Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Samoistnie włączający się alarm w e38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a wymiana wchodzi w grę ? wiesz trudno jest diagnozować elektronikę na odległość

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Witam
    idąc diagnoza Brunoz'a po kilkunastu zamknieciach (po ktorych jeszce raz włączyłem przycisk od zamykania- az znowu zapalily sie swiatla w samochodzie) stwierdzilem ze alarm sie nie włącza- tylko teraz pytanie O CZYM TO ŚWIADCZY:):D
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    2
    BMW
    e38 750 1995
    Skąd
    Warszawa
    Panowie. Elektronika w takich autach to nie fifirifi. Wszystkie zasilania ukladów są znakomicie stabilizowane i zabezpieczone.
    sprawdzenie alarmu należy zacząć od podłączenia do komputera. Należy skorzystać z profesjonalneo sprzętu serwisowego.
    Miałem podobny problem. Pan Krzysztof S. z Warszawy podłączył i powiedział ile razy i kiedy, który czujnik uruchomił alarm.
    Najczęście uruchamia standardowy czujnik rozwierny pod klapą. U mnie natomiast był problem ze starej jakości czujnikami szyb w drzwiach. Chyba do 1996 roku montowali kontaktronowe, które zawodziły. Później radiowe, niezawodne. W moim przypadku poprostu odłączył go i problem niezapowiedzianego startu alarmu i budzenia sąsiadów zniknął.
    proponuję zacząć od dokładnej analizy na kompie. Niestety trzeba będzie zapłacić;(

  4. #14
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Witam. Chciał doświeżyć trochę temat. Mam taki problem że alarm wyzwala się bez powodu. Po dwukrotnym przyciśnięciu zamykania na pilocie taki błąd nie występuje, jednak w czasie diagnozy ujawnił się błąd centralnego zamka w drzwiach kierowcy. Moje pytanie od którego czujnika pochodzi ten błąd S47 ? http://www.bmw-planet.com/diagrams/r...8old/index.htm czy może tego w siłowniku M12
    Z góry dzięki za pomoc.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Podwójne zamknięcie wyłącza ochronę wnętrza. Na przykład jak zostawiasz psa wewnątrz. Zazwyczaj czujnik dozorujący wnętrze znajduje się w tej wypukłej puszce na środku podsufitki. Coś mi mówi, że wcześniej były wersje radiowe a później na podczerwień.

    Poza tym gdy podczas zamykania centralnego, ten sam się za chwilę otwiera, może to oznaczać, że nie może skontaktować się z którymś siłownikiem. Najczęściej pada wiązka od bagażnika z racji, że ciągle mocno się wygina.

    Nie wiem czy można niezależnie testować w INPIe siłowniki centralnego. Być może wtedy wyszły by na jaw niedomagania?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •