Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Niedzialajacy licznik oraz obrotomierz.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    Niedzialajacy licznik oraz obrotomierz.

    Tak jak w temacie nie pokazuje ile jade a takze nie dziala obrotomierz i nie nalicza kilometrow, zastanawiam sie co to moze byc ... Mial kto moze podobny problem? Aktualnie jestem w niemczech i zastanwiam sie czy udac sie z tym do warsztatu na miejscu czy poczekac az wroce do polski i zrobic to tam, nie wiem co sie moglo zepsuc i z jaka cena mi wyskocza...

    P.S dodam jeszcze , ze od czasu do czasu licznik sie zalancza wraz z obrotomierzem ale nie trwa to dlugo, zazwyczaj chwila i zaraz znowu nie dziala....

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    odswiezam temat bylem w warsztacie z tym problemem , podpieli autko pod kompa i stwierdzili padniety czujnik abs w prawym tylnym kole (z tego kola ma byc niby odczytywana predkosc) wymienilem czujnik a problem nie zniknal i kontrolka od ABS dalej sie swieci... ma ktos moze jakis pomysl bo to naprawde uciazliwe....

    p.s ojjjjj... widze ze chyba w tym temacie nikt mi nie pomozee:(
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 15-10-2011 o 16:46

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wymieniłeś czyjnik na nowy orginalny, używany orginalny czy nowy zamiennik, o ile dwie pierwsze opcje są ok, to z tą trzecią mogą być takie efekty że po wymianie dalej szmelc, oczywiście używany orginał też możesz źle trafić choć to mniejsze ryzyko. Podjedź jeszcze raz na kompa jeżeli dalej pokaże ten sam czujnik to niestety szukaj tylko orginału nawet używki. Co prawda może być taż wina instalacji lub złego styku w kostce ciężko doradzić coś mondrego jak nie masz do czynienia z usterką osobiście.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Też miałem taki problem i również wymieniałem czujnik aby to naprawić i powiem Ci że jeżeli nie masz ori używki albo nowego ATE to nie masz pewności czy na pewno czujnik jest OK... Ja miałem u siebie zamienniki Meyle, Febi i jeszcze jakiś no i niestety żaden nie działał dopiero po wymianie na ATE (405zł bodajże) wszystko wróciło do normy, także może tędy droga. Pozdro

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po pierwsze sygnał prędkości jest brany z tylnego lewego koła a nie prawego.
    Po drugie objawy wskazują na uszkodzenie licznika lub gubienie któregoś z zasilań. Podłóż licznik od kogoś i zmień warsztat na bardziej ogarnięty w tym temacie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Dokładnie jak pisze kolega seban123 prędkość jest brana z czujnika w lewym tylnym kole.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Ja tez mialem taki problem z tym tylko ze u mnie nie dzialalo jeszcze DSC .Na poczatek rowniez wymienilem prawy tylni czujnik i nic to nie pomoglo.Problem u mnie pojawil sie zima i zniknal dopiero w momencie pojawienia lata.Oprocz tego jedyne co podejrzewam to to ze moze ci trzymac jedenz zaciskow hamulcowych ale to tylko moja propozycja.U mnie problemu juz nie ma ale tak naprawde to nie wiem co sie stalo ze zaczelo dzialac

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Długo raczej nie podziała. Te sterowniki z dsc są fabrycznie spaprane i często się uszkadzają.
    Zacisk hamulcowy nie ma tu nic do rzeczy. DSC czy ABS nic nie maja do obrotomierza. Jak już to do ekonomizera i wskaźnika paliwa.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    wymienilem na jakis za 120 zl niemiecki to pewnie slaby czujnik i nie dziala albo poprostu zegary sa walniete, a jesli bym wlozyl nowe zegary to przebieg bede mial orginalny tak jak u siebie? wlasnie nie mam za bardzo nikogo na podmianke...

    p.s ogolnie w warsztacie mowili ze moze mi zamowic czujnik boscha za 460 zl a ja chcac oszczedzic kupilem za 120 i lipa tylko tez nie jestem pewny czy to padniety licznik czy ten czujnik....
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 17-10-2011 o 15:15

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Podaj rocznik auta.
    Przebieg zostanie z nowego licznika. Trzeba by go zakodować do auta po wymianie.
    Nie sądzę że to będzie wina czujnika a raczej licznika.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •