instalacją. Błąd na lambdę może być efektem problemu z czujnikiem temp.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Seban123- ale który czujnik? jeden mam w kolektorze ssącym, drugi przy zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego, trzeci przy silniku (ściance grodziowej) i jakiś 4 też tam jest .
    Nr 9 i 10 z tego linka znajdują przy ściance grodziowej: http://realoem.com/bmw/showparts.do?...79&hg=12&fg=05 - czy to będzie któryś z tych ?
    Ostatnio edytowane przez rosomak79 ; 09-10-2011 o 18:08

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mowa o czujniku w okolicy termostatu. Musi być on wkręcony albo w obudowę pompy wody albo w jej okolicy.
    Pisać dokładnie o jaki silnik chodzi bo były różne rozwiązania.
    Z linku chodzi o czujnik nr10 najprawdopodobniej.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Chodzi o silnik M60B40, nie mam czujnika w okolicy pompy, ani termostatu. Skoro mówisz, że najprawdopodobniej nr 10 to znajduje się on za silnikiem przy ściance grodziowej : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...46&hg=11&fg=35. Myślisz, że to będzie ten ? A ten obok nr 8- to jest czujnik temp silnika? Z rysunku widać, że są umieszczone obok siebie.

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Myślałem że masz m62.
    To ułatwia sprawę jak wiadomo o jaki silnik się rozchodzi. Odepnij jeden na ciepłym silniku. Jak wskazówka opadnie to będziesz wiedział że to ten drugi. Jeden idzie na licznik a drugi na dme.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    No to u mnie będzie nr 10, gdy odpinam nr 8 to wskazówka temp na zegarach gasnie -:). Seban123, podobno te czujniki bardzo rzadko padają, dziś dzwoniłem do ASO i kosztuje 118zł. Myślisz, że mam pecha i mi własnie padł ? -:)
    Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Możesz to sprawdzić. Wpinasz miernik mierząc opór w kości od czujnika. Jak opór będzie się zmieniał w dużym zakresie rzędu 200 ohm czy więcej to czujnik do wymiany. Opór ma równomiernie maleć wraz z temp silnika.
    Jak jest zimny silnik to opór będzie wynosił kilka kilo ohm. Na zagrzanym to będzie lekko powyżej 200 ohm. Jak będzie zagrzany i będzie skakał mocno w dół lub w górę to już nie dobrze.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •