Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: problem z climatronic -dymienie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    problem z climatronic -dymienie

    witam czytąłem troszke na forum na temat climatronic do e-38 ,mój problem jest taki ze kupiłem uzywke od angola i po zakodowaniu nie włacza sie klima ,czytałem rózne opinie niektórzy piszą ze sie da ale ja juz nie wiem . czy z okolicy mazowsza ktos by mół pomóc
    bo bardzo znany warsztat bmw nie daje rady .......... mam takze problem z dymieniem na niebiesko na zimnym silniku nie zawsze ale sie zdarza wymieniony olej i seperator oleju , wydaje mi sie ze gdzyby to były uszczelniacze to dymiło by cały czas...

    ps. poszukuje pożądnego warsztatu bmw na terenie mazowsza

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    W sprawie klimatronica nie pomogę ale jesli chodzi o dymienie to najprawdopodobniej uszczelniacze...problem polega na tym,że w czasie jazdy tego oleju za mało spływa po trzonkach zaworów aby dymiło...narazie za mało...ale jak samochód postoi to troszke tego oleju zleci i przy odpaleniu zadymi przez jakąś krótką chwile aż olej się wypali a potem znów nic nie widać aż do nastepnego postoju auta.Pozdrawiam.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Z tymi klimatronikami to na prawdę jest różnie ja ze swoim walczyłem ponad pół roku i dopiero jak kupiłem z tego rocznika co samochód zadziałał od razu potem dla formalności go zakodowałem i jest super. Myślę że to czy jest to wersja europejska czy angielska nie ma znaczenia a raczej może rocznikowa bo miałem panel z 96r. i za "hiny" nie mogłem go zakodować w moim aucie.Jak by co to mam go do sprzedania ! pozdro...........

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    co do klimy to może błędne kodowanie, a może panel uwalony, byłeś na kompie????

    w twoim woj. na pewno znajdziesz kogoś pomocnego: poszukaj
    http://7er.pl/showthread.php/13214-D...-serwis-7er.pl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    hmmm, jaki jest mniej wiecej koszt wymiany z robota uszczelniaczy? ja mam ja tez miałem z angola panel klimy i zakodował sie ale klima nie zadziałała. jesli chodzi o kodowanie to tak byłem na kodowaniu w popularnym warsztacie i nic to nie dało czy było błedne kodowanie to trudno mi powiedziec bo własciciel oprucz mojego samochodu obsługiwał jeszcze 2 auta plus telefonu także mogło mu cos nie wysjść
    Ostatnio edytowane przez bolo88pl ; 06-10-2011 o 12:51

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    uszczelniacze są dość tanie po około 7 zł x 24 = 168 zł, warto obejrzeć uszczelki pod deklami zaworowymi bo lubią cieknąć, a sama robocizna w Moim mieście to około 2 tyś.
    jeżeli zleciłeś wymianę panela to powinni się tym zająć do końca, jeżeli nie działa to dlaczego.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Jeżeli koleś kodował Ci panel NCS-em to po operacji która trwa kilka sekund powinien pojawić się napis że kodowanie się powiodło albo nie innej opcji w tym przypadku nie ma chyba że używał innego programu ale NCS-em jest chyba najprościej (NCS jest w pakiecie z INPą). pozdro...............

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    dziwna sprawa bo panel kóry mio założył był z roku 96r ja mam 99 powiedział ze sie zakodował poprawnie ale klima i tak nie działała .nie wiem czym on to robił ale trwało to około 5min

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Miałem to samo auto 99r. panel z 96r i też nie mogłem go zakodować i dopiero kupując panel z 00r. z funkcją "Max" zakodował się bez problemu i wszystko chodzi super. Może to zbieg okoliczności bo niektórzy twierdzą że każdy panel można dokodować ale u mnie to się nie sprawdziło. pozdro............

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    mam do kupienia panel z funkją maks z anglika . także mozna smiało brac? co do dymienia to dymi mi teraz za każdym razem juz pokazał sie komunikat oil stand motorprufen.... kopci lepsiec niz star266

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •