Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: akumulator bmw e65

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    akumulator bmw e65

    witam kolejne pytanie, podczas siedzenia w aucie i sluchania radia po paru minutach pojawil sie komunikat baterien nachladen czy jakos tak. Czy swiadczy to o tym ze moj aku wyzionie ducha?
    Popatrzylem do bagaznika i jakos nie widze tego zeby wyjac ten aku. Jak sie to ustrojstwo wyciaga a widze ze kawal klocka tam siedzi, dodam ze mam butle w kole.
    Prosze o konkretne odpowiedzi.
    Czy wymienie to samemu, jaki to ma byc aku i czy trzeba pozniej cos programowac?
    Dziekuje serdecznie

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jeżeli masz butle w kole to musisz rozciąć belke metalową aby móc go wyjąć.
    Natomiast jeżeli nie masz wlączonego silnika to po paru mnutach pojawia się komunikat że akumulator może wyłączyc prąd w aucie aby zaoszczędzić aku.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Butle musisz wyciagnac, akku juz tylko AGM, trzeba zameldowac! Czy padnie, niekoniecznie. W e65 masz cos okolo 60 sterownikow plus, minus. Wszystko ciagnie prad, takze sluchanie radia na dluzsza mete nie wlaczajac silnika niewskazane. W szczegolnosci jesli twoja jazda dzienna jest np. na krotkie odcinki.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    tak zgadza sie tylko ze mam tez webasto ktore jak wlaczylem to po niedlugim czasie pojawil sie ten komunikat: baterien nachladen (wszystko na zolto )
    Teraz nie wiem jak to rozumiec czy aku slaby czy to inny komunikat.
    Podjade jutro do fachowcow na pomiar aku i zobacze bo moze faktycznie dogorywa

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Podladuj aku w czasie parkowania lub przez dluzsza jazde autem.

    Jezeli wtedy juz po wlaczeniu webasto ten meldunek sie znow pokaze to zbliza sie wymiana aku.

    U mnie akumulator wystarcza na ok. 40 minut posluchania muzyki przy wyzszej glosnosci z logic7, wtedy wlacza sie meldunek nachladen i muzyka sie wylacza.

    Wlaczam silnik na ok. 10 min. i znow slucham lub dopiero nastepnego dnia rano odpalam auto i jade.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    przy zmianie, jakieś 3 lata temu nic nie "meldowałem" . Czy w tym wypadku coś będzie nie tak??? Nic mi się nie dzieje :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Jak nie meldowałeś nowego to spadnie jego żywotność i pewnie też pojemość ponieważ power moduł ma zmienną charekterystyke ładowania. Dzięki takiej pracy PM akumulator wytrzymał mi w aucie 8 lat (od nowosci) i nigdy nie było problemów z rozruchem. Wymieniłem go kilka miesięcy temu tylko dlatego że przeszkadzał mi komunikat wyskakujacy do kilkunastu minutach.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Panowie, odgrzeję trochę kotlecika - jak mogę podładować aku ? Czy muszę go wypinać z instalacji, czy niekoniecznie ?
    Czy prostownik podpiąć bezpośrednio do aku, czy mogę wpiąć pod maską ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Normalnie podlacz pod maska albo z tylu . Nic nie musisz wypinac .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez jaro_alfa Zobacz posta
    Panowie, odgrzeję trochę kotlecika - jak mogę podładować aku ? Czy muszę go wypinać z instalacji, czy niekoniecznie ?
    Czy prostownik podpiąć bezpośrednio do aku, czy mogę wpiąć pod maską ?
    u siebie jak podpialem pod maska to nic sie nie naladowal - auto stalo cala dobe podpiete, i tylko przyciski sie swiecily od foteli.
    Aku naladowal sie po kilku godzinach gdy wypialem go z instalacji. Po odlaczeniu aku przez dwa tygodnie nie moglem dojsc ladu z autem, elektryka szalala ale po kolei wszystko samo wracalo do normy. Nigdy wiecej nie dopuscilem do rozladowania :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •