Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Alternator 140A 14V

  1. #1
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl

    Alternator 140A 14V

    Zrobiłem "regemracje" alternatora poniewaz:

    1. Nie ładował na niskich obrotach silnika prawie wcale na wyzszych powyzej powiedzmy 3-4tys ładował ale słabo.

    2. Po właczeniu jakiegos odbiornika prądu ( dmuchawa na max, radio, grzanie szyby) przygasały swiatła mijania (tak sie to objawiało)

    W alternatorze wymieniłem:

    A. Regulator ze szczotakami (w orginale był 14V ja dałem 14.5V :/ )
    B. Łozyska wirnika
    C. Przetoczyłem miedziane pierscienie po których stykaja sie szczotki.

    Dodam ze sam wirnik z jednej strony jakby nie miał osi centralnej w momencie wsadzanie go z jednej strony do uchwytu tokarskiego a z drugiej do kła wirnika miał bicie! Przetoczenie odbyło sie bez kła, wtedy bicie nie było.

    Efekt:

    - Dalej przygasa po wł. odbiornika (tu jestem załamany bo o to głównie chodziło)
    - Jeszcze nie sprawdzałem ładowania :/
    - Co gorsza pojawił sie dodatkowy bonus w postaci pulsujacych :/ swiateł mijania wraz ze zwiekszaniem predkosci obrotowej silnika!!! (znowu zepsułem bardziej :/ )

    I teraz:
    Czy moze byc to wina pradu samego regulatora przypomne ma 14.5V orginał miał 14V
    Czy przygasanie jest normalne w przypadku nowych szczotek (musza sie dotrzec?)
    O co q.... chodzi :( :/

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Widze ciezki temat ;) :D

    Srwawdziłem ładowanie jest takie jak przed operacją "regeneracji" czyli na wolnych nie ma prkatycznie wcele i wynosi ono 12.8V przy 4tys obr. jest 14.2V ale na wolnych nieładuje i nawet oswietlenie wnetrza mi przygasa :/

    pzdr

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Witam. Wymontuj to cudo jeszcze raz i po kolei :
    Rozbierz go i oddziel (rozlutuj) plytke prostownika od stojana,sprawdz wszystkie diody (prostownicze to te duże i trzy małe diody wzbudzenia) na płytce pod wzgledem przewodzenia napiecia.Sprawdzisz to zwykłą kontrolką (próbówką) na 12V,kazda diode z osobna (mysle ze wiesz jak sprawdza sie diody)
    -sprawdz stojan czy nie ma przebicia do masy (kontrolką z zarówką na 230V zamknij obwód pomiedzy odczepem a obudową stojana ,kontrolka ma sie nie zaświecić)
    -tą sama kontrolką sprawdz przejście pomiędzy poszczegolnymi odczepami stojana (kontrolka ma swiecić)
    -pierścienie wirnika najlepiej wymienić na nowe,wbijajac je w to samo miejsce co stare w taki sposob aby szczotki slizgały sie dokładnie po srodku kazdego z pierscieni. Wirnik nie moze miec zadnych "bic".Po naprawie lub ewentualnym toczeniu sprawdz czy wirnik nie ma zwarcia do masy oraz czy pierscienie maja dobre połączenie z uzwojeniem wirnika.
    -po poskładaniu sprawdz go "na sucho" tzn. zapnij go w imadło,podłacz napiecie + do alternatora oraz - do obudowy,podłacz próbówkę na 12V pomiedzy + alternatora a konektor z napisem D+ (kontrolka powinna swiecić),podłacz sobie woltomierz i wymyśl jakis sposób zeby ta machine teraz rozbujać. Proponuje stary silnik od pralki albo wiertarke z zamontowanym kołem pasowym.
    Powodzenia,dasz rade :)
    (0o=[][]=o0)

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    NIo powiem Norbitor ze połozyłes mnie opisem na łopatki :) ale ja juz cały zapał straciłem :/ własnie rozwarzam albo oddanie auta do servisu boscha ale boje sie kosztów albo kupno uzywki na podmianke :/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    jesli bedziesz szukal uzywki to mam , sprawna i przed wysylka M_power moze mi ja sprawdzic ile laduje to Ci podam dla swietego spokoju, z cena sie dogadamy. jakby co to wal priv

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    NIo powiem Norbitor ze połozyłes mnie opisem na łopatki :) ale ja juz cały zapał straciłem :/ własnie rozwarzam albo oddanie auta do servisu boscha ale boje sie kosztów albo kupno uzywki na podmianke :/
    Kupisz uzywke i za pare tygodni bedzie to samo :( Ja inwestowałbym raczej w ten Twój alternator,tym bardziej ze juz coś tam wymieniłes. Wbrew pozorom jest to dość łatwe urządzenie do naprawy.Jezeli masz odrobine pojecia o elektryce to mozemy go naprawic nawet przez telefon :)
    Jeszcze jedna porada:
    -wez kabel rozruchowy (lub jakiś inny przewód) i zrób nim dodatkową mase na obudowe alternatora i wtedy sprawdż jakie jest ładowanie.Dla pewnosći podłacz najlepiej bezpośrednio z minusa akumulatora na obudowe alternatora.
    POWODZENIA i nie wymiękaj :)
    (0o=[][]=o0)

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez norbitor
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    NIo powiem Norbitor ze połozyłes mnie opisem na łopatki :) ale ja juz cały zapał straciłem :/ własnie rozwarzam albo oddanie auta do servisu boscha ale boje sie kosztów albo kupno uzywki na podmianke :/
    Kupisz uzywke i za pare tygodni bedzie to samo :( Ja inwestowałbym raczej w ten Twój alternator,tym bardziej ze juz coś tam wymieniłes. Wbrew pozorom jest to dość łatwe urządzenie do naprawy.Jezeli masz odrobine pojecia o elektryce to mozemy go naprawic nawet przez telefon :)
    Jeszcze jedna porada:
    -wez kabel rozruchowy (lub jakiś inny przewód) i zrób nim dodatkową mase na obudowe alternatora i wtedy sprawdż jakie jest ładowanie.Dla pewnosći podłacz najlepiej bezpośrednio z minusa akumulatora na obudowe alternatora.
    POWODZENIA i nie wymiękaj :)
    NIo własnie z ta moja elektryka i znajomoscią to róznie jest za duzo juz popsułem dobrych rzeczy w aucie (np miecz od dmuchawy i teraz mam jeden bieg tylko a wszystko działało jak nalezy!) to z masą sprawdze. Nepokoi mnie to bicie w moim alternatorze o którym pisałem jedno łozysko jest do sciagniecia czyli odzyskania 2 raczej nie bo sie uszkodzi ale regulator tez odzyskac mozna jest tylko jeszcze jedna szkoła zeby do sprawnego alternatora bez bic i gwizdów ładujacego odpowiednim prondem nie wkłądac rąk i nie rozbierac zeby znowu nie posuc.. ;)
    Tak jak pisałem w srode jade do servisu boscha niech sprawdzaj co jest.. juz anawet zaczynam rozwazac kupno nowego alternatora ale mi sie to srednio usmiecha :/

    Czoobek a dostane gwarancje rozruchową od Ciebie na ten alternator? i ma on 140A? Jak by było tak daleko to sie odezwe ;)

    pzdr

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    jesli bedziesz chcial brac to dam m_powerowi do sprawdzenia go jeszcze on jest miedzy innymi elektromechanikiem i wtedy moge ci dac gwarancje bo bede wiedzial jak chodzi.

  9. #9
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Mój "zregenrowany" alternator skonczył sie całkowicie - brak ładowania = laweta :/

    Jak ktos chce sobie kupic nowy alternator z ASO to przyjemnosc kosztuje 2700zł plus 400zł kaucji jesli nie oddajecie starego alternatora sadzac po kaucji i w zwiazku z pytaniem moim wynika ze mozecie dostac nowy zregenerowany alternator czyli np jak ja oodam a Wy kupicie po miesiacu mozecie dostac obudowe z mojego w waszym nowym alternatorze ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    to chcesz ode mnie sprawny czy nie ? jak cos to pisz pw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •