Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zacięty dociągacz bagażnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski

    Zacięty dociągacz bagażnika

    Witam wszystkich serdecznie, pojawił się u mnie taki problem że dociągacz klapy tylnej , ( nie wiem zaciął się czy co ) niezależnie czy otwieram go przyciskiem na klapie, czy ze środka on nie robi tak jak kiedyś że puszcza klapę robiąc tylko pół obrotu ale robi 4 kółka i wraca do pozycji dolnej tak jakby byl zamknięty bagażnik a klapa stoi w górze, że jak zamknę klapę to jest ładnie dociśnięta, ale jest to denerwujące gdy otwieram bagażnik klapa w górze a to dalej bzyczy i się kręci. Jak myślicie co to może byc? jakiś sterownik? czujnik czy co ?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ale czy zawsze robi tyle samo obrotów? Może czasem mniej albo więcej?

    Na moje oko, to mikrowyłącznik przy silniku dociągania. Zdemontuj i zmierz czymś. Wyczyść / wygnij dźwigienkę jeśli się da. Albo wymień całą część.
    Zaczep zamka powinien obracać się o 180* (pół obrotu) i zatrzymywać.
    Można to sprawdzić:
    - na otwartej klapie zamknij zamek np. za pomocą wkrętaka -- zaczep powinien obrócić się i zostać na dole
    - otwórz kluczykiem -- zaczep powinien obrócić się go góry.

    a tu jest schemat WDS:
    http://wds.spaghetticoder.org/en/svg...32.svg?m=e3802
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Tak zawsze robiło 4 obroty, piszę robiło bo jak to z elektryką nic nie wiadomo, przychodzę dzisiaj rano otwieram bagażnik i działa, ładnie otwiera i ładnie dociąga klapę. Naprawiło się samo.

    Pozdrawiam Rysiek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •