Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Problemy z temperaturą. M60 grzeje się

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku

    Problemy z temperaturą. M60 grzeje się

    Witam czytając inne tematy z podobnym wątkiem nie znalazłem nic co by mnie interesowało. Otóż od pewnego czasu mam problemy z temperaturą silnika. Auto łapało 100 stopni. Na początku po dodaniu gazu temperatura spadała ale teraz już tylko rośnie. Dodam że visco jest sprawne. Pompa wody wydaje się w porządku. Wczoraj wyjąłem termostat. Teraz gdy auto jest na postoju komputer pokazuje 95 stopni i ani drgnie zaś w ruchu spada do 80. Wszystko byłoby fajnie tylko te 95 to za wysoko jak na silnik m60 tym bardziej że nie ma termostatu. Czy ktoś miał już kiedyś podobny problem?? Dodam, że ogrzewanie dmucha ciepłym powietrzem, lecz tylko na nogi albo na szybę ze środkowych tuneli wieje zimnym. Jakiś czas temu jadąc do domu dmuchnęło mi białym dymem (parą) z kratek ale tylko raz. Dywanik dookoła nagrzewnicy jest suchy, tak więc nie wiem o co chodzi. Macie jakieś pomysły??

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    47
    BMW
    E38 740i 1995
    Skąd
    Warszawa
    dołaczam się do tematu, mam ten sam problem. Dodatkowo wskaźniki potrafią zwariować na chwilę, na teście nr.7 temperatura potrafi przekroczyć 97 stopni. Komunikat, jaki się wyświetla: sprawdź poziom płynu chłodzącego? Proszę o pomoc. Problem zaczął się nasilać, gdy zregenerowałem elektrozawory - dalej dmucha ciepłym powietrzem na szybę czołową i nogi kierowcy i pasażera - resta OK.

    Pozdrawiam
    Igor

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    47
    BMW
    E38 740i 1995
    Skąd
    Warszawa
    Ponawiam temat i proszę o pomoc!

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Spróbujcie wyczyścić chłodnice z zewnątrz może być zabita syfem i nie przelatuje przez nią powietrze, ja tak miałem, grzał się silnik po dłuższym postoju w korku dodanie gazu chłodziło silnik do czasu, potem musiałem gasić silnik żeby nie było draki. Powodem była właśnie zabita chłodnica, wyciągnołem ją wypłukałem wężem ogrodowym i małym ciśnieniem wody i od tamtej pory mam spokuj, może w waszym przypadku też pomoże, a napewno nie zaszkodzi.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee Zobacz posta
    Pompa wody wydaje się w porządku.
    Zobacz na włączonym silniku czy jest w zbiorniczku wyrównawczym wyraźna strużka. Jeśli nie ma to może być właśnie pompa.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Chłodnica była już wyczyszczona. Co do stróżki sprawdzałem i jak np trzymam obroty na 2 tyś to jest bez żadnego przerywania czyli układ odpowietrzony. Nie pamiętam jak jest na niższych jutro sprawdzę. Ale co do pompy to skusiłem się i wyjąłem ją. Nie ma luzów wirnik ok, więc ten kierunek odpada. Cały czas myślę co się dzieje z tą nagrzewnicą, że wypuściła dym i dlaczego w środkowym tunelu nie mam ciepłego powietrza

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    M60 odpowietrza się "samo" więc praktycznie nie da się go zapowietrzyć. Skoro pompa jest OK to szukaj dalej.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    PS. ile stopni powinno trzymac m60?:> ja myslalem ze 95 to normlana temperaturka:)

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zarówno B30 jak i B40 powinny mieć 85st.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    a to sprawdze jedzcze ile pokazuje na zegarach w testach bo wskazowka stoi pionowo do gory i nigdy sie nie wychylila jeszcze ani troche w prawo:P ale daje sobie leb uciac ze widzialem kiedys 92 stopnie:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •