Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Automat w M70, czyli to co boli najbardziej :/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2

    Angry Automat w M70, czyli to co boli najbardziej :/

    Dzisiaj ujrzała światło dzienne moja najskrytsza obawa.. Automat się kończy.. Drugi automat.. W drugiej 750 ....
    Wymienię jeszcze olej i filtr dla pewności, ale praktycznie pozbawiony jestem złudzeń.

    Przez 3 dni moją 750 jeździł ojciec, bo jego beemka się naprawiała. Wczoraj odstawił mi do garażu i ja, jak co dzień wsiadam, odpalam, wyjeżdżam z garażu na trip po wiosce.. Robię 5km, zatrzymuję, gaszę.. Po 20 minutach wracam, zapalam wrzucam "D" i ruszam.. Wtedy mam wrażenie, że coś słabiej reaguje na gaz. Dodaję więcej i e32 rusza żwawiej, ale przeciąga po obrotach i sekundę po ruszeniu coś wali w podwozie.. Bardzo mocno wyczuwalna wibracja! Jakby wał walił o podwozie! Na początku zdezorientowany nie reaguję natychmiast.. Wracam do garażu.. Zmiana biegów jest płynna, ale przy mocniejszym depnięciu przeciąga. Na krzyżówce staję.. Gdy ruszam, dzieje się tak samo.. Wali w podwozie i przeciąga na 2-gim biegu. Z jazdą spokojną nie ma problemu.

    Jak pisałem zmienię olej i filtr, ale nie mam złudzeń. To już moja 2-ga 750-tka z wysypaną skrzynią :/
    Nie katuję automatów, ale tez nie oszczędzam.. Nic poza normalnym użytkowaniem..

    Wiem na 100% że nie będę naprawiał skrzyni, bo to za duże siano. Jeśli już, to kupie używkę.. Gadałem też z Puzem i podejmie się wsadzenia mi manuala (oczywiście mowa o przespawanym dzwonie) za rozsądne pieniądze. Jakie?.. Musi zebrać myśli i materiały, bo nigdy tego nie robił osobiście. Mam zaufanie do chłopaka, bo znamy się bardzo dobrze i nie jedno auto mi robił.

    Jak będę znał kosztorys, będę podejmował decyzje.. Swap na manual, czy używka skrzynia.

    Mam doła..
    Over and out!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No niefajnie :/



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    też mam czasem wibracje na podwoziu albo takie jak by tarcie jak skręcam mam szpere mam nadzieje ze to nie skrzynia mysle ze to tłumik drgań skrętnych biegi zmienia gładziutko i nic nie ciągnie ale nie zawsze mam moment zastanawiania przy prędkości ok 120 dźwięk taki jak by jeszcze jakiś bieg sie załączał może też mi skrzynia siada. Ale ja to bede jeździł puki sie nie rozleci przed tem sprawdzę ten łącznik może on jest winny

  4. #4
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Kafarek współczuję i tak jak Ty też obawiam się o swój automat. U nas jest serwis Autoclassic service który prowadzi Adam Kunc i on takie przeróbki ogarniał wielokrotnie także jego podpytaj tej co i jak
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    11
    BMW
    Planowane E38 / E32
    Skąd
    Polska
    Kolego Kafarek ponieważ przeszukuje ,szukam co i jak to mam pytanie : czy naprawa skrzyni automat to taki drogi spas? czy rozumiem ze auto ze skrzynią automatyczną należy sobie odpuścić?

  6. #6
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    kolego zadbany automat to piękna sprawa i nie rezygnuj. Jeśli chodzi o remont naszych skrzyń to jak patrzyłem po innych ceny wahają się bardzo bo zależy gdzie robisz i jak to wtedy jest zrobione. Ja czytałem o kwotach 4-7tys zł
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja bym tam zaaplikował biegówkę ;]

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Ja też skłaniam się ku swapowi na manual, jednak co z wytrzymałością? O ile przespawanie dzwonu do skrzyni z m30 nie powinno stanowić problemu, tak znalezienie kompletu sprzęgła co przeniesie moment V12 na skrzynię graniczy z cudem. Oczywiście ktoś zaraz powie że można wsadzić komplecik sprzęgła z M5, ale wtedy wolę robić kapitalkę automata.. Wyjdzie taniej..

    Tymczasem pojawiło się światełko w tunelu i mój mechanik co robi mi zawsze mechanikę w beemkach twierdzi, że w/w objawy to po prostu niewystarczające ciśnienie oleju w skrzyni związane z jego brakiem. Miał podobny przypadek w swoim m51... zmienił i śmiga do dziś.. Ponadto twierdzi iż skrzynie w starszych beemach mają zabezpieczenie i kosz forwardu można zajechać dopiero po jego (zabezpieczenie) uszkodzeniu.


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    nie pozostaje nic innego jak trzymac kciuki by bylo ok.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    To chyba każdy z nas trzęsie się o swoją automatic getriebe... Moja jest bardzo humorzasta zmienia biegi jak jej się chce, raz lekko szarpnie, a za drugim nawet się nie poczuje, że poszedł bieg do góry, nie przeciąga, redukuje też bardzo ładnie... Co do używanych automatycznych skrzyń biegów to tylko z takiego miejsca gdzie dają gwarancję rozruchową...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •