Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Prosze o porade w sprawie automatu .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Prosze o porade w sprawie automatu .

    Wogole to ze sprzedaje moje 7 to juz klamka zapadla ... Juz mam dosc , ciaglej jazdy w nerwach . Dobra mniejsza z tym . Dzis gdy wracalem z pracy po przejechaniu 5 kilometrow auto zaczelo mi zbijac bardzo mocno biegi z wyczuwalnym szarpnieciam , dokladnie 2 razy tak sie stalo za chwile wyskoczyl znany komunikat o bledzie skrzyni ( tylko ze po angielsku ) skrzynia przeszla w tryb awaryjny przestala redukowac biegi a steptronik nie wyswietla biegow i nie mozna manualnie zmieniac . Gdy dojechalem do garazu , wylaczylem auto odpalilem ponownie zeby zobaczyc czy wyskoczy blad znow . Nic nie wyskoczylo ale juz ledwo co wjechalem do garazu . Gdy dodaje gazu auto prawie nie jedzie , bardzo wolno . Na wstecznym wogole szarpie .

    Teraz moje pytanie co ja mam qrwa wogole zrobic . Naprawa wogole na szwedzkie warunki przewyzsza cene auta . Urzywana skrzynia kosztuje tyle co naprawiona w polsce i to jeszcze sprzedaja bez konwertera . Na prom do polski nie dojade bo to 60 kilometrow ( wogole koszt biletow i calej operacji to sa takie pieniadze ze bol glowy ) .

    Ludzie poradzcie co w tej sytuacji robic .

    Dodam tylko ze juz mialem przejscia ze skrzynia , poszarpywala mi lekko na wolnych obrotach ale po wymianie oleju i filtra bylo wszystko ok . Poza delikatnym dzwiekiem jak by delikatnie turbo bylo zamontowane . Ale to nawet nie wiem czy do od skrzyni .

    Plan na najblizsze dni mam takie ze podepne pod kampa zobacze bledy , podniose auto i zobacze jaki jest stan oleju mozed gdzies ucieka . Ale pod autem zawsze sucho ....


    Moze macie pomysl co w takiej sytuacji zrobic ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    wymieniles olej w padającej skrzyni i tym samym ją dobiłeś do końca - temat stary jak swiat. Bylo nie ruszac oleju. Teraz to moze sprobuj kupic skrzynie w PL np na allegro i dogadaj sie z kims zeby Ci ją wyslal do szwecji. wymiana samej skrzyni jest dosc prosta, jak masz kanal lub podnosnik i ze 2 kolegow do pomocy to jakoś ogarniecie. powodzenia

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Najchetniej to bym ja zrobil na stluczke albo spalil . Albo jeszcze wchodzi w gre porabanie siekiera.

    Panowie a jak wogole dobrac skrzynie? Teraz mam zf5hp24 . Czy to znaczy ze skrzynia o takim oznaczeniu z 4.4 tez bedzie pasowac ? Czy szukac tylko i wylacznoe od m62 3.5 ?
    Ostatnio edytowane przez technics ; 23-09-2011 o 09:43

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mała233
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    273
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Grudziądz Cork.ie
    chyba na wycieczce nie jesteś , jak coś się dzieje z autem to nie jadę do polski roić bo taniej , też był u mnie problem ze skrzynią i u mechanika rodaka koszt wstępny kręcił się koło 1000e jednak w warsztacie u irlandczyka (gdzie robią tylko skrzynie) zamkną się w 160e i auto śmiga aż miło . nie łam się poszukaj na miejscu rozwiązania


    CZARNA FURIA..........CZARNA...FURIA..................... .....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Mala chyba nie znasz szwedzkich cen . Sprawdzenie co jest ze skrzynia 3 tys koron wogole bez zdejmowania . Zdjecie i zalozenie skrzyni 10 tys koron a naprawa 25 30 tysiecy . Przelicz sobie ceny . Nawet dla mnie gdzie nie zarabiam malo takie ceny to kosmos . Gdzie jezdzace 7 mozna kupic za 30 tys .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mała233
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    273
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Grudziądz Cork.ie
    Też miałabym nerw ładując tyle w auto co prawie jego wartość, ale jeśli korona to ok 0,5 zł i zarabiasz niemało to chyba tylko w przeliczaniu jest problem. Wszędzie chyba posiadając auto tej klasy no i składające się okoliczności użytkowania poprzednich właścicieli musimy się liczyć że jeśli coś wyskoczy to naprawa może kosztować tyle co inne auto niższej klasy. To jest niewątpliwy minus posiadania owych aut, ale co tam w porównaniu z komfortem i prestiżem posiadania i użytkowania . kupuj używkę i przeszczep funduj !!!


    CZARNA FURIA..........CZARNA...FURIA..................... .....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemka Technics zobacz u nich to jest pierwsza z brzegu:
    http://www.bildelsbasen.se/?link=item&post_id=21818320
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    wiem sprawdzalem http://www.bildelsbasen.se juz mozna skrzynie za 8 tys wyszarpac . Tak sie sklada ze kolega bedzie jeschal za 2 tygodnie do polski autem kombi i jest w stanie mi wziasc skrzynie z polski . Najwiekszy problem mam tylko z dopasowaniem odpowiedniej skrzyni .

    Ja tylko powiem ze naprawde bardzo lubilem moje 7 . Moge tylko powiedziec ze w tym tylko roku juz wladowalem w nia 15 tys koron to jest jakies 6 tys zl . I to tylko na biezace naprawy i na sprawy servisowe . A moja glowa puchnie od czytania forum odnosnie naprawiania auta .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Wspolczuje. Nie wiem, czy w Szwecji mozna holowac auto, ale jak sie da, to do promu, na prom jak dasz rade wjechac, i pozniej byleby zjechac z promu. A reszta malo wazna..... Gdansk, gdziekolwiek zostaw auto, i kombinuj skrzynie.... I tak bedzie najlepiej...

    Koszt naprawy tam w Szwecji to pewnie 2 x wartosc auta.... Jak nie wiecej...

    Albo poszukaj kogos (Polak), kto ma ze soba diagnostyke... Ale to tez raczej nie ma sensu...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Skrzynia,najlepiej jeśli pochodzi z bliźniaka,inaczej duża loteria,co do polaków za granicą(niby mechaników)to miałem taki przypade,że koleś zaśpiewał za wymianę węży olejowych w saabinie 5 000kr+7 500kr za węże,a w autoryzowanym servisie zapłaciłe 1 500kr,ponieważ wszysko było ok tylko nakrętka była poluzowana i zapłaciłem za 2h pracy przy szukaniu usterki.
    Szwedzi znowu to wymieniacze nie mechanicy,więc najrozsądniej zrobić to w Polsce u dobrego speca od automatów,który może reanimować skrzynię za cenę dobrej używki,a będziesz wiedział co masz,to kolejna sugestia,ale pozostaje problem transportu na prom potem do warsztatu.
    W twojej sytuacji trochę trudno o dobre rozwiązanie,bo włożyłeś sporo kasy plus cena auta to suma robi się spora,teraz szkoda sprzedać,bo dużo stracisz,szkoda naprawiać bo nie wiesz co będzie następne.
    Miałem podobnie z 525,ale przyszedł moment,że postanowiłem nie tracić więcej i po prostu poszła na złom,a kosztowała mnie w sumie ze 40 000kr to jest 16 ooozł złom z 1992r,koszmar ale żyje się dalej.
    Mam nadzieję,że twoją uda się uratować i że moja pisanina choć trochę przybliży Cie do podjęcia słusznej decyzji.
    W Szwecji można holować auta ale nie automaty,tutaj automat = laweta,to tak bardziej do wojtka_zm.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 24-09-2011 o 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •