Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: [nivo]

  1. #41
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przecież napisałeś, że zesztywniało??

    EDC to tylko sztucznie zmniejszana objętość efektywna kolumny amortyzatora, nawet jak gruchy są padnięte to i tak będzie różnica niewielka między sportem, a komfortem, mimo tego, że olej jest mało ściśliwy.

    To, że auto podskakuje, świadczy właśnie o tym, że nie amortyzuje, czyli gruszki już dawno się wygazowały.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 02-01-2014 o 21:54
    pozdrawiam Bartek

  2. #42
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Witam.
    moją 7-kę przywiozłem z Niemiec 15 lat temu , i już wtedy w zbiorniczku był czerwony olej.
    jeśli muszę dolewam ATF DII i nic się nie dzieje , Nivo działa , nie cieknie
    jedynie padło mi ASC+T które to też pracuje na tym samym płynie / oleju ale po wymianie emulatora wszystko działa jak należy .
    broń boże nie podważam waszych racji ale możne ktoś mi powie jak to z tym olejem jest szkodzi czy nie szkodzi ? - mi nie zaszkodziło przez 15 lat
    zaprzyjaźniony mechanik stwierdził że ATF jest lepszym olejem od CHF i moge na nim spokojnie jezdzić no i jeżdżę - od 15 lat ...
    pozdrawiam Kanap
    E32 750 i wszystko jasne

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Do e32 przewidziany był wymiennie ATF i CHF w zależności od specyfikacji.

    Mówią o tym naklejki na zbiornikach, grzebałem już przy 735i z układem na ATF, niestety było wersją bez Nivo.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #44
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    cześć.
    no i właśnie ja na zbiorniczku mam napisane CHF 7.1 ale żadnej naklejki ani kropki kolorowej farby nigdy nie było.
    cóż mam ATF i przy nim zostanę , nie wiadomo
    czy po tylu latach zmiana na CHF nie narobiła by więcej szkody niż pożytku .
    Pozdrawiam kanap
    E32 750 i wszystko jasne

  5. #45
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Olej to olej, krążą wszędzie mity o rozszczelnieniach. CHF 7.1 to mineralny olej zgodny z tańszym LHM na przykład (nawet w instrukcji do e32 z 88 roku jest to napisane). Dexron II to też olej mineralny. Ale Dexron III jest już syntetyczny dla przykładu. Podejrzewam, że to jest taki mit jak przechodzenie w silniku z oleju mineralnego na syntetyczny, rozszczelnia się wtedy kiedy uszczelki już mają dość. To samo pewnie w hydraulice.
    pozdrawiam Bartek

  6. #46
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    no i właśnie ja jestem tego samego zdania.
    jeśli ma się rozszczelnić to się rozszczelni po czasie i nie ważne na jakim oleju będzie jezdziło.
    co do silnika . robiłem teraz remont mojego m70b50 i jeśli głowice były czyste w środku to już obudowa rozrządu nie - masa syfu na pokrywach , a dół silnika znowu czysty - podejrzewam że tam gdzie jest największy przepływ oleju tam sie nie zbiera nagar ale mimo wszystko nie próbowałem zmieniać oleju na pół czy cały syntetyk.
    i znowu od 15 lat jeżdżę na mineralu - Castrol GTX3 i uważam że jest to tak samo dobry mineral jak każdy inny syntetyk - ważne żeby systematycznie wymieniać .
    pozdrawiam kanap
    E32 750 i wszystko jasne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •