Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Wątek: [E38] Coś dla początkującego.

  1. #81
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Oczywiście że tak, niestety opinia jaka panuje odnośnie osiągów tego motoru wychodzi przeważnie od właścicieli modeli 740 i 750. A jest ona słuszna bo w porównaniu z nimi 728 nie jedzie. Takie są fakty a jak ktoś zaprzecza to po prostu niema doświadczenia i tyle.
    To jest oczywiste, że w porównaniu do tych silników, 2.8 jeździ sporo gorzej. Równie dobrze można powiedzieć, że 740, gdy porówna się np. do M5, także nie jedzie...
    Uważam, że BMW do swojej flagowej limuzyny nie wsadziłaby silnika, który nie radziłby sobie z tą budą.

  2. #82
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez kris13 Zobacz posta
    To jest oczywiste, że w porównaniu do tych silników, 2.8 jeździ sporo gorzej. Równie dobrze można powiedzieć, że 740, gdy porówna się np. do M5, także nie jedzie...
    Uważam, że BMW do swojej flagowej limuzyny nie wsadziłaby silnika, który nie radziłby sobie z tą budą.
    Wlozyli taki silnik- 2,5 TDS ;) + automat
    A co do 2.8 to jezdzilem e39 z tym silnikiem i manualem. Radzila sobie calkiem niezle naprawde.
    Pisalem wczesniej ze przed kkupnem 7er dlugo bralem pod uwage ten silnik. Ale egzemplarze byly nieciekawe i wyposazeniowo bylo kiepsko.
    W sumie nie jezdzilem 7er z tym silnikiem ale majac porownanie z piatka -polecam

  3. #83
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    Wlozyli taki silnik- 2,5 TDS ;) + automat
    W sumie nie jezdzilem 7er z tym silnikiem ale majac porownanie z piatka -polecam
    Porównując 5er i 7er, to 728iA jeździ bardzo podobnie do 523iA.

  4. #84
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Moi Drodzy...ja swoja 740iL w E32 jeżdżę od 7 lat...tutaj w Norwegii mam jeszcze W124 E320 Kombi i tam 220 koni dają frajdę z jazdy ale 728i jest po prostu do 7 silnikiem wystarczjacym...pewnie,że jak wsiadę w MB to czuje,że jest tam dużo mocy więcej ale komfort...no niestety,nie ma sie co oszukiwać...7 to 7.Teraz 740ką nie jeżdże za często bo tylko jak jestem w PL a tak długa ślicznotka stoi w garażu.Oczywiste jest to ,że jak sie pojeździ 4.4 czy 5.4 to potem można się pomylić i wysiąść z 2.8 w czasie jazdy.Kwestia czego sie oczekuje od auta...tutaj w Norway ceny mandatów sa ogromne i limit predkosci bardzo ograniczony...2.8 w zupełności wystarczy.Poza tym słyszałem i czytałem,że 2.8 to bardzo wytrzymały i chyba najmniej awaryjny silnik z całej gamy.Jednak Koledze,który zacząl te dyskusję polecam silnik V8...wtedy nie bedzie miał watpliwości czy dokonał dobrego wyboru.Pozdrawiam.

  5. #85
    Ja już mam trzecią e38 V8 ( kazdą z innym silnikiem) i najbardziej zadowolony jestem z ostatniej mimo pewnych wydatków na turbo czy inne duperelki jakie poczyniłem. Spalanie temat rzeka ale prowadzę od 2 lat statystykę która załączona jest w podpisie. Przeniesienie mocy na koła najwieksze z pośród wszystkich e38 (560Nm) wiec trzeba uważać by nie kupić z padającą ASB
    Ostatnio edytowane przez ROBERTO ; 20-10-2011 o 15:12



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •