Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: [nivo]

  1. #21
    Co to wywalenie NIVO - nie robilem, ale wywalilem EDC i nie ma zadnego bledu na desce.
    Co do oleju - ile glow tyle pomyslow, tylko pozniej jest jeczenie na forum ojojoj - zalalem i dlaczego nie dziala... ;( . Zrobiie jak uwazacie. Ja polecam to co jest napisane na korku. To taka wielka roznica 18 a 55 PLN na jednym litrze? Przeciez nie leje sie tego wiadrami
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    owszem sylwek masz racje . mysle ze nie chodzi tu o kase tylko niewiedze . zalany powinien byc olej taki jak na korku tyle ze nie wiemy czy to co jest zalane zawsze zgadza sie z zaleceniami producenta . przeciez chyba nikt nie ma e32 od nowosci stad pytania czy to co jest , jest tym czym powinno . jesli wywalisz nivo bedzie sie na desce co jakis czas pokazywac blad niveauregulierung ktory nie bedzie skutkowal doslownie niczym . wywalajac nivo nalezy zaslepic wezyk wychodzacy z gruszki przy amorku .... nigdy pompy gdyz sie uszkodzi . mozna tez wyrzucic wszystko wraz z pompa wspomagania montujac pompe z wersji bez nivo .

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez maniek
    czesto zamiast oleju do nivo mylnie stosuje sie zwykly atf co powoduje awarie pomp wspomagania oraz zanik funkcji zyciowych niva . z tego co wiem zielony plyn stosowany jest w citroenach natomiast w bmw spotykalem sie z jasniutkim niemal bezbarwnym plynem dokladnie takim jak pisze damian .
    Zgadza się,hydraulika w citroenach jest zalana olejem LHM.Ale BMW także poleca ten olej do NIVO.Ma takie same właściwości co CHF a jest od niego tańszy i prawie wszędzie dostępny w przciweństwie do CHF.Nie są to informację wyssane z palca,miałem przyjemność pracować w serwisie BMW rok czasu(Mazpol w Częstochowie) i wszystkie dolewki do nivo(w przypadku zbyt niskiego poziomu),opierały się na LHM.Ale oczywiście lejcie co uważacie za stosowne,pozdr.

  4. #24
    A dlaczego nie zaslepiac na pompie?
    Pytam, poniewaz u mnie wlasnie tak jest i jestem pewien ze zrobila to fabryka. Mialem dzisiaj podrzucic zdjecie, ale mam maly problem z aparatem.
    Mam wyprowadzona rurke od pompy, dalej pod chlodnicami, po prawej podluznicy, pod silnikiem znowu do lewej i do gory przy elektrozaworkach ogrzewania gdzie konczy sie odpowietrznikiem dokladnie takim jak odpowietrzniki ukladu hamulcowego przy kolach
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    nie zaslepiaj na pompie bo nie bedzie ujscia cisnienia i pompe szlag trafi . jak zaslepisz przy gruszce to nadmiar cisnienia bedzie wracal do zbiorniczka wyr. przez powrot w regulatorze . kolega tak zrobil i pompe trafilo .... ja na swojej nie experymentowalem tylko zaslepilem przy gruszce

  6. #26
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja dokładnie mam taki olej w NIVO

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez maniek
    nie zaslepiaj na pompie bo nie bedzie ujscia cisnienia i pompe szlag trafi . jak zaslepisz przy gruszce to nadmiar cisnienia bedzie wracal do zbiorniczka wyr. przez powrot w regulatorze . kolega tak zrobil i pompe trafilo .... ja na swojej nie experymentowalem tylko zaslepilem przy gruszce
    czyli co nalezy zrobic twoim zdaniem? piszesz z wlasnego doswiadczenia czy zaslyszane wiadomosci?

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    damian23zgc,masz dobry olej,nie masz czego się obawiać.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    sam zaslepialem przy gruszce i jest ok . nie demontowalem calego ukladu poniewaz nie wykluczalem powrotu do nivo i uzupelnienia uszkodzonych elementow . numer z zaslepieniem pompy przy wyjsciu zrobil kolega i po jednym czy dwoch dniach pompa mozna powiedziec eksplodowala olejem zewszad . uznalismy wspolnie ze nie byl to zbieg okolicznosci lecz uszkodzenie powstale w wyniku braku ujscia cisnienia z pompy .

  10. #30
    U mnie jest tak, ze odpowietrznik/zaslepka jest na koncu rurki nr 22.
    http://bmwfans.info/original/E32/Lim...2/ill-32_0679/
    Nie neguje zaslepiania przy gruszkach, tyle ze u mnie jest tak od 290 tys. i wszystko gra
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •