Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ elektryka] ładowanie 13.93V

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa

    [ elektryka] ładowanie 13.93V

    Witam mam pytanko czy jeśli mam takie ładowanie 13.93V a jak dodaje gazu, tak na 3tyś.obrotów to spada na 13.60V-13.63V czy w takim razie trzeba wymieniac regulator i szczotki? Czy musze szukać przyczyn gdzie indziej. Jak narazie kupiłem nowe paski klinowe i będe je wymieniał, ciekawe czy coś to zmieni i poprawi się ładowanie

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    13
    BMW
    e-32 735 il
    Skąd
    Lębork
    Prawidłowe napięcie ładowania to 14,2-14,3V .Możesz jednak z powodu dużej upływności wewnętrznej aku. mieć niższe wskazanie-przy 100% sprawnym alternatorze (ogranicznik prądowy w regulatorze).
    Są dwie metody na pewność-co?
    1)-mierzysz napięcie dobrym woltomierzem na zacisku 30 alternatora i jednocześnie prąd ładowania na przewodzie między aku i alternatorem
    2)"partyzancka metoda"-podpięty woltomierz,przy ok. 2tys. obr. zdejmujesz klemę z aku.
    W Twoim przypadku podejrzewam jednak kończący się regulator i może za dużo brudu w alternatorze


    PADRE
    Janusz-PADRE

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    a ile może kosztować regeneracja alternatora łożyska, regulator, szczotki???????

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez orzechopcja
    a ile może kosztować regeneracja alternatora łożyska, regulator, szczotki???????
    regulator jest ze szczotkami kosztod ok 30zł w zwyz.
    łozyska od około 20zł w zwyz

    Ale taka regeneracja to za mało.. przynajmniej w moim przypadku nie pomogło :/

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    a miałeś też podobny obiaw a co pomogło w twoim przypadku.

    Ja dziś wymieniłem paski klinowe i mam 13,95V. Byłem u kumpla elek. i powiedział żebym właśnie kupił regulator i szczotki to mi wymieni i wtedy zobaczymy. powiedział że jeszcze nie ma tragedji bo norma jest 13,50V-14,45V więc mieszcze się w przedziale jeszcze

  6. #6
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez orzechopcja
    a miałeś też podobny obiaw a co pomogło w twoim przypadku.

    Ja dziś wymieniłem paski klinowe i mam 13,95V. Byłem u kumpla elek. i powiedział żebym właśnie kupił regulator i szczotki to mi wymieni i wtedy zobaczymy. powiedział że jeszcze nie ma tragedji bo norma jest 13,50V-14,45V więc mieszcze się w przedziale jeszcze
    TUTAJ opisuje co i jak u mnie dosc blisko te tematy sa ;)

    Nie bede sie rozdrabniał i napisze tak : dzisiaj byłem u bardzo dobrego elektronika samochodowego pomierzył na alternatorze i stwierdził ze jest ok 13,92V było.. ale niestety jak powszechnie wiadomo psuje sobie sam auto i tym razem przez regeneracje skonczył sie mój alternator juz huczy łozysko bo prawdopodobnie zostało uszkodzone przy wsadzaniu! !

    Juz pisze co teraz zrobie ;)

    Kupie "nowy" przełoze regulator nieczego wiecej nie dpotkne wsadze w auto i bede smigał!!! I chyba sie bede trzymał zasady ze nie ruszam g.... jak nie smierdzi :/ szkoda ze tak pozno do tego dochodze :/

    pzdr

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Popieram twoją metode, ale czasem i te g... trzeba poruszyć. No cóż może ja wymienie tylko regulator ze szczotkami, jak się nie zmieni na lepsze tylko zostanie na około 14V to zostawie i niech tak będzie najwyżej raz na 6 mieśięcy podładuje akumulator i strace 45zł

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Jeżeli prąd ładowania na pełnym obciążeniu odbiorników (włączone wszystkie światła dmuchawa tylna szyba) jest ponad 13.80v to wszystkie fazy w alternatorze masz sprawne wiec wyłącznie regulator masz do wymiany . Rada taka nie kupuj taniego regulatora szita! doinwestuj na droższy oryginalny podróby nie mają dokładnych parametrów i szczotki w nich szybciej się wycierają lub są zbyt twarde i niszczą komutator na wirniku alternatora .
    M POWER;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Witam powlanczałem światła, dmuchawe, ogrzewanie szyby tyl. i radjo. I przy 2000 obrotów jest, wacha sie 13,50V do 13,62V więc jak, mieszcze się w normie czy mój alternator już jest na wykończeniu, czy tylko regulator ze szczotkami wymienić.

    Jutro podjade do ASO FUSa BMW i zapytam o regulator ze szczotkami jaki koszt.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •