Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Witam i pozdrawiam

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork

    Witam i pozdrawiam

    Witam !!!
    Jestem Paweł już jakiś czas należe so forum ale dopiero teraz zebrałem się do przedstawienia mojej małej, która choć wymaga jeszcze ogromu pracy to już sporo przeszła w moich rękach

    Siódemka to e32 z 92 roku m30b30 (troche nad ty ubolewam bo uż nie starcza mocy heh)

    Gdy ją kupiłem wyglądała tak



    była dosyć styrana, część wyposażenia nie działała miała luzy na przekładni do wymiany amorki i podarty fotel kierowcy. Samochód jeżdził na gazie lecz niestety jak z czasem się okazało nie posłużył długo gdyż cały silnik się rozleciał :((



    po kompletnym remoncie stwierdziłem że nie bedę się bawił już w gaz tym bardziej że instalacja była stara i kończyła się homologacja.
    Następnym krokiem była wymiana zawieszenia, drążków skrętnych, rozrusznika, alternatora oraz przekładni kierowniczej. Kiedy autko już śmigało jak należy, zabrałem się za niedziałającą elektrykę iraz wymianę wnętrza z szarego weluru na białą skórę.

    skóra nie prezentowała si zbyt dobrze



    Dlatego przed wymianą foteli i boczków musiałem podjąć się ich renowacji. praca dosyć monotonna ale dająca kolosalne efekty, po dwóch dniach ślęczenia nad fotelami wyglądało to tak :)



    :)) w między czasie zająłem się paroma pierdółkami. Wymieniłem pobite szkło halogenu (nawiasem jakby ktoś chciał fotorelację to pisać)



    Dołożyłem wloty pod zderzakiem od v8



    Spolerowałem lakier, tylne światła przerobiłem by pasowały pod kolor nadwozia i wypolerowałem końcówkę oryginalnego wydechu co moim zdaniem nawe nieżle wygląda



    wiem że temat lamp jest dosyć kontrowersyjny bo różne są szkoły tego jak powinny wyglądać jedni są za przerabianiem drudzy przeciw ale myśle że przede wszystkim to kwestia gustu właściciela :)

    Przyszła pora na nowe felgi i oponki



    Myśle że naprawdę dodały jej uroku, tak prezentuje się teraz:



    Mam nadzieję że nie zanudziłem was swoim postem, właściwie to prezentacją...
    Komentarze mile widziane, gdybyście mieli jakieś sugestie, pomysły z chęcią posłucham

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemka,wielki szacun za pracowitość,sugestie hmmmm,dla mnie bomba,nic się nie rzuca w oczy (nie jest przesadzone) to chyba jest ok.Napisz coś więcej o renowacji skór,jak i czym robiłeś,muszę u siebie doczyścić parę elementów.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Gratuluję i witam na Forum :)
    Gra muzyka

  4. #4
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Witaj i gratuluję, bardzo fajnie się prezentuje
    Pozdrawiam, Przemos

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork
    Kolego jeśli chodzi o skóry to powiem tak... potrzebne są 3 preparaty:

    alkohol
    barwnik silikonowy
    lakier utrwalający

    osobiście polecam środki firmy Furniture Clinic, dostępne są na allegro a jeżeli chodzi o koszta to pojemniki 300 ml starczyły na renowację boczków foteli kanapy oraz tunelu i kosztowały mnie jakieś niecałe 200 zł więc nie ma tragedi :))

    po kolei: miejsce które chcemy naprawic, przeprowadzic renwację etc nacieramy zwykłym balsamem do ciała albo kremem do rąk aby zmiękczyć skórę, pomoże to póżniej w przyswajniu barwnika. czyścimy miejsce alkoholem i nakładamy barwnik aż do pokrycia ubytków w odstępach 20 min przy pomocy zwykłej gąbki do mycia naczyń, gdy stwierdzimy że barwnik pokrył po około poł godz nakładamy 2, 3 warstwu lakieru utrwalającego. do pełnego wyschnięcia wypadałoby poczekać dobę w miarę możliwości nawet 2 doby. mam nadzieje że pomogłem

    ps. miło że się podoba
    pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Wnętrze mnie powaliło! Zrób koniecznie więcej zdjęc w większej rozdzielczości...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Super to wygląda szacunek:) Dobra renowacja, wcześniej wyglądały tragicznie po renowacji jak nowe:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Witam, siódemeczka prezentuje się elegancko, odnowione skóry wyglądają cudnie. Powiedz coś więcej o halogenach, szkła to te zamienniki z allegro? Bo musze je zmienić w swojej e32
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork

    Halogeny

    Cytat Zamieszczone przez GRABS Zobacz posta
    Witam, siódemeczka prezentuje się elegancko, odnowione skóry wyglądają cudnie. Powiedz coś więcej o halogenach, szkła to te zamienniki z allegro? Bo musze je zmienić w swojej e32
    Otórz wygląda to w ten sposób szkła kupiłem na allegro ale radziłbym nie oszczędzać za swoj dałem prawie 90 zł za 2, sa też dotępne takie za 20zł za sztukę ale w czym tkwi różnica w jakości wykonania moje pasowały idealnie natomiast mój kolega któremu wymieniałem szkła w e34 kupił tańsze i już trzeba było je ściskami stolarskimi łapać bo były pokrzywione. i koniecznie kleić na czarny silikon do szyb bo każdy inny zostawia brzydką białą obwódkę pod szkłem. niedługo wstawie jakąś relację jak co i dlaczego.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witamy na forum ...........

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •