Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: [mechanika] wymiana płynów eksploatacyjnych V8 3.0

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    I nie zapomnijcie o tej pompie, to ważne... ;)

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Moze dodam dla lepszego zrozumienia - ze - aby dojsc do pompy oleju - nalezy sciagnac miske olejowa. Najlepiej zaopatrzyc sie przed tym zabiegiem w nowa uszczelke miski olejowej.

    Nie zaszkodzi przyjrzec sie tez z bliska pompie wody - co bylo tez jednym ze slabych punktow tych silnikow.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Nie zaszkodzi przyjrzec sie tez z bliska pompie wody - co bylo tez jednym ze slabych punktow tych silnikow.

    Pozdrawiam
    Tak, tak pompe też niedawno wymieniałem...Za oryginał dałem 430pln, podróba chyba ok 300, ale czy warto? ;) Oryginał ma lepsze łopatki i starcza na ok 250tyś :D

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Witam, mam mały dylemacik. Na dniach musze wymienić olej w mojej M60B30, i w zasadzie byłem skłonny kupić Shella Helixa 10w40, ale kolega mi ostatnio powiedział że w sumie to mógłbym sobie zalać Shella High Milleage 15w50, mój silnik ma przebieg ponad 215 tyś, czy uważacie że ten high milleage będzie dobrym olejem do tego silnika??? pozdroo

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS302
    Witam, mam mały dylemacik. Na dniach musze wymienić olej w mojej M60B30, i w zasadzie byłem skłonny kupić Shella Helixa 10w40, ale kolega mi ostatnio powiedział że w sumie to mógłbym sobie zalać Shella High Milleage 15w50, mój silnik ma przebieg ponad 215 tyś, czy uważacie że ten high milleage będzie dobrym olejem do tego silnika??? pozdroo
    Ten High Milleage 15w50 ma troszkę większa lepkość - jest ciutkę gęstszy - do naszych 7er jest jeszcze nie wskazany (sam mam teraz na liczniku 230kkm).
    Ale to nie jakiś opel czy inne pstro - tu dawaj śmiało 10W40.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Ten High Mileage jest zalecany do silników z przebiegiem powyżej 100 000 km...wiec sam nie wiem

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS302
    Ten High Mileage jest zalecany do silników z przebiegiem powyżej 100 000 km...wiec sam nie wiem
    Do silników fiata i fso - jak najbardziej, gdzie dawniejsze produkcje miały w instrukcji zapisane, że po przekroczeniu przebiegu 100kkm należy robić kapitalkę silnika lub jego wymianę.

    Masz auto autu nierówne - a to jest dla tych słabszych produkcji, które teraz sa wieloprzebiegowe i ledwo ciągną.

    Tak samo masz z tymi cudownymi uszczelniaczami silnika - jak Ci cieknie to wsypujesz lub wlewasz - w efekcie mocno zagęszcza olej i powoduje oblepianie wewnątrz silnika - tu juz lepiej zmienić uszczelki lub olej na gorszy bez "wkładania" tego syfu - no ale tym to trochę odbiegam od tematu.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #18
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A jaki olej mam wlac do siebie? Silnik taki sam M60B30 1992r przebieg ok 320tys.. slyszalem rozne opinie ze 0w, 5w, 10w.. i nie wiem na co sie zdecydowac zeby bylo dobrze?

  9. #19
    mrekor - ciężko powiedzieć.

    Zawsze możesz wlac to co fabryka zaleciła, ale to było 17 lat temu, a i oleje nam się nieco zmieniły.

    W swojej E32 `94 przez 80 tys. lałem 10W/40 Shell (popularny olej w niebieskiej bańce) i powiem Ci że silniczek chodził lekko i nie lał się. Oczywiście wymiana uszczelek pod deklami wcze3sniej czy później bedzie nieunikniona, ale na pewno nic złego się nie stanie.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #20
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Wlasnie wymieniam wszystkie uszczelki i plyny i chce to zrobic tak jak sie powinno czyli solidnie. Olej mam castrola rozlewany w niemczech tylko wlasnie nie wiem jaki wybrac.

    Dodam że przed rozebraniem silnika czasami na zimnym bylo slychac szklanke..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •