Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Problemy z temperaturą. M60 grzeje się

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    47
    BMW
    E38 740i 1995
    Skąd
    Warszawa
    Ja sprawdziłem temperaturę tylko testem, wymieniłem termostat, odpowietrzam do dzisiaj - komunikat sprawdź poziom płynu nie znika. Mam jednak wrażenie, że trochę odbiegliśmy od tematu...
    Wracając do braku nawiewu lub ciepłego powietrza - regeneracja EZ nie pomogła, układ chłodzenia w porządku, klimatyzacji też - czy ktoś kiedyś przezwajał ( i teraz żebym się nie wygłupił) cewki??:)
    sprawdzał kostki i tym podobne - przeczytałem ze w wiekszości przypadków za te cyrki odp. jednak EZ-ty.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    EZ to tylko zaworek, który przepuszcza, albo i nie ciecz chłodzącą. Gdybyś go ominął, tj. wstawił kawałek rurki to mógłbyś sprawdzić czy zacznie porządnie grzać w kabinie. Ale zanim posuniesz się do tej ostateczności, możesz przyłożyć napięcie 12V bezpośrednio na EZ i posłuchać chociaż czy stuka. Samo sprawdzenie ohmomierzem powie tylko tyle, że przejście jest ale nie powie czy trzpień się porusza. Pod maską na pewno usłyszysz ich pracę. W ten sposób sprawdzisz czy cewki EZ-ów są sprawne. Ktoś kiedyś pisał, że EZ-y bez napięcia są otwarte, więc teoretycznie powinny przy odłączonych wtyczkach spowodować gorący powiew we wnętrzu auta.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    No i tak jak w moim przypadku powodują zmniejszając lub zwiększając temperaturę na panelu wszystko działa poprawnie za wyjątkiem środkowych nawiewów. Z tamtych cały czas leci zimne powietrze. Co do termostatu wymiana nic nie dała. Trochę dziwne to, że przy obecnej temperaturze auto łapie mi 100 stopni...

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie wiem dokładnie jak to jest w środkowym nawiewie, ale może jakieś klapy zostały w dziwnej pozycji, albo to pokrętło ciepło-zimno pomiędzy nawiewami nie działa?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #25
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Dokładnie może to pokrętło, idzie od niego linka w dół koło nóg pasażera, wystarczy zdjąć tą część dywanową z tunelu środkowego i zobaczysz chyba zieloną linkę. Sprawdź czy zamyka i otwiera, strona pasarzera.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice
    i co dalej jak z autem ???? bo mam okazję kupic e38 gdzie po czasie się grzeje ale z tych wypowiedzi się nic dowiedziałem
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •