Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak sprawdzić poziomowanie ksenonów inpą? Składanie lusterek po zamknięciu auta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    Jak sprawdzić poziomowanie ksenonów inpą? Składanie lusterek po zamknięciu auta

    Witam, czy inpą sprawdzę czujniki poziomowania ksenonów? Mam problem z którymś, a nie wiem którym!? Żadnego błędu mi nie wywala ale poziomowanie zaprzestało działać. Przewody przy czujnikach całe, dźwigienki również.

    Druga sprawa to składanie lusterek po przytrzymania przycisku zamykania. Doszedłem już do tego, że odpowiada za to wpis:
    BEIKLAPPEN_B_KOMFORTSCHL

    jednak w żadnym module nie mogę go znaleźć, ponoć jest w ogólnym pliku (40kb) - ktoś miał z tym styczność?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ale sprawdzałeś w inpie, czy siłowniki na lampach działają? Jest tam test w LCM (gdzieś w activate) i po uruchomieniu go zapalają się ksenony i zezolą góra-dół ażich nie wyłączysz. Jeśli to zadziała, to musisz poszukać czy przy tylnym prawym kole oraz przy przednim kole są czujniki i czy są podłączone, sprawne (np. ohmomierzem) etc.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    a czy jest różnica który czujnik jest od xenon-ów a który od długich ? bo długie świecą mi w kosmos :/
    Radośc z Jazdy :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Dobra wróciłem z garażu, mam jednak błąd: 3 error rear sensor

    jako, że część raczej nierozbieralna, zaczynam szukać na allegro tylnego czujnika ksenonów

    co do długich- nie pomogę

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No jak to? Drogowe jak i mijania (ksenon) są na zintegrowanej ramie, która to z kolei ma możliwość regulacji w górę i w dół.
    Zatem jak siłownik przestawia ksenon, to przestawia jednym cięgiem także i drogowe. Było tak nawet w E36, jest także w E38. Jeśli zatem drogowe świeci w kosmos, to musi być wyłamany/wypadnięty jakiś zaczep od tego jednego zwierciadła. One są również regulowane, ale to robi raz fabryka.

    System poziomowania składa się z dwóch czujników: z przodu i z tyłu. Odpowiednio przetwarza te dane (patrzy na różnicę przód vs. tył) i odpowiednio steruje siłownikiem. Ma to tę zaletę, że gdy wsiądą 4 osoby, to zawieszenie ugina się równo z przodu i z tyłu, a zatem nie potrzeba wykonywać żadnych korekt położenia lampy (lub wręcz podnieść o milimetr). Gdy natomiast dorzucimy jeszcze ciężki bagaż z tyłu albo jakąś niewyważoną przyczepę, to tył siądzie mocniej, a przód prawdopodobnie nieco się podniesie. Zatem należy obniżyć snop światła by nie oślepiał tych z przeciwka.
    Gdyby czujnik był tylko z tyłu, to równomierne obciążenie czterema osobami, mimo, że spowoduje w rzeczywistości tylko równomierne ugięcie całego zawieszenia, to spowodowałoby też obniżenie pozycji świateł, co nie jest w porównaniu do poprzedniego przypadku prawidłowe.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 29-09-2011 o 22:14
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    Jeśli zatem drogowe świeci w kosmos, to musi być wyłamany/wypadnięty jakiś zaczep od tego jednego zwierciadła.
    właśnie u mnie są całe czyli mam któryś czujnik walnięty ale jak to sprawdzić ?
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zle mnie zrozumiales. Obie lampy są na wspólnym stelazu i są połączone z jednym silownikiem. Silownik zmienia kąt ustawienia tej ramy do której są przymocowane oba reflektory (drogowy i mijania). Te są przymocowane do ramy nie za pomocą srubek tylko takich zaczepow i dlugiej śruby regulacyjnej. Tych ustawień normalnie sie nie rusza.

    Innej możliwości niz urwany zaczep żeby reflektory poruszaly sie niezależnie nie ma.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •