Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Regeneracja Valtek

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Regeneracja Valtek

    Po wizycie w serwisie lpg zastanawiam się nad regeneracją listw wtryskowych LPG. Regeneracja jednej to koszt 55zł (znalazłem na allegro) x 2 =110zł. Nową 1szt można już kupić za ok. 115zł. Podobno po wymianie oringa, sprężynki i tłoczka i wyczyszczeniu oraz kalibracji listwy będą jak nowe na kolejne ok. 80tyś km. Co o tym myślicie ? Ktoś z Was już regenerował listwy LPG ? W obecnej chwili nie posiadam funduszy na nowe-lepsze wtryski lpg, co najchętniej bym uczynił. Jak dotąd byłem zadowolony z tych Valteków i nie miałem z nimi problemów. Zawsze na czas wymieniałem filtry (co 10tyś lub częściej).Czekam na Wasze opinie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Regeneracja załatwia sprawę. Sam już kilka listew regenerowałem. Jedyny problem to kalibracja bo z wymianą elementów nie ma problemu. Jak się rozkręci duł wtryskiwacza i nie będzie się ruszało góry to jeszcze można to przeboleć bez kalibracji. Ale i tak jest zalecana. Nie skalibrowane wtryski lub padnięte mogą wykończyć silnik więc nie ma żartów.
    Tak naprawdę po co wymieniać wtryskiwacze jak się nie ma funduszy jak można wymienić elementy za znacznie mniejsze pieniądze. Efekt jest taki sam jak przy nowych. Zostaje cewka i kawałek mosiądzu który nie ma wpływu na pracę wtryskiwacza. Reszta jest nowa. Nawet bym się nie zastanawiał nad regeneracją. Po co przepłacać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Po wizycie w serwisie lpg zastanawiam się nad regeneracją listw wtryskowych LPG. Regeneracja jednej to koszt 55zł (znalazłem na allegro) x 2 =110zł. Nową 1szt można już kupić za ok. 115zł. Podobno po wymianie oringa, sprężynki i tłoczka i wyczyszczeniu oraz kalibracji listwy będą jak nowe na kolejne ok. 80tyś km. Co o tym myślicie ? Ktoś z Was już regenerował listwy LPG ? W obecnej chwili nie posiadam funduszy na nowe-lepsze wtryski lpg, co najchętniej bym uczynił. Jak dotąd byłem zadowolony z tych Valteków i nie miałem z nimi problemów. Zawsze na czas wymieniałem filtry (co 10tyś lub częściej).Czekam na Wasze opinie.
    Pozdrawiam
    na ul.Zbożowej (okolice kleparza-pradnickiej) w Krakowie w firmie AutoAlfa regenerują Valteki

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Seban123, dzięki za info. Zdecyduję się na tą regenerację, najwyżej utopię 110zł -:) jakoś przeżyje. Przynajmniej Becia pośmiga z tydzień na Pb -:), jak zamontuje zregenerowane wtryski to dam znac czy jest ok.
    --------------------------------------------------------------------------
    Witajcie
    Dziś otrzymałem zregenerowane listwy lpg. Po założeniu odpaliłem silnik, podpiąłem interfejs-kalibracja-wszystko wydaje się być ok. Czasy ładne-równe po regeneracji. Bardziej będę mógł się wypowiedzieć jak przejadę około 100-150km. Teraz przynajmniej obroty nie kuleją, obejrzę mapy po przejechaniu kilkudziesięciu km.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-09-2011 o 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •