Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Wątek: [E38] Coś dla początkującego.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    15
    BMW
    Nie mam jeszcze
    Skąd
    Olsztyn

    [E38] Coś dla początkującego.

    Witam,
    Jaki motor byście doradzili dla początkującego? Głównie miasto (szkoła, siłka).
    Na pewno manual no i coś łatwego w naprawach (tata mi pomoże naprawić zna się dobrze na mechanice) Aha i żeby nie pochłaniał 25 litrów po mieście :) Tak do 16 byłbym w stanie przyjąć w zimę.
    Myślałem nad 3,0i ale czy nie za słaby?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Kupuj 2.8,jeden z najbardziej udanych silników bmw,nieduże spalanie plus dobre osiągi.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zdecydowanie 2.8. Jest jeszcze 2.5tds ale znaleźć egzemplarz z dobrze utrzymanym silnikiem to jak trafić 6 w Lotto. W wypadku 2.8 jest o to wiele łatwiej. I nie bój się automatu. To naprawdę wygoda, szczególnie w mieście. A wcale nie jest odczuwalnie wolniejszy niż manual.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    To fakt manualem wahlować po mieście to porażka ja też jestem za automatem

  5. #5
    2.8 LPG w manualu to chyba najtańsza opcja a zarazem jedna z najtrwalszych. Ewentualnie 3.0 ale droższy w obsłudze niż 2.8.
    Osiągi przyzwoite jeśli chodzi o powyższe modele, a jeśli jeździłeś czymś wolniejszym to będą Cię dość długo satysfakcjonować (dopóki nie przejedziesz się 4.4). Jak trafisz sprawny automat to brać bo to wygoda tym bardziej w mieście.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    BMW E38 4.0i V8
    Skąd
    Częstochowa
    Moja E38 4.0 V8 przy normalnej jezdzie pali 15 a w trasie 11l a jak sie chce pobawic to mam czym zawsze i wtedy spali te 20 a kupujac auto ekonimiczne i zeby poszalec to nie E38 tylko E30 :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    15
    BMW
    Nie mam jeszcze
    Skąd
    Olsztyn
    No właśnie myślałem nad jakąś V8.
    Miasto Olsztyn ok 180 tyś mieszkańców.
    A co będzie trudniejszego w V8? Oprócz tego że świec będzie 8, więcej oleju zapewne, filtrów i droższe hamulce i zapewne zawias który i tak w R6 jest drogi ;d
    A z resztą jestem razem z tatą tego zdania że lepiej jeździć godzinę jak lord niż całym miesiącem jak dziad ;D

    ###Edit
    Gazu raczej nie będzie prędzej diesla kupie.
    Ostatnio edytowane przez krokiet ; 06-10-2011 o 18:03

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    2 głowice - to chyba największa komplikacja :) pomijając fakt, że te bawarskie V8 typu m60 i m62 to ogólnie trochę kaszana jest i słabo znoszą próbę czasu. Natomiast silnik m52 2.8 bardzo miło wspominam.

  9. #9
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    zdecydowanie najtańsze w obsłudze bedzie 2,8 (ja mam w manualu i z LPG) poza tym 3,0d też jest baardzo zacnym silnikiem ale również poszukiwanym i drozszym w zakupie i serwisowaniu. 2,5TDS wersja arcyoszczedna ale znaleźć ... no tak jak Tuczi napisał. Co do automatu/manuala. nie szukaj na siłe manuala bo cieżko znaleźć...
    zarówno V8 jak i diesel nie njest już takie tanie w utrzymaniu... turbina, wtryski w dieslu. świece, rozrząd w V8
    WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE



  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    15
    BMW
    Nie mam jeszcze
    Skąd
    Olsztyn
    Jak to rozrząd? To nie jest na łancuchu tak jak w Mercedesie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •