Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Do czego służą te dwa czujniki?

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przykładem miejsc gdzie można znaleźć informacje na temat charakterystyki czujników jest AUTODATA, TOLERANCEDATA, INFOTECH.
    22-28 stopni Celsjusza to opór rzędu 2050-2470ohm.
    77-83 stopnie to 260-310 ohm. Te wartości pokrywają się w większości czujników temp w samochodach. Wyjątkami są fordy gdzie opory są znacznie większe.
    Czytasz fora gdzie jest bardzo mało ludzi co mają pojęcie na temat sterowania silnikami. Większość łyka wszytko jak mały pelikan.

    Jak by był dobry przepływomierz to silnik by pracował od momentu skasowania adaptacji bez zająknięcia i nie musiał by się mocno przestrajać.
    Zrób screena z wartościami dotyczącymi adaptacji i regulacji lambda po kilku dniach jeżdżenia od skasowania adaptacji. Tam widać czego silnikowi brakuje.

    Czasami marudzę bo mam taki charakter.
    Czytam wszystkie posty od początku do końca.

    Ja naprawiam samochody pod kątem sterowania silnikami od 5 lat. Zajmuję się zawodowo elektryką i elektroniką. Diagnozuję różne marki, nie tylko bmw. Wiem jak powinny być sterowanie silniki.
    Byłem szkolony przesz centrum szkoleniowe BOSCH, FIAT i szkolenia z LPG. Mam dostęp do różnych dokumentacji. Pracuję w BOSCH-Service i mam własny warsztat.
    Teraz pochwal się jakie masz doświadczenie w tym co piszesz bo forum i swoje auto nie jest wystarczającym doświadczeniem. To do jakich wniosków ostatnio doszedłeś to ja miałem opanowane kilka lat temu.

    Wszystko da się naprawić tylko kwestia kosztów i determinacji.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 23-09-2011 o 09:21

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Strach się włączyć do dyskusji 'seban123' vs. 'brunoz'
    A tak na poważnie, wracają do tematu. U mnie po odłączeniu czujnika za termostatem, od razu wskaźnik pokazuje max, a w teście nr 7: 128 st. ??? i praca silnika na zimnym nie zmienia się w żaden sposób.
    Czyli inaczej niż u Ciebie 'brunoz'. Faktem jest, że mam V12, ale czujnik o którym piszesz jest identyczny w V8 i V12, ale widać komputer troszkę inaczej odczytuj wartości jakie pokazują. Chyba?
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •