Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Czujnik temp? coolant temperature

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    hej
    ja mam m62 i zepsuł mi sie czujnik ten na termostacie (tak myśle) i temperatura na desce prawie zawsze jest na czerwonym na maxa wychylona , bardzo żadko wchodzi na pion , poprostu jest zepsuty czujnik . Czy dobrze mysle ze to ten na termostacie ? i czy jazda z zepsutym czujnikiem może wpływac na parametry silnika (spalanie?) lub czy mozna coś uszkodzi jak bedzie eksploatowac auto z zepsutym czujnikiem ???
    kosaaro

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    przegrzejesz silnik bo nie mozesz kontrolowac jaka jest temp

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mógł się licznik uszkodzić. Po odpięciu kości powinna wskazówka opaść.
    Podłącz pod kompa i patrz na tempo jaką widzi komp silnika. Jak jest ok to nie ma czym się martwić ale należało by to zrobić.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Czujnik wymieniłem, przejechałem troszkę i po podłączeniu dalej wariuje. Dokładnie jest to opisane "coolant temperature (engine)" Nie wiem co sprawdzić jeszcze ? Macie jakieś pomysły? Mnie przychodzi jeszcze czujnik temperatury-ciśnienia od lpg (taki trójnik), ale w komputerze lpg nie pokazuje żadnych błędów . Pomocy -:)
    Dla przypomnienia M60 . Coś musi być na rzeczy, bo zauważyłem że wskazówka spalania chwilowego bardziej się wychyla ku 30litrów nawet jak delikatnie muskam pedał gazu.
    A może to czujnik płynu w zbiorniczku wyrównawczym cieczy ?
    Ostatnio edytowane przez rosomak79 ; 13-10-2011 o 17:58

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Nikt nie ma pomysłów ?

  6. #16
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Podepnij najlepiej inpe i zobacz jakie wartości widzi przepływomierz, czujnik temp silnika, temp powietrza i lambdy jak pracują. Skoro pokazuje duże spalanie to najprawdopodobniej będzie wina któregoś z tych elementów.
    Czy chodzi na wszystkie cylindry ładnie?
    Bez dobrej diagnozy kompem to jedyne co zostało to losowa wymiana elementów. Może się kiedyś trafi.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Seban123 w dobrym kierunku podpowiadasz-:), wskazania przepływki wariują. Dziś podpinałem się do innego fejsa i przepływka świruje ze wskazaniami powietrza. Świece zapłonowe niedawno wymieniałem, lambdy obie również. Jutro jadę wpiać przepływkę z E34 4.0 l, zamienimy na chwilę i zobaczę co się będzie działo. Jestem przekonany, że to przepływka w 90% . Dam znać jutro po badaniu -:))

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam, problem zdiagnozowany. Przełożyłem dziś identyczny przepływomierz (0280217800 Bosch). Przejechałem się, sprawdziłem interfejsem i wszystko gra. Teraz tylko muszę znaleźć taką przepływkę, bo tamtą musiałem oddać i po problemie. Myślę, że temat zakończony -:))

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    (HLM)

    Temat wraca, po kilku dniach znów sprawdziłem fejsem czy wszystko gra, mimo prawidłowego zachowania wskazówki chwilowego spalania i cons na poziomie 13-16l wywaliło mi kolejny bląd, mianowicie : "41 Heibfilm - Luftmassenmesser . Uberprufen sie bitte die Spannungsversorgung am Luftmassenmesser. Moglicherweise sind die kabel defekt, sodab ein Kurzschlub oder eine Unterbrechnung Vorliegt ! 69 "
    Pomocy, może ktoś z Was miał już taką usterkę, już brak pomysłów-ręce opadają -:(
    Z góry dzięki

  10. #20
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To jest błąd na przepływomierz.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •