Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: nie działa jeden cylinder silnik m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    nie działa jeden cylinder silnik m60b40

    Witam mam problem z moim silnikiem w e38 740ia przestał działać jeden cylinder chyba 4- to znaczy pierwszy od strony pasażera od przegrody,wymieniłem świece i dalej to samo,zamieniłem cewki i dalej nie działa,obroty spadają do 400 i czuć paliwem z tłumików lub gazem,co to może być za usterka?proszę o porady
    sławomir

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    sprawdź kompresje, (zawory, uszczelka pod głowicą) różnie bywa:(

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    A pod kompa podpinałeś? może problem tkwi w elektryce...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    byłem na kompie i żadnych błędów ale za to czary ,ten jeden cylinder chodzi ale tylko na świecy bkr5 a nie na bkr6 czyli ma inną ciepłotę i od czego to zależy? mam już kupioną odmę ale nie sądze żeby to ona była przyczyną, tak myślę czy może katalizator się nie zapchał,jeden napewno jest rozwalony i dzwoni w tylnim tłumiku a drugi może zapchany bo samochód stracił trochę mocy
    sławomir

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    byłem na kompie i żadnych błędów ale za to czary ,ten jeden cylinder chodzi ale tylko na świecy bkr5 a nie na bkr6 czyli ma inną ciepłotę i od czego to zależy? mam już kupioną odmę ale nie sądze żeby to ona była przyczyną, tak myślę czy może katalizator się nie zapchał,jeden napewno jest rozwalony i dzwoni w tylnim tłumiku a drugi może zapchany bo samochód stracił trochę mocy
    Jakby to byl zapchany kat to nie dzialalaby polowa silnika...
    oczywiscie niewykluczone ze defekt akurat tego cylindra moze byc wywolany przez uszkodzony kat- przykladowo mogly sie cofnac drobinki porcelany i odpowiednio "zdemolowac" ten cylinder
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-10-2011 o 20:40
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    świeca bkr5 jest o stopień cieplejsza od fabrycznej bkr6, co oznacza,że wolniej odprowadza ciepło. masz jakiś nalot (nagar, smoła, olej) na tej starej świecy? jeśli tak to sprawdź kompresje - byc może jest słaba i masz niecalkowite spalanie mieszanki, w wyniku ktorego na zimniejszej świecy osadza się nagar i wkoncu cylinder przestaje wogóle palic. ewentualnie do cylindra dostaje się olej w duzej ilości i zabrudza świecę. spotkalem sie juz z takim przypadkiem w m60. mozesz sprobowac troche pojezdzic na tej cieplejszej świecy, a nóż bedzie wystarczająco gorąca by ten syf w czasie rzeczywistym przepalac :) ale podejrzewam, ze ta świeca tylko wydluzy czas pracy cylindra, a w koncu i tak się zabrudzi.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 05-10-2011 o 12:17

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    świeca wygląda na czystą, ale ogólnie osłab mi silnik naprawdę wydaje mi się że to zatkany kat ,po niedzieli biore się za katalizatory i odme też mam kupioną ,na kompie żadnych błędów a ciekawe czy ten czujnik od wałka rozrządu nie jest zepsuty i daje słabszy sygnał na ten cylinder a ta świeca jest bardziej czuła i działa,muszę sprawdzić jeszcze kompresję na tym cylindrze,oby to tylko był zapchany kat bo niechciał bym robić remontu silnika,dziwne bo jeszcze niedawno silnik był mocny i zrywny a tu naraz taka dziwna usterka
    sławomir

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    dzisiaj sprawdziłem kompresję na tym garku wyszło-13
    sławomir

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    cos chyba zle pomierzyles bo wyszlo Ci wiecej niz podaje producent, tu masz :http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M60
    No chyba ze tam glupoty pisza...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Stopień sprężania to nie kompresja .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •