Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 22

W±tek: Do czego s³u¿± te dwa czujniki?

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11

    Question Do czego s³u¿± te dwa czujniki?

    Koledzy,

    pozornie sprawa jest prosta.
    Czujnik temperatury cieczy ch³odz±cej. A w³a¶nie, ¿e nie.

    U mnie wystêpuj± dwa:
    13621703993 nr 9 - U góry na obudowie termostatu tu¿ po prawiej stronie pod przepustnic± (linkow±).
    13621433077 nr 12 - na dolnym wê¿u wychodz±cym z ch³odnicy.

    Który z nich tak na serio mierzy temperaturê silnika w fazie rozruchu i tym samym odpowiada za zwiêkszone dawkowanie paliwa do czasu wyj¶cia z niebieskiego pola?

    Dlaczego od³±czaj±c ten czteropinowy z góry termostatu mo¿na odpaliæ zimny silnik i go nagrzaæ bez problemu, a gor±cy silnik z odpiêtym tym czujnikiem d³ugo pi³uje?
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    A zobacz co Ci w bodaj¿e te¶cie nr 8 pokazuje. Ten test który mierzy temperaturê silnika. Mi siê wydaje ¿e który¶ czujnik odpowiada za za³±czenie siê dodatkowego wentylatora jak temperatura wzro¶nie a jeden mierzy temp silnika. Ale mogê sie myliæ.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Sk±d
    Pu³awy, Lubelskie
    Blog
    1
    Temp silnika jest brana z termostatu. To co jest pokazywane na te¶cie w liczniku nie jest miarodajne z pomiarem do sterowania silnikiem. To s± dwa niezale¿ne obwody i czujniki tylko w jednej obudowie. Sterownik ma swoje strategie postêpowania przy odpiêtych czujnikach. Korzysta wtedy w niektórych przypadkach z pomiary temp powietrza i z czasu pracy silnika. Do tego sterownik jak widzi ¿e silnik nie ma ochoty zapaliæ stopniowo wyd³u¿a czas wtrysku. Przewa¿nie dopiero przy kolejnym krêceniem rozrusznika. Czasami przybiera sobie 50 stopni a czasami -40. Wszytko zale¿y od programisty co pisa³ program do sterownika. Ka¿dy producent sterowników inaczej do tego podchodzi. Jak jest dok³adnie w m62 nie jestem w stanie powiedzieæ. Takie informacje przewa¿nie s± bardzo ciê¿kie do zdobycia.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar mati-e28
    Do³±czy³
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Sk±d
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Brunoz który rok twojej 7er???
    pewnie chodzi ci o grza³ke termostatu

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar tgracing
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Sk±d
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    To teraz dziêki 'seban123', zaczynam siê domy¶laæ dlaczego w trzeciej pozycji testu nr 7 i w INPIE pokazuje mia dziwne minusowe warto¶ci temperatury. Najprawdopodobniej mam walniêty czujnik przy ch³odnicy.:(
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    Mój to 06/96. Chodzi mi w³a¶ciwie o co¶ innego. Z tego co widzê nie tylko w PL ale te¿ na zagramanicznych forach, to który¶ z tych czujników ma wp³yw na moje poranne problemy z kaszl±cym silnikiem. Gdy tylko wskazówka temperatury wejdzie poza niebieskie pole, problemy nagle jak rêk± odj±³.
    Podejrzewam, ¿e

    hipoteza #1
    ten podwójny czujnik (dwa obwody pomiarowe) jednym z obwodów daje informacjê na wska¼nik temperatury dla cz³owieka, drugim podaje informacjê dla DME. Co robi ten czujnik w dole ch³odnicy? Brak info.

    hipoteza #2
    podwójny czujnik lub dolny czujnik podaje informacjê do DME na temat temperatury silnika a DME steruje m.in. wskazówk± dla cz³owieka. Co robi drugi obwód podwójnego czujnika? Co robi dolny czujnik je¶li górny przekazuje temperaturê/co robi pierwszy obwód gdy dolny czujnik przekazuje temperaturê?

    Kto znajdzie odpowied¼, ma u mnie piwo na zlocie.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar brunoz
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Sk±d
    Katowice
    Blog
    11
    Dobra, ma³a podpowied¼ do tej historii. To jest rozpiska pinów tego podwójnego czujnika temperatury w M62 na korpusie termostatu.

    blackPlug connector Dual temperature sensor

    Pin assignments at plug connector X6256



    1 (E/A) Remote thermometer signal (positive) -> Integrated electronic control unit (IKE)
    2 (E/A) Remote thermometer signal (negative) -> Integrated electronic control unit (IKE)
    3 (A) Coolant temperature -> DME control unit
    4 (M) Component ground -> Ground connector




    EDIT:
    Zaobserwowana ciekawostka. By³em przed chwil± w aucie celem sprawdzenia czego¶ z tym zwi±zanego.
    Otó¿ mimo, ¿e silnik nie ostyg³ jak rano (na oko dotykaj±c kap by³a temperatura oko³o 40 stopni Celsjusza), inpa pokaza³a, ¿e jest oko³o 104*F czyli oko³o 40*C. Wska¼nik na konsoli nie le¿a³ zupe³nie na lewo a gdzie¶ ledwo zahacza³ o niebieskie pole od lewej strony. Póki co jest dobrze.

    Odpali³em samochód i temperatura w inpie zaczê³a rosn±æ powiedzmy gdzie¶ do okolic 140*F czyli oko³o 60*C.

    No i tutaj wspomniana ciekawostka: od³±czam podczas pracy silnika ten czujnik podwójny i dziej± siê trzy rzeczy:
    1. wzrastaj± obroty i ogólnie s³ychaæ, ¿e mieszanka siê wzbogaca
    2. wska¼nik temperatury na konsoli k³adzie siê w lew± skrajn± pozycjê
    3. pojawia siê w inpie -40*F czyli tak¿e -40*C na sekundê, po czym za chwilê wskakuje warto¶æ 119*F czyli 48*C

    Silnik pracuje normalnie ca³y czas, choæ zauwa¿alnie lepiej przy od³±czonym tym podwójnym czujniku. Równie¿ ¿wawiej reaguje na przegazowanie (jakby bez takiego zastanawiania siê przez u³amek sekundy i ¿wawiej wkrêca siê na obroty). Natomiast po wbiciu R lub D obroty spadaj± do nieco powy¿ej 500 i s³ychaæ takie jakby jajowate falowanie oko³o 2 razy na sekundê (w granicach +- kilka obrotów/min). Pod³±czaj±c czujnik temperatury ponownie podczas pracy silnika, obroty ja³owe na P nico spadaj± ni¿ jak by³y bez czujnika ale za to na D i R s± stabilne (nie s± faluj±ce jak uprzednio).

    Jutro po odstaniu przez noc zanim odpalê wpierw inpê i sprawdzê jak± temperaturê podaje czujnik.



    Ciekawe pytanie: je¶li od³±czam czujnik podwójny i ga¶nie mi informacja n/t temperatury na kokpicie oraz DME nie otrzymuje info o temperaturze, to sk±d pojawia siê po sekundzie (a mo¿e nawet wcze¶niej tylko inpa wolniej powraca do odczytu tej informacji) temperatura o kilka(na¶cie) stopni ni¿sza, która te¿ wzrasta? Czy to czujnik od ch³odnicy?
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 21-09-2011 o 23:41
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar JointoVicz
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Sk±d
    Torun
    kolego:) jak dojdziesz ktory to czujnik CI szwankuje daj znac:) mamy raczej ten sam problem:) tyle z emoj "mechanik" potrafil mi powiedziec ze mam czujnik jeden wlaniety ale ze sa 3 i on nie wie ktory..:) na zegarach pokazuje dobra temp:) takze ten chyba nie.. ale to ktory?

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Sk±d
    ¦l±sk
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    . Mi siê wydaje ¿e który¶ czujnik odpowiada za za³±czenie siê dodatkowego wentylatora jak temperatura wzro¶nie a jeden mierzy temp silnika. Ale mogê sie myliæ.
    Mylisz sie. w e38 nie ma zadnego dodatkowego wentylatora ktory chlodzilby silnik. Przeciez mamy visko

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar koNik_N
    Do³±czy³
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Sk±d
    KRK
    a nie jest tak jak w E32 ¿e wentylator klimatyzacji wspomaga visko po przekroczeniu jakiej¶-tam temp?
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •