Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Optymalne podłączenie obiegu wody reduktora w m30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź

    Optymalne podłączenie obiegu wody reduktora w m30

    Witam!
    Szukałem na forum czegoś na ten temat ale nie znalazłem więc pytam szanowne grono:)

    W mojej e32 wygląda to tak,że mam czujnik w parowniku który przełącza gdy temperatura osiągnie 30st C ale patrząc według wskaźnika temperatury, gaz się przełącza dopiero gdy temperatura silnika jest w okolicy nominalnej temperatury pracy.

    Moje Pytanie brzmi jak i gdzie macie podłączony gaz i patrząc po wskaźniku kiedy Wam się sekwencja przełącza na lpg?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Reduktor mam podłączony równolegle do nagrzewnic. Jak się już kończy niebieskie pole to wtedy mi się przełącza czyli 30 stopni. Jak jest źle wybrany czujnik temp w programie do ustawiania gazu to takie cyrki się dzieją jak piszesz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    tu jest wszystko bangla :) myślę,że to miejsce podłączenia, odpływ mam do przelewu a zasilanie z przewodu idącego do elektrozaworów od strony kierowcy:)
    zajmuję się regenerowaniem reduktorów i muszę tam jakoś zadziałać teraz sezon idzie to znów będzie dużo roboty ale chcę to zrobić bo mnie to denerwuje:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Reduktor mam podłączony równolegle do nagrzewnic. Jak się już kończy niebieskie pole to wtedy mi się przełącza czyli 30 stopni. Jak jest źle wybrany czujnik temp w programie do ustawiania gazu to takie cyrki się dzieją jak piszesz.
    Zrobiłbyś fotkę gdzie masz co włączone konkretnie w sumie po co mam rzeźbić jak moge sprawdzone rozwiązanie sprawdzić:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja mam u siebie webasto dokładane i mam inaczej to zrobione. Jeden wąż idzie z głowicy pod zbiorniczkiem do elektrozaworów. Do niego się wpina trójnik do zasilania reduktora. Drugi przewód powrotny z reduktora wpina się do węża wychodzącego ze zbiorniczka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •