Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Prawy głośnik niskotonowy gra na lewej stronie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BatoFF
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki

    Angry Prawy głośnik niskotonowy gra na lewej stronie.

    Witam.

    Mój problem objawia się tak. Zauważyłem że samochód dziwnie gra. Tak jak by z przodu z prawej strony nie było basu. Rozebrałem boczek żeby dostać się do kabli. Okazało się że głośnik niskotonowy gra tylko ciszej. Gdy ustawi się w radiu żeby grała tylko prawa strona z przodu nie gra w ogóle grają tylko średni i wysoko tonowy. Gdy zmieni się zeby grała tylko lewa strona gra cała lewa strona i głośnik niskotonowy z prawej... co więcej gdy rozebrałem lewy boczek ustawiłem tylko lewą stronę i wypiąłem kostkę głośników z lewego boczku przestał też grać prawy głośnik.

    Kable ze wzmacniacza na prawą stronę przód mają kolor niebieski-zielony/niebieski-brązowy niebieski-biały/niebieski-brązowy niebieski-żółty/niebieski brązowy i do prawego boczka idą właśnie te kable tylko niebieski/zielony dochodzi z innym jakimś brązowym. To samo jest z lewej strony jeden kabel dochodzi w parze z brązowym a nie niebiesko/brązowym. Instalacja wygląda na oryginalną i nie grzebaną.

    Czy ze wzmacniacza kable jeszcze gdzieś wchodzą czy idą prosto do głośników? Czego może to być wina?
    E36 320i M50B20 Coupe '94r --> E32 730iA M60B30 '93r --> E38 730i M60B30 '94r --> E39 540iA M62B44 '96r --> E38 730D M57D30 '99r

    Yamaha DT 125 '97r --> Kawasaki ZZR 250 '92r --> Kawasaki ZXR 750 '93r

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Wygląda na to jak by sam scalak wzmacniacza poszedł się kochać lub we wzmacniaczu któryś z kondensatorów odpowiedzialny za granie na tym głośniku nie filtruje sygnału więc przepuszcza w złym pasmie częstotliwości (kondensator do wymiany) na odległość ciężko stwierdzić trzeba wymontować całą płytkę wzmacniacza i pomierzyć wszystkie wartości elementów czy są OK. Najlepiej jest popatrzeć na kostkę wzmacniacza poprzez oscyloskop czy przebiegi częstotliwości są poprawne na tym kanale.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •