Pokaż wyniki od 11 do 11 z 11

Wątek: Pęknięty korpus sterownika skrzyni biegów

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP

    Pęknięty korpus sterownika skrzyni biegów

    Zacznę że nigdy nie miałem większego problem z tą skrzynią 5HP30, Występowały jakieś błędy i pokazywał się błąd skrzyni ale ustąpił gdy zregenerowałem alternator.Do elektryka nie zdążyłem się wybrać. Samochód sporadycznie używany, zimą tylko w garażu a rok temu padła pompa wody i od tego czasu cały czas stoi. Jakiś czas temu zacząłem go rozbierać i usuwać poszczególne usterki, aktualnie skupiłem sie na skrzyni (Jedyny mechaniczny problem to świszczenie sprzęgła na zimnym silniku między 1500 a 2000 obr. ). Zdarzyło się z tego co sobie przypominam że po wrzuceniu biegu na D czy R mocno szarpnął jakby było duże ciśnienie gdzieś na skrzyni czy coś bo gazu nie dodawałem. No więc wracając do skrzyni rozochociłem się oglądając zdjęcia czyszczonego sterownika przedstawionego w innym poście i postanowiłem że i ja się za to zabiorę. sterownik wyciągnięty a tu szok. Pęknięty korpus który przedstawiam na zdjęciach poniżej. Olej w skrzyni czysty pod względem opiłków czy innych zabrudzeń na magnesach trochę było opiłków ale nic dużego tworzyły grafitową maź czy coś podobnego a tu taka niespodzianka. :(
    Załączone miniatury Załączone miniatury 1.jpg   2.jpg  

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •