Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wymiana wentylatora nawiewu/klimy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole

    wymiana wentylatora nawiewu/klimy

    Witajcie,

    No właśnie ... mam do wymiany wentylator nawiewu/klimatyzacji (mam nadzieję że ten sam odpowiada za te dwie rzeczy). A mianowicie... Po włączeniu nawiewu nic się nie dzieje. Diody się świecą, podczas dużej prędkośći nagrzewnica działa, bo daje ciepło czy zimno z nawiewów. Pytanie tylko jak się wogole dostać do tego wentylatora, bo tutaj widzę chyba duży problem.

    Proszę o pomoc.
    Przemek

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Odkręcasz zbiorniczek od płynu i blachę pod nim. Jak masz m30 to nie ma problemu z wentylatorem ale jak masz m60 to już gorzej.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    Tak to jest M30. A z takim zapytaniem. Na internecie jest mnustwo takich wentylatorów tylko że jeden piszę od KLIMY drugi od NAWIEWU. Czy to ma jakąś różnicę ??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Kolego ja zmieniałem nagrzewnice całą i w starej bez klimy była kostka 2 kable a w nowej z klimą na 3. Nie wiem co to ma za znaczenie tylko coś mi się tak przypomina że coś takiego było.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Do wersji z klimatyzacją wentylator jest inny,ma większą średnicę wirników,produkcja Boscha,do wersji bez klimy Siemens.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    Ok już rozumiem. Powiedzcie mi jeszcze czy wystarczy odkrecic zbiorniczek od chłodnicy czy muszę go ściągnąć całkowicie i czy oczywiście będę miał jakieś problemy z rozkręceniem nawiewu ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •