Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: porada w sprawie skrzyni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    47
    BMW
    E36
    Skąd
    KÓRNIK

    porada w sprawie skrzyni

    witam serdecznie;) mam pytanko które skrzynie i w jakim roczniku są najlepsze????/ mam na mysli automat..... z góry dzieki za odpowiedz chyba ze preferujecie manual

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    raczej dużego wyboru nie masz, najlepiej celuj w steptronic 5HP30 lub 5HP24



    Uploaded with ImageShack.us

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    47
    BMW
    E36
    Skąd
    KÓRNIK
    a do 3.0 litrowego silnika tez są takie same???? bo tu w tych tabelkach nie widze;| w sumie nigdy nie miałem do czynienia z automatem wiec w w razie jakichkolwiek pytań bede sie was radził a to 5hp30 to jest pięcio biegowa nie?????

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    47
    BMW
    E36
    Skąd
    KÓRNIK
    a jak sie ma steptronic co do awari????? czesto są z nią jakies problemy?????

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    wiesz? za bardzo tez się nie znam, w E39 były wszystkie 5 biegowe, starsze modele miały zwykły automat z trybem sport, a nowsze steptronic z możliwością ręcznej zmiany biegów. W benzynowych to rożnie bywało, z początku produkcji były przeważnie zwykłe automaty, potem chyba od 97 steptronic, 750 przed liftem lubił występować ze zwykłym automatem, np w USA preferowali tez zwykły w 740, steptronic był w wersji sport, 3litrowe diesle maja chyba skrzynie GM która ponoć z tego co słyszałem jest trochę bardziej awaryjna niż ZF, z drugiej strony są osoby co jeżdżą i nie narzekają. Z awarią jest różnie, zależy jak kto dba, np olej trzeba wymieniać, jak ktoś tego nie robi i piłuje na zimnym to szlag trafi taka skrzynie raz dwa. Ogólnie szarpania czy pukania to oznaka ze ze skrzynia coś nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Bartos ; 03-10-2011 o 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •