Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: [nivo]

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez center
    witam,
    odgrzebie kolejny temat
    mam podobny problem co kolega wyżej, pompa wspomy zaczeła mi ciec, dodatkowo lewy tył amor również zaczyna się pocić
    oczywiście mam nivo i jakby tegop było mało cudowny poprzedni właściciel wlał czerwony olej ... 8/
    ale z racji tego że nie chce narazie ładować tyle kasy w nivo, chciałbym to zamienić na normalne zawieszenie, a może kiedyś przy większej kasie wróce do nivo
    ale pytanie brzmi, czy jak zmienie wspome na małą(bez nivo) to mam też wlać zielony olej, czy ma być czerwony??
    jest opcja że jak zmienie olej i dam amor i wspome do regeneracji to pojeździ to na tym trochę, czy trzeba wymienić na nówki amorki z nivo żeby to grało?
    potrzebowalbys kogos madrego zeby wyjac te amortyzatory co masz, pozabezpieczac czujniki, zaslepic przewody, wstawic co tam chcesz, a pompe wspomagania znalezc normalna z tego wzgledu ze ta co masz bedzie sie zacierac jesli zmienisz cisnienie w ukladzie (a tak wlasnie sie stanie po podmianie amortyzatorow).

    pozostanie jeszcze "zemulowanie" niwomatu tak zebys nie jezdzil z bledem nivo bo jest to bardzo przykre 8/

    co do powracania do nivo po takiej kastracji, nie wierze zeby ci sie chcialo to robic kiedykolwiek pozniej, to czy bedziesz w stanie powrocic do tych amortyzatorow co miales bedzie zalezec od tego gdzie sie rozszczelnily - sa do tego komplety naprawcze

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny

    pozostanie jeszcze "zemulowanie" niwomatu tak zebys nie jezdzil z bledem nivo bo jest to bardzo przykre 8/
    przykre tylko dla oka że będzie się wyświetlał komunikat na kompie czy jeszcze z jakichś innych przyczyn??

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    co do powracania do nivo po takiej kastracji, nie wierze zeby ci sie chcialo to robic kiedykolwiek pozniej, to czy bedziesz w stanie powrocic do tych amortyzatorow co miales bedzie zalezec od tego gdzie sie rozszczelnily - sa do tego komplety naprawcze
    masz jakiegoś linka co do tych kompletów naprawczych??
    jest to wogóle gra warta świeczki??

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Witam,w wersjach bez nivo jest czerwony olej,ja także posiadam nivo i mam wlany czerwony :(
    I tu sie kolego z Toba absolutnie nie zgodze.
    Olej lejemy ZAWSZE taki jaki jest napisany na korku, a to czy auto ma/nie ma NIVO nie ma nic do rzeczy.
    Nie jest prawda, ze do aut bez NIVO lejemy ATF.
    Przyklad?
    Moja E32 lata na CHF11S a NIVO nie mam choc pompa wspomagania jest dokladnie taka jak do NIVO, z wyprowadzonym przewodem cisnieniowym, z tym ze jest zakonczony... odpowietrznikiem.
    Mam prosbe.
    Nie doradzajmy innym w sprawach o ktorych nie mamy pojecia!
    Jak czegos nie wiem, to albo zglebiam temat, albo sie nie odzywam, czego i Wam drodzy forumowicze zycze.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7

    Przyklad?
    Moja E32 lata na CHF11S a NIVO nie mam choc pompa wspomagania jest dokladnie taka jak do NIVO, z wyprowadzonym przewodem cisnieniowym, z tym ze jest zakonczony... odpowietrznikiem.
    możesz coś więcej napisać o tym odpowietrzniku??
    to jakaś samoróbka czy da się takie cudo wyrwać z aso?
    lepszym pomysłem jest zestaw naprawczy do wspomy, czy kupić używkę do wersji bez nivo?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    wszystkie elementy są dostępne w ASO jednak przeserwisowanie tego w sposób BEZPIECZNY wymaga troche wiedzy i uporu, przymierzalem sie do tematu przy swojej poprzedniej e32, jednak pogrzebał mnie brak dostępu do warsztatu na więcej niż 5-6 godzin, a te operacje akurat wymagają kanału, fajnego zapasu dobrych narzędzi, imadła oraz opcji "awaryjnej" gdy coś nie pójdzie tak jak trzeba. Nivo w e32 posiada "gruszki" ktore sa glownym elementem calego ukladu hydrauliczno/kinetycznego i to w nich rozpreza sie olej i gaz - elementy te ulegaja normalnemu zuzyciu i wypada je wymienic, bo po prostu najzwyczajniej w swiecie "pupa siada" i autko nie prowadzi sie tak jak powinno (sa w necie opracowane tematy o tym z dobrymi fotkami) Natomiast o ile mozna je dokupic, to poskladanie calosci nie jest robotą ani łatwą ani przyjemną. Na forum był rozległy wątek w którym ktoś opisywał jak zlecił "remont" nivo i ile nerwów go to kosztowało, zwłaszcza że efekty konfrontował na badaniu komputerowym sprawnosci zawieszenia. Względy bezpieczeństwa przemawiają za tym żeby jednak tę robotę zlecić komuś kto się nie bedzie uczył na Twoim aucie

  6. #16
    Postaram sie zrobic foto i podrzuce. Teraz jest juz ciemno... :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Witam,w wersjach bez nivo jest czerwony olej,ja także posiadam nivo i mam wlany czerwony :(
    I tu sie kolego z Toba absolutnie nie zgodze.
    Olej lejemy ZAWSZE taki jaki jest napisany na korku, a to czy auto ma/nie ma NIVO nie ma nic do rzeczy.
    Nie jest prawda, ze do aut bez NIVO lejemy ATF.
    Przyklad?
    Moja E32 lata na CHF11S a NIVO nie mam choc pompa wspomagania jest dokladnie taka jak do NIVO, z wyprowadzonym przewodem cisnieniowym, z tym ze jest zakonczony... odpowietrznikiem.
    Mam prosbe.
    Nie doradzajmy innym w sprawach o ktorych nie mamy pojecia!
    Jak czegos nie wiem, to albo zglebiam temat, albo sie nie odzywam, czego i Wam drodzy forumowicze zycze.
    też nie mogę się zgodzić z tobą,że do wersji bez niva nie lejemy ATF,w książce obsługi"betriebsanlaitung" jest wyrażnie napisane(dla wersji bez nivo)uzupełnić olejem ATF!!!Do wersji z nivem lejemy CHF11s(bezbarwny),można spokojnie go mieszać z olejem LHM(kolor zielony),lub lejemy CHF 7.1,ale nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży,nie wolno go z niczym innym mieszać.Miałem 520i24v i 730i(wersje bez nivo,zwykłe pompy),obie były zalane olejami ATF.Zgadzam się z Tobą nie doradzajmy w sprawach o których nie mamy pojęcia.Jak macie nivo i nie chcecie wydawać kupę kasy,wlejcie olej hydr. LHM,kosztuje ok.18zł za litr,olej CHF kosztuje 55zł za litr!!!!.

  8. #18
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Kurcze mam teraz zgryza piszecie kolor zielony. Ja mam NIVO ale przy wymianie płynu w sklepie sprzedali mi specjalnie do NIVO olej ale był właśnie bezbarwny. Rozmawiałem z pewnym mechanikiem i też mówił że właśnie bezbarwny powinien być. Musze znaleźć opakowanie po nim ( bo chyba jeszcze mam ) to napisze jaki to olej bo symboli ani nazwy nie pamiętam

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    czesto zamiast oleju do nivo mylnie stosuje sie zwykly atf co powoduje awarie pomp wspomagania oraz zanik funkcji zyciowych niva . z tego co wiem zielony plyn stosowany jest w citroenach natomiast w bmw spotykalem sie z jasniutkim niemal bezbarwnym plynem dokladnie takim jak pisze damian .

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    a bawił się ktoś z was z wywalaniem nivo i zamianą tego na normalne amorki??
    czy błąd nivo poza wskazaniem tego na kompie przy zegarach coś robi??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •