Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Ciśnienie oleju w silniku

  1. #21
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    dobrus ma racje to m60 Mobil1 5W50 ,polecam :)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    polecam oleje Mobil 1 i Motul. Do silnikow m60/m62 nie ma sensu wlewać najdrozszych olejów, bo zwyczajnie niczego to nie poprawi - to stare proste niewysilone silniki.
    Tu się zgadzam . W tych silnikach "olej to olej" , marka nie odgrywa żadnej roli. Interesuje mnie czy założyciel tematu poradził sobie z usterką/ awarią. Awaria ukłądu chłodzenia to jedna z kilku możliwości- najmniej prawdopodobna ale owszem może być przyczyną. Możemy tu jedynie pogdybać, a znając życie po prostu czujnik za kilkanaście zł się pożegnał.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Problem znikł gdy wymieniłem olej na nowy.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ja od 5 lat jeżdze na 10w40 polsyntetyk i czy bez obaw moge zmienic na syntetyk? Juz nieraz slyszalem ze ktos sobie chcial polepszyc a pozniej z auta cieklo jak z kaczki.
    Auto dawno temu przyprowadzilem z niemiec i wtedy też byl zalany polsyntetyk wiec tez postanowilem taki zalewać wg instrukcji obslugi normy wszystkie spełnia.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    W moim m60 poprzedni właściciel też lał przez 6 lat półsyntetyk castrol 10w40, silnik był cały zasyfiony,na pokrywach zaworowych i misce oleju zrywałem syf szpachelką,zrobiłem płukankę silnika loqy moly i zalałem pełny syntetyk valvoline 5w40 i wszystko jest ok,w silniku m60 obowiązkowo bym sprawdził pompę oleju bo u mnie leżały 2 sruby w misce i reszta była poluzowana
    sławomir

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    miałem podobną sytuację o której piszecie, mianowicie - kimpel kupił bmw serii 3, nie wiedział jaki olej wcześniej był lany auto miało 65 tyś przebiegu wiec namówiłem go na fullsyntetyk. zalał i po kilku dniach auto straciło moc , rozszczelniło i olej poszedł wszędzie, Nie polecam wlewania fullsyntetyka po półsyntetyku. i to nie pierwsza taka historia
    kosaaro

  7. #27
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ja nie wierzę w takie "cudy" -- opinia kilku mechaników jest taka, że po wlaniu syntetyka leją tylko silniki zużyte, łatane Moto-Doktorem lub innym specyfikiem o podobnym działaniu.
    U mnie jest 200kkm ale pewnie faktycznie jest 300kkm. VANOSy się odezwały po 3 miesiącach. Wlałem syntetyk około rok później - nowych wycieków brak.

    Są dwie drogi:
    1) naprawić i mieć sprawne
    2) nie naprawiać, tylko jeździć i pogodzić się z niesprawnością / zużyciem

    ad 1) Bardzo polecam wymienić olej na syntetyk zawsze, gdy producent to zaleca dla danego silnika -- nawet przy dużych przebiegach.
    Dlaczego?
    Ano dlatego, że Moto-Doktor (jeśli był użyty) szybko zostanie wypłukany i będzie okazja, aby ładnie silniczek naprawić niedługo po zakupie.
    Naprawisz i masz spokój.

    ad 2) Tu zgoda -- trzeba dobrać olej taki, żeby ciśnienie było OK.
    Ale jeśli był wlany jakiś preparat (sprzedający raczej się nie przyzna), to moim zdaniem takie działanie się nie opłaci. Wycieki się pojawią i tak, a zużycie może postępować szybciej i naprawa będzie droższa.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    miałem podobną sytuację o której piszecie, mianowicie - kimpel kupił bmw serii 3, nie wiedział jaki olej wcześniej był lany auto miało 65 tyś przebiegu wiec namówiłem go na fullsyntetyk. zalał i po kilku dniach auto straciło moc , rozszczelniło i olej poszedł wszędzie, Nie polecam wlewania fullsyntetyka po półsyntetyku. i to nie pierwsza taka historia
    W tym przypadku nie było juz pierścieni w silniku i ktoś zalał jakieś gęste badziewie. Silnik był ewidentnie przegrzany. W każdym aucie jakie miałem przechodziłem na full syntetyk, nawet w wiekowych cadillacach i chevroletach i nigdy nic się złego nie stało. Zawsze poprzedzone płukanką i silnik wracał do normy. Nawet kiedyś w TDSie, który miał prawie 800 tyś przebiegu z 10W40 na 5W40 i praca silnika się poprawiła, silnik od wymiany do wymiany brał pół bagnetu. Jak gdzieś puścił simmering wału to się go wymieniało i był spokój. Maź jaka robi się w silniku po stosowaniu półsyntetyka jest tragiczna, więc nie polecam takich olejów, jeżeli ktoś wiąże z autem dłuższe nadzieje.
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    jak zrobic taka płukankę ?
    kosaaro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •