Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Wyciek paliwa ze zbiornika. Dziura w baku ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    'GRABA730i'
    Moim zdaniem, jeżeli się zdecydujesz na wymianę, to oczywiście trzeba zdemontować stary. Po demontaży a przed kupnem nowego, spróbuj prostym tanim sposobem go zregenerować. Po oczyszczeniu do gołej blach, co się da to pospawać a resztę żywica i maty szklane, później malowanie dobrą farbę podkładową i na koniec czarną (ja prysnąłem barankiem). Myślę, że koszt nie wyniosą więcej niż 150 max 200zł. Tylko zaje..ście dużo roboty z wyciągnięciem. Co do spawanie (bo zaraz mnie pojadą na forum), jak bak jest zdemontowany, wystarczy zlać całe paliwo i dobrze go przewietrzyć i można rezać. Sposób sprawdzony, robiłem to w 30 letnim Oplu i dalej żyje a podejrzewam, że bak dalej jest w eleganckim stanie.:big_boss:
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    tgracing mysle ze bedzie mozna go pospawac jesli nie bedzie dziurawy na zgrzewie tam gdzie sie stykaja ze soba dwie czesci, tak jak kolega wyzej napisal. Sam tego nie zrobie bo nie mam niestety gdzie a do tego jestem za granica u siebie w miescie bym to ogarnal bez problemu a tutaj jestem zmuszony udac sie do warsztatu (tez po znajomosci to 'moze' nie zedra ze mnie jak z dzika ) jutro mam termin zobaczymy co sie da zrobic , najpierw opcja regeneracja oczywiscie jesli sie da to zrobic...

    a tutaj zalaczam linkilinki uzywanych bakow na allegro niestety jest tylko kilka a najlepszy z nich to ten:

    http://allegro.pl/bmw-e38-bak-paliwa...842263315.html

    no wlasnie wystarczy spojrzec tyylko ta cena jest razaca...
    najpierw tak czy siak bede probowal regenerowac ...
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 27-09-2011 o 14:02

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Oglądałem wszystkie na allegro z ciekawości i stwierdzam, że tylko ten za 999zł jest warty uwagi. Pozostałe są w takim marnym stanie, że chyba jednak lepiej regenerować swój oryginał.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Miałem osobiście taki przypadek że paliwo uciekało z odprowadzenia pompy. Pod tylną kanapą wychodzi taki metalowy króciec (na pokrywie pompy), na który wciśnięty jest wąż i zabezpieczone jest to metalową opaską. Rozwiązanie okazało się banalnie proste - wystarczyło poprawić opaskę i węża, bo się nieznacznie zsunął. Wyglądało na pierwszy rzut oka jakby się lało ze zbiornika. Spróbuj tam sprawdzić, w sumie żadna robota - zrzuć tylko siedzisko i spójrz co się tam dzieje. Zrób to ostrożnie, bo jeśli to okaże się prawdą, to możesz sobie w środku nieźle pochlapać. Co do samego zbiornika, to jestem zdania, że lepiej zregenerować swojego niż kupować na allegro (jeśli tylko się da), bo jak puściło na zgrzewie to już nie ma wyjścia.
    Pozdrawiam

    fm

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    no i problem okazal sie banalnie prosty, przy uszczelce kolo pompki paliwa byl zakleszczony kabel od pompki paliwa , no wlasnie jak on tam sie znalazl ? prawdopodopbnie przy wymianie pompki ktora miala miejsce niedawno. No i problem z glowy taka blachostkla myslalem ze czeka mnie faktycznie kupno tego zbiornika albo regeneracja mojego ale obeszlo sie bez... a teraz apeluje do wszytskich z takim problemem zebyscie zwroxcili uwage na kabelki od pompki paliwa hehe:p

    a co do tych zbiornikow z allegro to faktycznie tylko ten za 999 zl jest warty uwagi bo jest w super stanie no ale swoje kosztuje...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Całe szczęście :) ale ogólnie zbiorniki w e38 to słaby punkt. Swoją drogą to dziwny pomysł, że w samochodzie klasy premium zamontowano metalowy zbiornik. Mają już trochę lat no i zaczynają się problemy...
    Pozdrawiam

    fm

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    no wlasnie cale szczescie, teraz i wskaznik paliwa pokazuje mi prawidlowo

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Też mam problem z bakiem i mam pytanko nie wydaje się wam ten zbiornik z allegro jest za piękny może był malowany ?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    xenon mi wlasnie tez "aż za ładnie" wyglada ten bak, chyba ze jest od rocznikowo mlodszego auta to możeee....

    p.s a co u Ciebie konkretnie szwankuje ?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A ja wczoraj wracałem na chawirę i na torowisku tak zapierdzieliłem prawą strona baku, że pękła opaska podtrzymująca. Szybka naprawa po ciemku na opaskę plastikowa i jakoś dojechałem. Na szczęście dzisiaj na kanale okazało się, że tylko bak lekko wgnieciony a opaska tylko zeskoczyła z zaczepu. A tata mówił, że na torach są dziury i trzeba jeździć rozważnie.;)!!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •