Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Samoistnie włączający się alarm w e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Angry Samoistnie włączający się alarm w e38

    Witam
    Od jakiegoś czasu moja Beate trapi pewna irytująca przypadłość- mianowicie po zamknięciu samochodu po ok 10s zaczyna wyć alarm...
    Muszę wtedy ja otworzyć i zamknąć jeszcze raz i jest spokój... Nie zawsze tak sie dzieje ale od ost czasu coraz częściej...
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jak ostatnio otworzyłem samą klape bagażnika (auto było cały czas zamknięte) i jak zamknąlem to alarm i tak się włączył. Czy w klapie może coś być, że alarm będzie wariował?
    Byłem podłączyć samochód pod kompa jednak był jakiś wybrakowany bo do kilku rzeczy nie miał dostępu z kompa m.in. do alarmu i nie mógł go sprawdzić...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A jak zamkniesz auto i potem jeszcze raz wciśniesz na pilocie 'zamknij' to czy włącza się alarm?
    Podwójne 'zamknięcie' powoduje wyłączenie ochrony kabiny auta (np. jak jest pies w środku). Będziesz wiedział, czy alarm pochodzi od czujników z wnętrza czy od np. krańcówek.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ok. dzięki za odpowiedz. Bede musial to sprubowac pare razy pod rzad bo alarm nie za każdym razem się wlącza...:/
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    to wygląda tak jak by był problem albo z układem scalonym w płytce samego alarmu albo z czujnikiem drzwi. Czasem scalak alarmu wariuje bo jest kiepsko zasilany to też może być problemem

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    Czasem scalak alarmu wariuje bo jest kiepsko zasilany to też może być problemem
    mozesz rozwinąć tę myśl?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    witam panowie chyba dziś po wnikliwej rozkmince schematów na WDS opracowałem patent na pozbycie sie problemu z alarmem raz na zawsze. jakies 15min roboty :P poki co testuje u siebie, jak patent sie sprawdzi i beda zainteresowani to jutro opisze co i jak

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    mozesz rozwinąć tę myśl?
    w elektronice występuje takie pojęcie jak spadki napięcia zasilania, w tym przypadku jeśli akumulator lub układy zasilania mają wady albo są uszkodzone może dojść do takich sytuacji, a układy scalone są bardzo wrażliwe na spadki napięć nawet o niewielkie wartości.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    w elektronice występuje takie pojęcie jak spadki napięcia zasilania, w tym przypadku jeśli akumulator lub układy zasilania mają wady albo są uszkodzone może dojść do takich sytuacji, a układy scalone są bardzo wrażliwe na spadki napięć nawet o niewielkie wartości.
    No tak to ja wiem, tylko wczesniej napisales,ze scalak alarmu jest kiepsko zasilany, i o to mi chodziło żebyś rozwinął na czym polega jego kiepskie zasilanie. U mnie jest nowy aku 100Ah, wiec spadki napiecia z jego strony odpadają, a modul komfortu mam już 2 i jest dalej to samo więc wade scalaka też mogę wykluczyć

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    kurde dalej mam problem z alarmem... Juz myślałem, że jest ok bo przez długi czas się nie oddzywał ale wczoraj na miescie dalej zaczęła wyć... Nie mam sprawdzic sposobem brunoza bo teraz rzadko sie to zdarza...
    Stąd pytanie. Jak można się pozbyć alarmu??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Można go dezaktywować ncs lub pasoftem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •